תוצאות מחקר של משרד החינוך בקרב תלמידי יסודי
תוצאות מחקר של משרד החינוך בקרב תלמידי יסודי

משרד החינוך: תמונה מדאיגה ביחס למצבם הרגשי של תלמידי ישראל 

מנתונים שמפרסם משרד החינוך עולה, כי חלה עלייה של כ-43 אחוז במספר הטיפולים של תלמידים המצויים בסיכון לאובדנות. מחקר שבוצע באוניברסיטת חיפה מעלה כי כ-60 אחוז מתלמידי היסודי וכ-67 אחוז מתלמידי חטיבות הביניים והתיכונים סובלים מדכדוך קל ועד דיכאון קליני חמור

פורסם בתאריך: 19.1.22 12:42

מסיכום הנתונים של השירות הפסיכולוגי-ייעוצי במשרד החינוך (דצמבר 2021) משתקפת תמונה מדאיגה ביחס למצבם הנפשי והחרפת עוצמת המצוקה של תלמידי מערכת החינוך. מהנתונים עולה, כי חלה עלייה של כ-43 אחוז במספר הטיפולים של תלמידים המצויים בסיכון לאובדנות, שמתבצעים בשירותים הפסיכולוגיים-חינוכיים –  עלייה מ-829 טיפולים (בשנת 2020) ל-1184 טיפולים (בשנת 2021).  בנוסף, חל גידול בהערכות הסיכון מ-2780 הערכות (בשנת 2020) ל-3072 הערכות (בשנת 2021).

מחקר במימון של המשרד, שבוצע על ידי פרופ' מירי שרף מאוניברסיטת חיפה (דצמבר 2021) מצביע אף הוא על ממצאים מדאיגים. לפי נתוני המחקר, כ-60 אחוז מקרב תלמידי היסודי (מתוך מדגם של 489 תלמידים) סובלים מדכדוך קל ועד לדיכאון קליני חמור. בקרב תלמידי חטיבות הביניים והחטיבה העליונה – 67 אחוז (מתוך מדגם של 845 תלמידים) סובלים מדכדוך קל ועד לדיכאון קליני חמור.

 

 

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא-ביטון: "הדבר החשוב מכל הוא לשמור על השגרה החינוכית של תלמידי ישראל, מתוך הבנה שבלי מסגרת, הילדים ובני הנוער מתדרדרים לבדידות, דיכאון, חרדה ואפילו אלימות קשה. תלמידי ישראל עברו שנתיים קשות שהותירו בהם צלקות ונזקים חברתיים-פסיכולוגיים שאנו, במערכת החינוך, עושים הכל כדי לתת להם את המענה המיטבי. אני שמחה ומברכת על הנחיית שר הבריאות לקדם את קיצור הבידודים לחמישה ימים, אך לא די בכך. משרד הבריאות חייב באומץ לבטל את הבידוד לילדים בריאים, כדי שנוכל להחזיר את המערכת לשגרה פיזית בבתי הספר ולהציל את הילדים. משרד החינוך ימשיך לבצע את כל הפעולות הנדרשות על מנת להבטיח את בריאות התלמידים, על היבטיה השונים, בגנים ובבתי הספר".

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. הורה

    מאיפה הביאו את זה. אם משהו מדכא את הילדים שלי זו המחשבה לחזור לאלימות החברתית והפיזית בבית הספר.
    בטח יועצות בתי הספר שחופרות בעיות במקום שהן לא קיימות כדי להצדיק את המשרה שלהן.

  2. ששונה

    כל כך מצחיק. אי אפשר למצוא תור לטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי, הרבה ילדים אין להם אפשרות להיבדק או לקבל עזרה. על איזה נתונים מדברים ? על אלה שהיתמזל להם???

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר