תלמידים בהדרכת זהירות בדרכים (צילום ארכיון: ראובן כהן)
תלמידים בהדרכת זהירות בדרכים (צילום ארכיון: ראובן כהן)

המשך קיומם של שיעורי הזהירות בדרכים במוסדות החינוך בסימן שאלה

חברי ועדת החינוך התבשרו בישיבה בשבוע שעבר כי שיעורי הזהירות בדרכים ייפסקו. ראש העירייה קליש רותם פנתה לשר לביטחון פנים ולשר התחבורה בדרישה להמשיך ולקיים את השיעורים. במשטרה, שהיא הגוף שמעביר את השיעורים, אומרים: "הדרכות הזהירות בדרכים יימשכו עד לבחינה מחודשת בעתיד"

פורסם בתאריך: 29.8.21 15:43

חברי ועדת החינוך התבשרו בישיבתה האחרונה בשבוע שעבר על הפסקת שיעורי הזהירות בדרכים לתלמידי בתי הספר היסודיים ולילדי הגנים. הסיבה להחלטה היא השינויים המבניים במחוז חוף של המשטרה, שבמסגרתם הוקמו מרחב חדש – מרחב כרמל ותחנת משטרה נוספת בנשר.

חברת הוועדה ד"ר אור ברק: "במסגרת ההחלטה של משטרת ישראל, להקים את מרחב כרמל, התבשרנו בישיבת ועדת החינוך, שהחל משנת הלימודים הקרובה יבוטלו לחלוטין כל תוכניות הזהירות בדרכים (זה"ב), שהיו חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימוד בכל גני הילדים ובתי הספר העירוניים בחיפה. כידוע, תוכנית זהירות בדרכים, שבמסגרתה רכשו הילדים הרגלי התנהגות נכונים כהולכי רגל, נועדה לשמור על בטיחות חייהם של הילדים, להטמיע בהם עקרונות בטיחות במעברי חצייה ולהעלות את מודעותם לסכנות הרבות האורבות בכבישים. במסגרת התוכנית הושמו גם דגשים נוספים, כגון החשיבות לחגור חגורת בטיחות ברכב, רכיבה בטוחה על אופניים, חבישת קסדה, כללי זהירות בעלייה לאוטובוסים ובירידה מהם ועוד".

עוד אמרה ברק: "את מדיניות משרד החינוך בכל מה שקשור לזהירות ולבטיחות בדרכים (זה"ב), נגישות וחינוך לאורח חיים בטוח, מיישמת משטרת ישראל בכל מוסדות החינוך. זאת תחת פיקוח האגף האחראי במשרד החינוך על קיום רצף חינוכי בתחומים אלה בכל שלבי החינוך מהקדם-יסודי, דרך החינוך היסודי ועד לחינוך העל-יסודי. אחריות זו מקיפה את כל המגזרים וכוללת הקצאת משאבים, פיתוח חומרי למידה ופעילויות, הכשרת כוח אדם מקצועי ויישום והטמעה של הנושאים הנושאים השונים. אני מזכירה שמדובר בתוכנית שכל ייעודה רכישת מיומנויות ואופני התנהגות, המבוססים על מודעות ועל אחריות אישית.

 

 

"אני מאמינה שעלינו לעשות כל שלאל ידינו לקדם את החינוך להתנהגות אחראית, הוגנת ובטיחותית וכי בראש ובראשונה מוטלת עלינו החובה לא רק להכשיר את הלבבות אלא גם להניע את המודעות והחינוך לנושאים אלו. לא העליתי בדעתי שמישהו יכול לחלוק על התפיסה שכל עניינה לקדם תהליך חינוכי רציף, המקיף את כל המגזרים ונגיש לכל התלמידים, בתחום הזהירות בדרכים".

 ד"ר אור ברק (צילום: ראובן כהן)

ד"ר אור ברק (צילום: ראובן כהן)

מהעירייה נמסר ל"כלבו – חיפה והקריות": "ההחלטה על ביטול תקן השוטרת שטיפלה בנושא הדרכות בטיחות בדרכים והסמכת התלמידים למשרות הזה"ב התקבלה על ידי המשטרה במסגרת שינויים ארגוניים שבוצעו במחוז. המשטרה היא הגוף היחיד המוסמך להדריך בנושא בטיחות בדרכים ולהסמיך את התלמידים. לאור החשיבות, אותה מייחסת העירייה לנושא, פנתה ראש העירייה, לשרי התחבורה, חינוך, ביטחון פנים למפכ"ל המשטרה, בבקשה להשיב בדחיפות את התקן שבוטל".

בתשובה לשאלת "כלבו – חיפה והקריות" לגבי עתידם של שיעורי הזה"ב במוסדות החינוך העירוניים, נמסר: "לאור חשיבות הנושא, שעניינו בטיחות תלמידי העיר חיפה ולצד הרה-ארגון המתקיים בימים אלו במחוז חוף, שבמרכזו הקמת מרחב משטרתי חדש במטרה להיטיב את שירותי המשטרה הניתנים לציבור, יימשכו הדרכות הזהירות בדרכים עד לבחינה מחודשת בעתיד".

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. יורם

    לימודי זהירות בדרכים בסימן שאלה אבל ללמד על חזיר הבר החיפאי בבתי הספר בעיר זה בסדר.
    יש תקנים, ויש תקציב אבל לבטיחות, לא.

  2. אחד שיודע

    ושום מילה על מגרש מדהים ללמידת בטיחות בדרכים לילדי גן, שסיגל ציוני ואוהד שגב המנכל החליטו לקחת לחינוך ולמה? כדי ליבש את החינוך. כאילו שלא כולנו נפסיד מזה.

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר