החזית הדרומית של בית הספר היסודי ברמת הנשיא (הדמיה: משרד אילן צבי אדריכלים)
החזית הדרומית של בית הספר היסודי ברמת הנשיא (הדמיה: משרד אילן צבי אדריכלים)

ועד רמת הנשיא מאיים לחסום את הכניסה לשכונה

בוועד שכונת רמת הנשיא זועמים על כוונתה של עיריית חיפה להעביר את תלמידי בית הספר דוד ילין לבית הספר בשכונה שצפוי להיפתח בשנת הלימודים הבאה. בהודעה שפרסם הוועד נכתב: "לא מקובל עלינו שבית הספר השכונתי ישמש תושבים של שכונות אחרות"

פורסם בתאריך: 26.11.19 11:31

ועד שכונת רמת הנשיא מאיים להפגין ולחסום את הכניסה לשכונה ולבית הספר השכונתי שיקום אם עיריית חיפה תממש את כוונתה להעביר את תלמידי בית הספר דוד ילין לבית הספר רמת הנשיא.

כפי שנחשף ב"כלבו – חיפה והצפון", במערכת החינוך העירונית שוקלים להעביר את 572 תלמיד דוד ילין לבית הספר ברמת הנשיא שצפוי להיפתח בשנת הלימודים הבאה. דיון מכריע בעניין אמור להתקיים בימים הקרובים באגף החינוך בהשתתפותם של בכירי האגף. לקראת הדיון מבקש הוועד מהעירייה לשקול שנית אם לממש את האופציה הזו או לבחור באלטרנטיבה אחרת.

 

 

בהודעה של ועד השכונה לקראת הדיון נכתב: "תושבי שכונת רמת הנשיא ממתינים יותר מחמש שנים לפתיחת בית הספר, ורוב גדול מדיירי השכונה הצעירים רכשו את הדירה בידיעה שייפתח בית ספר לילדיהם מתחת לבית. לכן לא מקובל עלינו שבית הספר השכונתי ישמש תושבים של שכונות אחרות, וזאת ללא ילדי השכונה שבכל השנים האחרונות נודדים לבתי ספר אחרים. כל החלטה שתמנע מילדי השכונה רישום לבית הספר השכונתי תגרור כאוס גדול של תושבי השכונה כלפי העירייה, ואנו נעשה הכל כדי למנוע החלטה זו – גם בדרך של הפגנה וחסימת כניסה לשכונה ובית ספר".

עוד כתבו חברי הוועד: "החלטה זו תשפיע על כל תושבי השכונה, כולל על אלו שהם ללא ילדים, אשר יוצאים מביתם לעבודה, מכיוון שבכל בוקר יגיעו מאות מכוניות לרמת הנשיא, שהיא שכונה קטנה עם כניסה אחת, עם יציאה אחת ועם רחובות ללא מוצא. הדבר יגרום לפקקי ענק בכניסה לשכונה וביציאה ממנה ויהפוך את חיי תושביה לסיוט. בשם תושבי השכונה אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה לבטל את אופציה של מעבר ילדי בית ספר דוד ילין לבית ספר השכונתי".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "ראש העיר עינת קליש רותם ומחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני מלוות את תהליך המעבר של דוד ילין ועושות לילות כימים עם כל הגורמים המקצועיים בעירייה ובהנהלת המחוז והפיקוח במשרד החינוך, בתהליך עבודה מקצועי, מסודר ומתואם ובשיתוף פעולה מלא ומוחלט עם הנהלת בית הספר ועם ועד ההורים, על מנת לוודא שהמעבר יבוצע באופן מושלם ומיטבי".

 


 

 


 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

15 תגובות
 1. עדנה ,אחוזה

  אין כמו פקק טוב להתחיל את הבוקר.
  ברוכים הבאים למועדון השכונות הכלואות שעל הכרמל.

 2. ש.ב

  מחדל גדול מאוד. יש לחשוב על פתרונות אחרים הגיוניים מבלי להפוך את חיי התושבים לסיוט

 3. חיפאי

  תגובה פאטתית של הועד –
  דיירי שכונת הכרמל , השולחים את ילדיהם לדוד ילין, צריכים לקבל תלמידים משכונות אחרות ?
  תושבי פרוייקט רמת הנשיא צריכים להפנים –
  אין כזה דבר שכונת רמת הנשיא.. זה פרוייקט בתוך שכונת נוה דוד.
  ולכן בית הספר השכונתי שייך לכול דיירי השכונה.
  עירייתצחיפה אל תוותרו!!!!

 4. תראו כמה מתושבי השכונה הצביעו לרשימה המשותפת..

  אז מה אתם עושים רעש כאילו זה אורט רעננה?

 5. רוברטה

  אני גם לא מעוניין שתושבי רמת הנשיא/מחנה דוד יבואו לגרנד קניון בנווה שאנן כי הגרנד מיועד רק לתושבי נווה שאנן.פשוט גזעניים.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אין דבר כזה שכונת רמת הנשיא אתם נספח של שכונת נווה דוד, השם החדש הוא שם של פרויקט שהומצא לצורך בידול. . והמבין יבין.
  טענה הזויה מיסודה.

 7. לרוברטה-אם נבודד את הגרנד (הכל בהומור)

  אם כך הגרנד יקרוס כי לא יהיו לא עובדים,משום שלא יהיו עובדים ומנהלים,אני גרה בגאולה ועובדת בגרנד והבוס שלי בכלל מקריית שמואל‍♀️

 8. ירין

  כן כן… מה שלא מספרים לנו זה החשש של בעלי הדירות בשכונה לירידת ערכן כאשר בית הספר יפתח שעריו לתלמידים משכבת אוכלוסיה חלשה מאוד שצמודה אליה מחנה דוד וזו הסיבה האמיתית.

 9. אזרח

  אני לא מכיר את השכונה ולא את הרקע של בית הספר.. אבל זאת כן זכותם המלאה של ההורים תושבי השכונה לזכות בחינוך טוב לילדיהם שהוא אולי נטול אלימות ורמת לימודים נמוכה אשר יביאו איתם ילדי השכונות..

 10. בז ןז, דלק

  עירייה ירוקה? חשיבה סביבתית?
  הסעת מאות ילדים מהכרמל לנוה דוג
  נוה דוד זה בזבוז דלק, תוספת פקקים בירידות בדרך הים בבוקר

 11. מאיר

  קראתי את התגובות שחלקן פפשוט מצביע על כך שהקוראים לא הפנימו את מה שעלול לקרות.הולך להיווצר מצב הזוי שבשכונה מוקם בית ספר שאמור לקלוט בית ספר אחר,כאשר לילדי השכונה עצמה אין בית ספר מיועד בשכונה והם אמורים לנדוד לבתי ספר מחוץ לשכונה.תאטרון האבסורד בראשות ראש העיר שממשיכה לפעול באופן מוזר ללא הגיון ולא רק במקרה זה.

 12. לבטל מהר את ההחלטה

  כל בית ספר גורר מאות רכבים של הורים שמסיעים את הילדים
  אז אפילו תוספת 1500 ילדים מחוץ לשכונה שזה מספר דמיוני נניח רק 200
  זאת אומרת לכל אורך הבוקר שיירת רכבים לפחות 30-40 בשעה שנכנסים להוריד ילדים
  תיראו מה קורה סביב בתי ספר אחרים זה בלאגן מוחלט וכאן יעמיס על פקקים בדרך הים

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר