אמיר נפתלי (צילום: בועז כהן)
אמיר נפתלי (צילום: בועז כהן)

היועץ לתיירות אמיר נפתלי שלח לעירייה מכתב התראה, טוען שמגיעים לו כספים

נפתלי, שגם היה מועמד של קליש לתפקיד מנכ"ל העירייה, טוען, כי העירייה לא עמדה בחוזה שנחתם איתו וכי היא חייבת לו כ-70 אלף שקלים. באמצעות עו"ד הילה רווח, מתרה נפתלי, כי אם לא ישולם לו הסכום תוך 21 יום, הוא יגיש נגד העירייה תביעה משפטית

פורסם בתאריך: 24.11.21 09:40

היועץ לענייני תיירות, אמיר נפתלי, שלח ביום ראשון מכתב התראה לעיריית חיפה לפני נקיטה בהליכים משפטיים.

במכתב, כתבה פרקליטתו של נפתלי, עו"ד הילה רווח: "בשם מרשתי, "שני פלטניום בע"מ", התאגיד בו מחזיק ב-100 אחוז מהמניות מר נפתלי אמיר, הריני מתכבדת לפנות אליכם, כדלקמן: ב-21 בדצמבר 2019 נחתם הסכם התקשרות בין מרשתי לבין העירייה, בעקבות זכייתה במכרז פומבי למתן שירותי ייעוץ, ליווי ופיתוח התיירות בחיפה. בהתאם למכרז, התחייבה מרשתי לתת שירותי ייעוץ, ליווי ופיתוח התיירות עבור העירייה בתקופה שבין מ-10 בנובמבר 2019 ועד 10 בנובמבר 2020, בה מרשתי נתנה בפועל את השירותים, לשביעות רצון העירייה, כאשר שביעות רצונה באה לידי ביטוי גם ברצונה של העירייה להמשיך את ההתקשרות עם מרשתי, נכון גם למועד כתיבת שורות אלה.

"כידוע לכם, ב-25 בפברואר 2021, נשלח אליכם מכתב מפורט בדבר אי תשלום מלא עבור מספר חודשים עבור מרשתי בגין שירותיה, וזאת בניגוד לאשר סוכם בחוזה ההתקשרות עם העירייה, מכוח המכרז בו זכתה מרשתי. יצוין כי בנוסף למפורט במכתב, המשיכה מרשתי לתת שירותים לעירייה והחובות כלפיו תפחו.

"העירייה העבירה סכומים אשר היו נמוכים מהסכומים כפי שסוכם בין הצדדים וכפי שפורט בהסכם, ולאורך התקופה מרשתי טענה בפניכם, כי קיים פער בין מה שסוכם עם העירייה לבין מה ששולם בפועל בגין שירותיה. פנייתה של מרשתי העלתה חרס, ועד ליום זה, העירייה טרם שילמה למרשתי את ההפרשים שהייתה אמורה לקבל בגין השירותים שסיפקה".

למכתב צירפה רווח טבלה ובה פירוטי הסכומים שהעירייה הייתה אמורה לשלם לנפתלי לעומת הסכומים ששילמו לו בפועל. "יש לשים לב", מדגישה רווח, "כי התשלומים שטרם שולמו אף צברו הפרשי הצמדה וריבית פיגורים בהתאם לסעיף 8.1 לחוזה המכרז. על כן, נכון למועד כתיבת שורות אלה, חוב שנוצר לתשלום למרשתי הנו בסך של 70,631 שקלים. אשר על כן, הינכם נדרשים בזאת, לשלם למרשתי את סכום החוב שהצטבר כמפורט לעיל. ככל ודרישת מרשתי לתשלום לא תמולא בתוך 21 ימים ממועד מסירת מכתב זה, הרי שמרשי ימצא לנכון למצות את מלוא זכויותיו על פי הדין, ובכלל זה להגיש תביעה בבית המשפט".

את מכתב ההתראה מסיימת עו"ד רווח: "כולי תקווה כי העירייה תפעל בדרכי נועם ותשלם למרשתי את המגיע לה, עניין המקבל משנה תוקף משמדובר ברשות מקומית, המהווה רשות ציבורית, אשר חלות עליה חובות הגינות, ואין זה מן הראוי לא לשלם סכומי כסף המגיעים לספקיה, בניגוד לחובות המוטלות עליה".

נפתלי נחשב למקורב לקליש רותם עוד מתקופת קמפיין הבחירות שלה, והיא אף שאפה למנות אותו למנכ"ל העירייה, מינוי שנפסל על ידי משרד הפנים. באוקטובר 2019 אושר מינויו של נפתלי ליועץ בתחום התיירות, יחד עם שני יועצים נוספים – אורנה אנג'ל, שנבחרה לשמש יועצת קיימות, ואיתן קרבצ'יק שמונה ליועץ בתחום השיט והים. נושא העסקת היועצים גרר בעקבותיו ביקורת קשה נגד קליש רותם, והיה לאחד מסימני ההיכר של הקדנציה שלה. רק אתמול פורסם דוח מבקר העירייה ובו ביקורת קשה על התנהלות העירייה בנושא העסקת היועצים.

מעיריית חיפה נמסר, כי הם לא יגיבו לנושא שנמצא בדיון משפטי.

 


 

 


 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. אין גבול לחוצפה

    לא עמד בתנאי הסף למנכל אז דאגו לו שיכנס כיועץ. לא ברור מה בדיוק עשה אבל יש לו את החוצפה לתבוע. תודה לראש העיר על תרומתה לחיפה והשבחים שנתנה ליועציה.

  2. גועל נפש

    לא התקבלת להיות מנכ"ל והצליחו אחרי הרבה אקרובטיקות לתת לך ג'וב בעירייה. מאיפה החוצפה עוד לתבוע את העירייה?
    אפשר לחשוב שבעקבות העבודה שלך חיפה הפכה למנהטן

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר