בית הספר היסודי בנאות פרס (צילום: שושן מנולה)
בית הספר היסודי בנאות פרס (צילום: שושן מנולה)

כיתות המחוננים של חיפה מחפשות בית ספר

בעקבות פתיחת כיתת מחוננים אחת בלבד בבית הספר דוד ילין, למרות שאותרו 60 תלמידים מתאימים, מחפשים במשרד החינוך מקום חלופי. אחת מהאפשרויות: בית הספר החדש בנאות פרס

פורסם בתאריך: 21.6.17 08:01

במשרד החינוך בודקים את האפשרות לפתוח שתי כיתות ג' לתלמידים מחוננים בבית הספר החדש שנבנה בימים אלה בשכונת נאות פרס בחיפה. הסיבה: בבית הספר דוד ילין שבו לומדים המחוננים יש מקום לפתיחת כיתה אחת בלבד. במיונים שנערכו לאחרונה לתלמידי כיתות ב' בעיר נמצאו 60 תלמידים כמתאימים ללמוד בכיתת המחוננים. לפני שנה פתח משרד החינוך כיתת מחוננים שנייה בדוד ילין, אבל בשנה הבאה בית הספר אינו יכול להקצות שוב שתי כיתות.

הורי התלמידים שאותרו התבשרו בשבוע שעבר להפתעתם שרק 26 תלמידים מתוך ה-60 שאותרו יוכלו ללמוד בשנה הבאה בכיתת מחוננים. זהו המספר המקסימלי שמשרד החינוך קבע שיכול ללמוד בכיתה כזאת, ומכיוון שתיפתח רק כיתה אחת יישארו רוב המאותרים בחוץ. מה שעורר עוד יותר את כעסם של ההורים הוא ההודעה שקיבלו על כך שהדרך שבה התלמידים ייבחרו היא באמצעות הגרלה.

במכתב ששלחו ההורים השבוע לראש העיר יונה יהב ולמנהל המחוז במשרד החינוך ד"ר סער הראל הם כתבו: "אנו מבקשים להביע את התנגדותנו העזה הן להחלטה והן לפתרון שהוצג בפנינו לסינון תלמידים בהגרלה אקראית. ראשית, הגרלה איננה תהליך איתור כלל ועיקר. לא התקבל אצלנו הרושם שנהפכה כל אבן לפני שהתקבלה ההחלטה. שנית, אנו חשים שדעתם של הגורמים הרלוונטיים במשרד החינוך לא נחה כלל ועיקר עם הפתרון המוצע. המסר העולה מפתרון זה הוא בעייתי מאוד כלפי המערכת, כלפי ההורים, וחשוב מכל – כלפי התלמידים".

כדי לתת מענה לבעיה נשקלות גם אפשרויות נוספות מלבד פתיחת הכיתות בבית הספר נאות פרס, ובהן פתיחת כיתות במכללה האקדמית גורדון, בבית הספר ליאו באק ובסניף מרכז הכרמל (מטו"ס) של הריאלי. הבעיה המרכזית המעכבת את קבלת ההחלטה היא העובדה שמורי כיתות המחוננים שייכים לסגל ההוראה הכללי של בית הספר דוד ילין, והעברתם לבית ספר אחר עלולה לפגוע בו. אפשרות אחרת שנבדקת היא הוצאת שני גני הילדים הפועלים בתוך דוד ילין כדי לפנות מקום לכיתה נוספת, אך עד כה לא נמצא מקום מתאים עבור הגנים.

הראל: "משרד החינוך והעירייה ממשיכים לבדוק את כל האופציות הרלוונטיות כדי לתת מענה לתלמידים המחוננים. בקרוב נקבע פגישה עם ההורים ונעדכן אותם בהתפתחויות".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר