ראש תחום תכנון ברשות נחל הקישון, יוסי סורוג'ון, ובכירי רמ"י (צילום: רשות נחל הקישון)
ראש תחום תכנון ברשות נחל הקישון, יוסי סורוג'ון, ובכירי רמ"י (צילום: רשות נחל הקישון)

בכירי רשות מקרקעי ישראל ערכו סיור במרחב נחל קישון

בכירי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), המקדמת את תוכנית שער המפרץ, ערכו סיור במרחב נחל הקישון, בנחל סעדיה ובנחל הקישון. נציגי רשות נחל הקישון הדגישו את חשיבות התייחסו החיבור בין תוכנית שער המפרץ לפארק הקישון ולנחל סעדיה והרחבת תחומה עד לשפך הקישון לים. מנכ"לית רשות נחל הקישון, שרון נסים: "אנו נמצאים בתקופה מאתגרת במיוחד, בה גופים דורסניים מנסים בכל כוחם לפגוע באינטרסים של הציבור"

פורסם בתאריך: 3.1.22 12:41

בכירי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), המקדמת את תוכנית שער המפרץ (תמ"א 75), ערכו סיור במרחב נחל הקישון. בסיור לקח חלק גם ראש אגף התכנון, רפי אלמליח. הסיור נערך ביוזמת איגוד ערים להגנת הסביבה חיפה בראשות עו"ד שרית גולן- שטיינברג ובהשתתפות מנכ"לית האיגוד, ד"ר ליהי שחר- ברמן, וכלל סיור בנחל סעדיה ובנחל קישון ובתוכו פארק הקישון.
מתכנני רמ"י קיבלו הסברים מאנשי הרשות על פעילותה, בדגש על שילוב מרחב הנחל בחזון שמציגה תוכנית "שער המפרץ". אנשי המקצוע ברשות נחל הקישון התייחסו לחיבור המתבקש בין תכנית שער המפרץ לפארק הקישון ולנחל סעדיה ולצורך התכנוני בהרחבת תחום תכנית "שער המפרץ" עד לשפך הקישון לים.
צוות רשות הנחל התייחס בדיון שנערך במהלך הסיור גם לשטחי ההצפה הרגישים במרחב ולמשמעויות הסביבתיות של שיקום הקרקע ומי התהום בתחום המפעלים הפטרוכימיים העתידים להתפנות על פי תכנית רמ"י.
בתום הסיור נערך שיט במורד הנחל, בו קיבלו אנשי רמ"י הסבר מפורט אודות פארק מורד נחל קישון המתוכנן והפוטנציאל הגלום בהקמתו לטובת כלל תושבי מטרופולין חיפה. וכן על המאבקים שמנהלת רשות נחל הקישון במטרה להרחיב את הפארק ולשמור על סביבת הנחל כשטח טבע עירוני.

 

מנכ"לית רשות נחל הקישון, שרון נסים: "שמחנו לארח את בכירי רשות מקרקעי ישראל ולהציג בפניהם את האתגרים העומדים בפנינו, על מנת להגן על הנחל וסביבתו ולהקים את פארק מורד נחל הקישון. אנו נמצאים בתקופה מאתגרת במיוחד, בה גופים דורסניים מנסים בכל כוחם לפגוע באינטרסים של הציבור וזקוקים לסיוע של הממשלה בכדי להצליח במאבקים אלה לרווחת התושבים ולאיכות חייהם".

 


 

 


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר