מרפאת אורן- ד"ר בר דיין: מרכז מתקדם לטיפולי שיניים בלייזר בחיפה. צילום: דודי פפראצי
מרפאת אורן- ד"ר בר דיין: מרכז מתקדם לטיפולי שיניים בלייזר בחיפה. צילום: דודי פפראצי

מרפאת אורן- ד"ר בר דיין: מרכז מתקדם לטיפולי שיניים בלייזר בחיפה

ד"ר גלעד בר דיין, בעלים ומנהל מרפאת אורן בחיפה, מנהל מרכז מתקדם לכלל טיפולי השיניים למבוגרים וילדים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ומכשור לייזר חדשני המבטיח את איכות התוצאות והפחתה משמעותית של כאבים

פורסם בתאריך: 12.6.19 10:50

טכנולוגיית לייזר אשר השתלבה באופן משמעותי בתחום התעשייתי ובעולם המכונות המתקדמות, נכנסה בשנים האחרונות יותר ויותר גם לעולם הרפואה. פוטנציאל האפשרויות הכמעט בלתי נדלה של הלייזר ברפואה, מובילים להישגים מדהימים.

תארו לעצמכם קרן אור כה אינטנסיבית, עד שבמהירות ובנוחות היא חודרת, מנקה ומעקרת את האזורים הבלתי נגישים ביותר של השיניים והחניכיים, ומצליחה להגיע לאזורים בחלל הפה בדיוק המושלם.

אוניברסיטת 'אאכן' בגרמניה, מציעה תכנית הכשרה מיוחדת לרופאי שיניים שמעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בנושא טיפולי שיניים בלייזר. האוניברסיטה מהווה מרכז אירופאי מוביל במחקר דנטלי בתחום הלייזרים.

טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת. צילום: דודי פפראצי

טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת. צילום: דודי פפראצי

ד"ר גלעד בר דיין הוא רופא שיניים, בוגר האוניברסיטה העברית, 'הדסה' ירושלים, שעבר הכשרה בתחום הלייזר מטעם אוניברסיטת אאכן. הוא מנהל את מרפאת אורן בחיפה ועוסק ברפואת שיניים מזה 20 שנה.

במהלך השנים ד"ר בר דיין עבר הכשרה מקצועית במסגרת לימודי המשך רבים, עבד למשך תקופה ארוכה עם ילדים בקופת חולים מכבי ובקיבוצים, ומציע גישה מיוחדת, סובלנית ואמפתית, כלפי ילדים ומבוגרים כאחד. הוא סיים קורס סדציה והרדמה כללית בשנת 2006 בבית חולים בני ציון בחיפה, ומורשה לעסוק בטיפולי שיניים תחת טשטוש במרפאתו, בנוכחות רופא מרדים. כמו כן, ביצע ד"ר בר דיין קורסי שתלים בארץ ובעולם ועוסק בהשתלות שיניים מזה 13 שנה. הוא מבצע טיפולים וניתוחי חניכיים וכן טיפול בשיטת PRF לשאיבת טסיות והחזרתן לאזור הניתוחי, בכדי להשיג תוצאות החלמה מקסימליות, מבצע הרמות סינוס סגורות, ואת כלל טיפולי השיניים הסטנדרטיים והמתקדמים.

טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת

המרפאה מצוידת בטכנולוגיה החדשנית והמתקדמת ביותר, בעולם רפואת השיניים. כך, צילומי השיניים דיגיטליים ומופיעים על מסך המחשב מול המטופל, ניתן לשלוח אותם ליעוץ לרופא אחר או למטופל עצמו. הקרינה בצילומים הדיגיטליים מופחתת בהרבה.

מרפאתו של ד"ר בר דיין, מצוידת במכשיר מתקדם לביצוע אלחוש מקומי באמצעות מזרק עדין מאוד המחובר לדוושה רגלית, כשההזרקה מבוצעת באיטיות ובהדרגה וכמעט בלתי מורגשת. כמו כן, ישנה צנטריפוגה המסרכזת את הדם לצורך שאיבת הטסיות ותאי הדם הלבנים והחזרתם לאזור הניתוחי, בכדי לקבל מרכיבים התורמים להחלמה לאחר ניתוח ולזרז את הריפוי.

עבור ילדים ומטופלים עם פוביה (חרדה) מטיפולי שיניים, מוצעת במרפאה מערכת של גז צחוק, להקלה בזמן הטיפול.

מעבר לכל אלו, המרפאה מצוידת במכשיר סורק אינטרה-אורלי חדשני לקבלת מידות לכתרים ולגשרים, כאשר המידות מבוצעות ע"י מצלמה מתקדמת ועוברות ישירות לטכנאי באופן ממוחשב.  מערכת זו פועלת כחלופה ללקיחת מידות הפה בעזרת חומר צמיגי, אשר עשוי לגרום לתחושת אי נעימות אצל חלק מהמטופלים הסובלים מרפלקס הקאה מוגבר. הסורק מסונכרן עם תוכנת מחשב חכמה המצלמת את השיניים מכל הזוויות, ומספק תמונה תלת ממדית של הלסת בדיוק מקסימלי, שניתן לשמור בענן.

טיפולי שיניים בלייזר

ד"ר בר דיין מבצע טיפולי שיניים ממגוון סוגים באמצעות מכשור לייזר מתקדם.

במרפאתו, ישנם שני סוגי לייזר: מכשיר ארביום-יאג, לייזר הפועל לאידוי חומר שן וטיפול ברקמה הרכה בפה, ומכשיר לייזר דיודה, אשר עובד על קרישת דם ועל מלאנין. "במקרים מסוימים ניתן לשלב את שני אורכי הגל של המכשירים ולהגיע למגוון גדול של פתרונות". אומר ד"ר בר דיין.

אילו פתרונות מושגים באמצעות שימוש בלייזר?

"הרקמות מגיבות ללייזר הארביום-יאג באופן מדהים. לצורך הכנת סתימה לדוגמה, במקום להשתמש בדרך הסטנדרטית – ע"י מקדח במהירות גבוהה להכנת החלל ולסילוק העששת, אני מפעיל את מכשיר הלייזר אשר בשילוב מים מזוקקים מכין את החלל לסתימה מבלי לגעת בשן כלל. העבודה קפדנית ומדויקת, והמטופלים לא צריכים להתמודד עם המקדח הרוטט שלעתים גורם צמרמורת, רעש ותחושות לא נעימות. גם במקרה של טיפולי שיניים לילדים, מכשיר הלייזר ארביום-יאג משמש לטיפול מונע עששת, ואני משלב אותו בטיפול לאיטום חריצים. אחד הדברים המדהימים ביותר בלייזר הוא, שאפשר לעבוד איתו בזמן ניתוח. המכשיר מאדה רקמה ולכן שימושי בניתוחי חניכיים, השתלות, בטיפול בשן בינה כלואה כשצריך להגיע לחניכיים שמעליה, לסילוק רקמה עודפת, במקרים של הורדת כתרים שהם ללא מתכת כאשר במקום לחתוך ולאבד את הכתר, באמצעות לייזר ניתן לבצע de bonding לכתר ולהסיר אותו בשלמותו. יש יתרונות רבים לטיפול בלייזר והוא שימושי כמעט בכל התחומים של רפואת השיניים".

מהם הישגי הלייזר בטיפולי שורש?

"גם במקרה של טיפולי שורש, הלייזר מבצע עבורי את חיטוי תעלות השורש, כשהוא מתלווה לתהליך. בביצוע טיפולי שורש, אני משלב את שני אורכי הגל בשילוב שני מכשירי הלייזר, והתוצאה המושגת היא של חיטוי מקסימלי".

שליש מהאוכלוסיה סובלים ממחלות בחניכיים, כיצד הטיפולים החדשניים בלייזר מסייעים לפתרון הבעיה?

"לצערי, אנשים רבים אכן סובלים ממחלת חניכיים, מחלה הבאה לידי ביטוי ברגישות בחניכיים,  ניידות שיניים ודימומים, כשנוצר כיס בין השן לחניכיים. באמצעות לייזר, אנחנו מחטאים באופן עמוק ובמדויק את כיסי החניכיים ומגיעים לתוצאות מצוינות. זה פועל מצוין גם בטיפולים למניעת מחלות חניכיים. החיידקים הגורמים מחלה בחניכיים מלאים במלאנין, וגם לייזר הדיודה מסייע בטיפול בזכות אידוי החיידקים הללו בעזרת הלייזר. השילוב בין שני אורכי הגל של הלייזרים נותן תוצאות מצוינות בחיטוי וזו למעשה מטרת הטיפולים.

בכלל, בכל תחום האסתטיקה של החניכיים נעשה שימוש בלייזר להשגת תוצאות מקסימליות. ניתן לבצע הסרה של פיגמנטים שחורים בחניכיים ולהפוך את החניכיים לוורודות ויפות באמצעות הלייזר. ניתן לבצע באמצעות הלייזר, ניתוחים אסתטיים בחניכיים: להוריד עודפים מחניכיים נפוחים ולהשוות את קו החיוך. ניתן אף לבצע הלבנת שיניים כשהתוצאה מתקבלת בזמן קצר משמעותית".

באילו מקרים נוספים ניתן להשתמש במכשור הלייזר ולקבל תוצאות אפקטיביות?

"אפשר לטפל במקרים של התרת לשון: ישנם מקרים של לשון קשורה אצל ילדים צעירים מאוד. באמצעות הלייזר, ניתן לבצע טיפולי התרת לשון במרפאה, כחלופה לסכין ניתוחים. מאחר ולייזר הדיודה עובד על קרישת דם, הניתוח מבוצע ללא דימום כמעט וזה מצוין.

במקרים שצריך לקחת ביופסיה מהפה, כשמוציאים נגע לבחינה במיקרוסקופ, במקום להסירו בסכין ולבצע חתך גדול, הרופא יכול להסיר נגעים אלו תוך שניות, עם אפס דימומים וללא כאב שלאחר ניתוח. הפוטנציאל הוא כמעט אינסופי.

גם במקרים של שתל בפה כשמתחילה ספיגת עצם מסביב לשתל, וצריך לנקות ולחטא היטב את השתל כדי שהעצם החדשה תתחבר אליו,  הטיפול בלייזר אפקטיבי ביותר!

הלייזר מאפשר לנו לבצע סילוק של רקמת הדלקת והאבנית על השתל, ולהגיע לפני שטח נקיים ללא חיידקים, לקליטת עצם אופטימלית.

יש את נושא העקירה הכירורגית, שהיא עקירה מסובכת יותר, כאשר שורש השן מזוהם ויש רקמה של דלקת רבה בתוך העצם, הלייזר מדהים בחיטוי. כשאני עושה עקירה כזו, לאחר העקירה אני משתמש במכשיר הלייזר כדי לחטא את המקום. התוצאות מצוינות לאחר העקירה כיוון שהחיטוי מצוין. גם הריפוי לאחר הטיפול בלייזר הרבה יותר טוב, כי המקום ללא חיידקים מחלים הרבה יותר מהר. כמו כן הלייזר גורם להפעלת מנגנונים שונים שמשחקים תפקיד חשוב ברפוי פצע, אנזימים שונים ותאי ריפוי שמגיעים למקום".

כיצד הלייזר מקל במקרים של כאבים בלסתות ורגישויות בצוואר השן?

"אנשים סובלים לעתים קרובות מכאבים בפנים ובלסתות. בעוצמות נמוכות של פעולת הלייזר ניתן לטפל בכאב, כך הלייזר משמש אותנו בטיפול בכאבים לאחר ניתוח, וכן בכאבים במפרק הלסת שאנשים רבים סובלים מכך. הטיפול מבוצע בעוצמה נמוכה ובחזרות על הטיפול. זהו טיפול מתמשך ובדרך כלל יש הטבה כבר אחרי הטיפולים הראשונים.

במקרים של רגישות בצוואר השן, כאשר החלק העליון של השורש נחשף שלמעשה אינו מוגן ע"י אמייל, אנו חווים כאב שיניים כשאוכלים ושותים משהו קר. יש כמה אפשרויות לטיפול בכך, הלייזר אינה השיטה היחידה, אך אפשר לטפל באמצעות לייזר בצורה יעילה. המכשיר עובד על השן מספר שניות, לא משנה את הצורה של השן ולא מכאיב לשן ובסוף הטיפול הרגישות חולפת, תוך מספר שניות עבודה, במקום טיפול בבית עם משחות וכד', שעשוי להימשך זמן ממושך יותר".

טיפולי שיניים בלייזר במרפאתו שח ד:ר בר דיין. צילום דודי פפראצי

טיפולי שיניים בלייזר במרפאתו שח ד:ר בר דיין. צילום דודי פפראצי

ובמקרים של הרפס ואפטות?

"אנשים עם וירוס ההרפס, סובלים מחזרה של הנגע. ההרפס מופיע לרוב בשפתיים ובמקומות נוספים וניתן להשתמש בתרופה 'זובירקס' לטיפול, אבל צריך לתפוס את זה בזמן. ההרפס מפריע בעיקר אסתטית ואף כואב ולא נעים. אחת האפשרויות לטיפול היא באמצעות לייזר שמטפל בהרפס ללא מגע, ולמעשה "מאדה" את המקום הפגוע. ההקלה היא מידית ואין צורך בטיפול נוסף.

במקרים של אפטות, סוג של כיב המופיע באזורים רבים בפה, זה מצב שחוזר על עצמו שוב ושוב. אפשר לחיות עם אפטות בפה אך זה לא נעים ומפריע באיכות החיים. האפטות חולפות מעצמן עד שבועיים בדרך כלל ויש תרופות רבות בשוק, אך באמצעות הלייזר ניתן בטיפול קצר מאוד להפחית את הכאב".

מה אם כך, לא ניתן לבצע באמצעות לייזר?

"חשוב להבין כי, הלייזר פועל על אורכי גל שונים. לייזר הארביום-יאג, פועל כאמור לאידוי חומר שן ולטיפול ברקמה הרכה בפה, ולייזר הדיודה, עובד על קרישת דם ועל מלאנין (הפיגמנט שבעור ובחניכיים).

הלייזרים הללו לא יכולים לעבוד על אלמנטים שאינם כוללים את התכונות הללו. לכן, אם ניקח לייזר ארביום-יאג וננסה לחתוך איתו כתר שעשוי ממתכת זה לא יעבוד. אותו הדבר, אם ננסה להוציא סתימת אמלגם (סתימה כסופה) – שני הלייזרים לא יכולים לחתוך מתכת. לצורך כך, יש לנו מקדחים במרפאה שעושים את העבודה. יש להבין, הלייזר הוא כלי עבודה נוסף במרפאה, הוא מסייע לי בעבודה ומאפשר לבצע חלק גדול מהטיפולים באופן שונה, מהיר, נוח ונקי, אבל עדיין יש מקום של כבוד למקדחים והטכנולוגיה הקודמת."

איזו הכשרת מקצועית יש לעבור כדי לקבל הסמכה לטפל בלייזר?

"ההכשרה המקצועית הראשונית מועברת ע"י החברה שמייצרת את מכשירי הלייזר, ומספקת קורס בסיסי וקורס מתקדם לשימוש בלייזר. מלבד זאת, ישנם קורסים נוספים שחלקם מתקיימים בישראל וחלקם בחו"ל.  לדוגמה, באוניברסיטה בעיר אאכן בגרמניה יש בית חולים אוניברסיטאי עם אגף רפואת שיניים, בו מעבירים הכשרה מקצועית לרופאי שיניים לעבוד עם לייזרים. אני עברתי  את ההכשרה בנושאים החשובים והמשמעותיים ביותר להדרכת לייזר מתקדמת, על שני מכשירי הלייזר איתם אנו עובדים, וכן קורס בטיחות בלייזר. כיום תחום הלייזר השתנה באופן משמעותי והוא מוטמע בכל היבט טכנולוגי מתקדם בחיינו. צריך לדעת להשתמש בו נכון והוא יכול לעשות פלאים ברפואת הפה והשיניים, ובכלל".

 

מרפאת אורן, כתובת המרפאה: אורן 25, רוממה, חיפה

מעבר לאתר

טלפון: 074-7034622

נייד: 054-6311572

מרפאת אורן- ד"ר בר דיין: מרכז מתקדם לטיפולי שיניים בלייזר בחיפה. צילום: דודי פפראצי

מרפאת אורן- ד"ר בר דיין: מרכז מתקדם לטיפולי שיניים בלייזר בחיפה. צילום: דודי פפראצי


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר