ניידת משטרה (צילום: דוברות משטרת ישראל)
ניידת משטרה (צילום: דוברות משטרת ישראל)

הפרקליטות ערערה לעליון על קולת עונשו של שוטר שהורשע בקבלת שוחד

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר עונש של 18 חודשי מאסר על גרי רבינוביץ', רכז מודיעין במשטרה, שלקח שוחד מבעלי בתי בושת בתמורה להגנה משטרתית. המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט העליון הודעת ערעור על קולת העונש

פורסם בתאריך: 19.1.21 13:00

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט העליון הודעת ערעור על קולת עונשו של גרי רבינוביץ', רכז מודיעין במשטרה, שלקח שוחד מבעלי בתי בושת בתמורה להגנה משטרתית שהעניק להם מפני פשיטות, ונידון לעונש של 18 חודשי מאסר בלבד. לטענתה של הפרקליטות, ענישה זו אינה מתיישבת עם הפגיעה החמורה שמעשי שחיתות של איש אכיפת החוק גורמת לאמון הציבור בגורמי האכיפה, עם החומרה, ועם הצורך להוקיע ולהרתיע מפני התנהלות מושחתת כגון זו.

רבינוביץ' שירת בעבר כרכז מודיעין בתחנת המשטרה בחיפה, ותוך ניצול תפקידו הוא מסר מידע למנהלי בתי בושת על פעילות משטרתית בתמורה לקבלת שוחד, והעלים עין מעסקי בתי הבושת ומהעבירות הפליליות שבוצעו בהם. כמו כן, באחת מהפשיטות המשטרתיות שנערכו על בית הבושת ציין הנאשם בכזב בפני הכוח המשטרתי כי אין פעילות של בית הבושת במקום ואף הדריך את מנהל בית הבושת למסור גרסה שקרית בחקירתו.

הנאשם הורשע בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום – לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט.

 

 

בשלב הטיעונים לעונש טענה המחלקה לחקירות שוטרים כי מדובר במערכת יחסים שוחדית בין שוטר שאמון על מניעת עבריינות שיש למגרה, ודרשה להשית על רבינוביץ' עונש מאסר ממושך ומרתיע. בית המשפט המחוזי בחיפה נתן משקל לנסיבותיו האישיות של הנאשם וגזר עליו עונש של 18 חודשי מאסר בלבד וקנס בסך של 10,000 שקל. בית המשפט ציין בגזר הדין כי "דווקא בגלל מורכבותו של תפקיד רכז המודיעין ומעמדו נדרשת ענישה ממשית המבהירה את חובת הזהירות, השקיפות וההקפדה על עבודה לפי נהלים מדויקים – נהלים שבאו לעולם גם כדי למנוע הידרדרות במדרון חלקלק לעבר מערכת קשר בלתי חוקית עם אותם מקורות הנטועים בעולם העברייני, מדרון שבו החליק הנאשם".

בהודעת הערעור, שהוגשה באמצעות מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה עו"ד רחל מטר, מבקשת המדינה מבית המשפט העליון להחמיר באופן משמעותי בעונש המאסר שהוטל על רבינוביץ' בשל הפגיעה במילוי תפקידו, השימוש לרעה בכוח שניתן לו והפגיעה האנושה באמון הציבור.

בהודעת הערעור צוין כי רבינוביץ' "אפשר במעשיו המשך ביצוע עבירות חמורות – העסקת נשים בזנות והבאתן מחו"ל לצורך זה – וזאת בשעה שמכוח תפקידו, כמי שאמון על אכיפת החוק, היה עליו לפעול למיגור תופעות עברייניות כגון אלה". עוד צוין כי בית המשפט טעה בכך שלא נתן משקל מספיק בענישה לחומרה היתרה שיש בלקיחת שוחד ובהפרת אמונים שסייעו לרבינוביץ' לבצע עבירות מוסר חמורות.

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר