תרגיל היערכות לחירום שנערך בעיר באוקטובר האחרון (צילום: ראובן כהו, עיריית חיפה)
תרגיל היערכות לחירום שנערך בעיר באוקטובר האחרון (צילום: ראובן כהו, עיריית חיפה)

בשבוע הבא: שבוע מוכנות והיערכות לחירום בחיפה. יישמעו אזעקות

שבוע המוכנות יתקיים בימים ראשון עד חמישי, 16-12 בדצמבר, על ידי פיקוד העורף, בשיתוף עם עיריית חיפה. העיר חולקה לחמישה אזורים, שבהם יבוצעו ניסויי התרעה בזה אחר זה, במהלך שעות הבוקר והערב. להלן מועדי ההתרעות

פורסם בתאריך: 5.12.21 14:26

שבוע המוכנות, שיתקיים בשבוע הבא, בימים ראשון עד חמישי, 16-12 בדצמבר, על ידי פיקוד העורף, בשיתוף עם עיריית חיפה, נועד להעלות את רמת המוכנות של תושבי העיר למצבי חירום, מתוך הבנה, כי היערכות מוקדמת של התושבים, מחזקת את החוסן ועשויה להציל חיים

במהלך השבוע יבוצעו ניסויי התרעה בכל אחד מחמשת אזורי חלוקת העיר, בזה אחר זה, במהלך שעות הבוקר והערב. הניסוי הראשון יתבצע ביום רביעי, 15 בחודש, בשעות הבוקר, וניסוי נוסף יתבצע ביום חמישי, 16 בדצמבר, בשעות הערב, בכל אחד מאזורי ההתרעה של העיר. במהלך הניסוי שיבוצע בשעות הבוקר, יתרגלו מוסדות החינוך כניסה למרחבים מוגנים.

במהלך השבוע יקיימו מאות חניכי תנועות הנוער, יחד עם חיילי פיקוד העורף ועובדי עיריית חיפה, פעולות הסברה במוסדות החינוך, במתחמי קניות ובמסגרות יום לקשישים ובתי האבות. כמו כן יוקמו עמדות הסברה על ידי חיילי פיקוד העורף בקניונים ובמוקדי התקהלות נוספים ברחבי העיר. פעילות ההסברה, שתתקיים בעברית, רוסית, ערבית ואמהרית, תתמקד בדרכי הכנת הבית לחירום, באיתור המרחב המוגן וכן במתן המלצות למצרכים ולציוד הנדרשים לשעת חירום.

בנוסף, תתמקד הפעילות בהטמעת חמשת אזורי ההתרעה החדשים, להם חולקה העיר, אשר יאפשרו לתושבים שגרת חירום נוחה יותר, בה יידרשו להיכנס למקלטים רק כאשר האיום יוכוון לאזור מגוריהם.

להלן מועדי ההתרעות:

רביעי, 15.12.2021:
קריית חיים ושמואל – 10:05
נווה שאנן ורמות כרמל – 10:15
חיפה מערב – 10:25
חיפה מפרץ והקריות – 10:35
כרמל, הדר והעיר התחתית – 10:45

חמישי, 16.12.2021:
קריית חיים ושמואל – 18:05
נווה שאנן ורמות כרמל – 18:15
חיפה מערב – 18:25
חיפה מפרץ והקריות – 18:35
כרמל, הדר והעיר התחתית – 18:45

 

יש לציין, כי במהלך ניסויי ההתרעות תפעל אפליקציית פיקוד העורף ותתריע מיד עם הישמע האזעקה.

בתוך כך, יומלץ לתושבים להוריד את אפליקציית פיקוד העורף, אשר באמצעותה יוכל לקבל כל תושב התרעה אישית כהודעת "פוש", על פי המיקום בו יימצא והזמן העומד לרשותו להיכנס למרחב מוגן (דקה).

לקראת שבוע המוכנות, הפיץ פיקוד העורף בשיתוף העירייה סקר אינטרנטי, שהופץ בקרב תושבי העיר, אשר נועד לבחון את תחושת המוכנות של תושבי העיר לחירום. תוצאות הסקר ישמשו ככלי עבודה להמשך הכנת הרשות ותושבי העיר לחירום.

דגש נוסף יושם במהלך השבוע בשיפור המיגון האישי של התושבים. במסגרת זו ייקראו התושבים להכין את המקלטים המשותפים ויוכלו לפנות למוקד העירוני 106 ולבקש את עזרת העירייה בפינוי תכולת המקלטים.

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר