סופי נקש (צילום: עמית עזריאל)
סופי נקש (צילום: עמית עזריאל)

נקש מתריעה על התנהלות לא תקינה של תקציב התרבות התורנית

במכתב ששלחה הבוקר (שני) לחברי ועדת הכספים נוקבת נקש בסכום של כ-2.7 מיליון שקלים שהוצאו בשנת 2021 לטובת התרבות התורנית. נקש מבקשת לקבל לידיה את כל האישורים ותוכניות העבודה לאירועים שהתקיימו בשנת 2021 וכן הזמנות עבודה ואישורים לשנת 2022

פורסם בתאריך: 16.5.22 12:08

יו"ר ועדת הכספים, סגנית ראש העירייה סופי נקש, שלחה היום (שני) לפני זמן קצר מכתב לכל חברי הוועדה, שבו היא מתריעה על התנהלות תקציב התרבות התורנית. כמן כן, מבקשת נקש לקבל את כל האישורים ותוכנית העבודה, שעל פיה הוצאו בשנה זו כספים לאירועי התרבות התורנית, זאת לאחר שאחד מחברי הוועדה העלה בישיבה שהתקיימה אתמול טענות על חלוקה לא שוויונית בין הקהילות.

כותבת נקש: "אתמול התקיימה ישיבה של ועדת הכספים, ושוב עלה נושא התרבות התורנית ונשמעה הטענה שחלוקת התקציבים אינה הוגנת. על מנת שאני, כיו"ר ועדת כספים, לא אפלה שום ציבור החלטתי לבדוק שוב ואף לצרף לכל חברי הוועדה את סך כל ההוצאות השנתיות שהוצאו על תרבות תורנית בשנת 2021. תרבות תורנית – 1,192,914.13 מיליון שקלים, תרבות המזרח 1,239,903.23 מיליון שקלים פלוס 250 אלף שקלים שניתנו בהרשאה לא חוקית לאירועי הבבא סאלי. סך כל הוצאות התרבות התורנית לשנת 2021 עמדו על 2,682,817.36 מיליון שקלים, כאשר החלוקה היא לפי תרבות חסידית ותרבות המזרח. כל זה מבלי שהובאה תוכנית עבודה ומבלי שהדברים עברו את האישורים המתאימים של מנהל אגף התרבות או של ראש מינהל תקס"י (תרבות, קהילה, ספורט וים – ב"כ), על כך למדנו מישיבה קודמת שהתקיימה בנושא, כשכל הגורמים הרלוונטיים הופתעו ממה שכללו ההרשאות בנושא תרבות תורנית".

נקש מוסיפה במכתבה: "צר לי שישנם גורמים שלפתע נזעקים שהינם מופלים לרעה או שהקופה הציבורית לא מתחלקת שווה בשווה, לטענתם. היכן הם היו בשנתיים האחרונות כאשר הם ינקו ישירות מתוך קופת העירייה תקציבים לרוב וציבורים וקהלים שונים מודרו? אני כבר לא מדברת על הבעייתיות החוקית של חלק מהאירועים שהתקיימו בשנת 2021, כמו טיולים וימי כיף מחוץ לעיר. אני כיו"ר ועדת כספים לא מוכנה עוד לקבל זאת, ואני בטוחה שכך גם שאר חברי הוועדה. כספי ציבור אינם הפקר ואינם קופה קטנה או אתנן פוליטי לקבוצה כזו או אחרת. כל כסף שיתבקש להגיע לתרבות תורנית יוגש כתוכנית עבודה, שתאושר על ידי ועדת תרבות תורנית ותובא בפני ועדת כספים עם הבקשה לתקציב. ראש המינהל ומנהל המחלקה לתרבות תורנית יצטרכו להגיע ולהסביר את התוכנית.

 

 

"כמו כן ביקשנו לקבל פירוט בטבלה ואת כל הזמנות העבודה והאישורים שניתנו לאירועי תרבות תורנית לשנת 2022. מדובר על כל הכספים שהוצאו מתחילת שנת 2022, כולל כל מה שהוצא בתחילת השנה עד אישור התקציב תחת 1/12. מה שהוצא אחר כך מתוך התקציבים שהיו מיועדים לאירועים אחרים, אך משום מה היה נוח להיות 'ראש קטן' ולא לקרוא את תמלול ועדות הכספים ומועצת העיר ולהוציא כספים אלו. מדובר על עוד 630 אלף שקלים מתחילת השנה. אני בטוחה שכמות האוטובוסים, הטיולים מחוץ לעיר – לטבריה, צפת וירושלים; ימי הכיף בקאנטרי עכו או נשר, חלוקת מתנות וכד' הם חלק לגיטימי שאושר על ידי כל הגורמים והייעוץ המשפטי כחלק מנושא התרבות התורנית, וככל שכך אשמח אם יומצאו בפנינו כל האישורים על מנת שתנוח דעתם של כל חברי ועדת כספים".

ל"כלבו – חיפה והקריות" אמרה נקש: "אתמול בוועדת כספים העלה מחברי הוועדה טענה, כי תקציב התרבות התורנית לשנת 2022 אינו מחולק בצורה שוויונית. ביקשתי לקבל את כל תוכנית העבודה לשנת זו ואת האישורים שניתנו להוצאת הכספים, על מנת שכל הנושא ייבדק. למייל ששלחתי צירפתי את פירוט הכספים שהוצאו בשנת 2021, וממנו עולה תמונה מאוד מטרידה על ההתנהלות הכספית. אני יותר מאשר אשמח לקבל את תוכנית העבודה לשנת 2021 ואת האישורים שניתנו על ידי ראש המינהל, כולל האישורים של היועצת המשפטית, לטיולים לירושלים, טבריה וצפת או לימי כיף מחוץ לעיר, בדיוק כמו שאנו מצפים לקבל תוכנית מסודרת לכל האירועים בעיר".

מהעירייה לא התקבלה תגובה.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר