גן ילדים (צילום: תומר אפלבאום)
גן ילדים (צילום: תומר אפלבאום)

משרד החינוך יסבסד את הצהרונים במאות שקלים לחודש

הצהרונים בגנים ובכיתות א' ו-ב' במוסדות החינוך הרשמיים והמוכרים ובמוסדות החינוך המיוחד בחיפה יסובסדו ב-200 שקל בהתאם לדירוג הסוציואקונומי של העיר. משרד החינוך קרא לרשויות המקומיות להצטרף ליוזמה

פורסם בתאריך: 4.7.17 14:25


משרד החינוך הודיע היום שהחל משנת הלימודים הקרובה (תשע"ח) הוא יסבסד בסכום משמעותי את הצהרונים בגני הילדים הציבוריים ובכיתות א' ו-ב' בכל המוסדות הרשמיים והמוכרים שאינם רשמיים ובחינוך המיוחד. הסבסוד יתבצע לפי הדירוג הסוציואקונומי של הרשות המקומית, וגובהו יפחת ככל שהיישוב מבוסס יותר. רשימת היישובים מחולקת לפי אשכולות שהוגדרו על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, וחיפה שייכת לאשכול 7 שבו יסובסדו הצהרונים ב-200 שקל בחודש. סכום הסובסידיה המקסימלי, שיינתן לאשכול 1, הוא 600 שקל בחודש, והסכום המינימלי, לאשכולות 10-8, הוא 150 שקל בחודש.

לצורך מתן הסובסידיה הקצה משרד החינוך 1.3 מיליארד שקל. היום (שלישי) פרסם המשרד קול קורא לרשויות המקומיות להצטרף לתוכנית. לפי חישובי משרד החינוך, העלות הבסיסית של צהרון היא 650 שקל בחודש, ואת המסגרת הבסיסית אפשר להרחיב באמצעות הוספת פעילות בחגים והוספת חוגים עד לרף מקסימלי של 935 שקל בחודש. יצוין שבחיפה עלות צהרון בבתי ספר מדירוג סוציואקונומי א' היא 950 שקל ובבתי ספר מדירוג סוציואקונומי ב' היא 900 שקל.

שר החינוך נפתלי בנט: "הצהרונים של משרד החינוך הם בשורה של ממש להורים ולילדים. מדובר בחיסכון של מאות שקלים בכל חודש לכל משפחה ובפתרון מצוין להורים שיוכלו כעת לעבוד בשקט כשילדיהם נמצאים במסגרת חינוכית טובה ומוזלת. אני מברך את ידידי שר האוצר משה כחלון שהוביל ביחד איתי את המהלך החשוב הזה, שיקל על כל משפחה בישראל".

מנהל המחוז במשרד החינוך ד"ר סער הראל: "זוהי בשורה גדולה בהיבט החינוכי והשירותי, שבצדה הקלה משמעותית בנטל הכספי שמוטל על כתפי ההורים. מדובר בפעילויות העשרה, בחוגים ובארוחה חמה לילדים בגילאי גן וכיתות א' ו-ב' מתום יום הלימודים ועד השעה 16:00. תוכניות העשרה באמצעות חוגים יוצעו בעיקר בתחומי האמנויות, הספורט, החינוך הסביבתי, המעורבות החברתית ופיתוח כישורי חיים ואורח חיים בריא. לכל הפעילויות יש מסר ערכי-חברתי משותף שיביא לשוויון הזדמנויות נוסף ולצמצום פערים בחינוך".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר