מימין: אלה אבין, ולדימיר גלקין, טטיאנה בזייבסקיה ועו"ד ענבל קידר חיים
מימין: אלה אבין, ולדימיר גלקין, טטיאנה בזייבסקיה ועו"ד ענבל קידר חיים

"עיריית חיפה הפכה תושבים בעלי חמלה לעבריינים"

עיריית חיפה הגישה כתב אישום נגד טטיאנה בזייבסקיה וולדימיר גלקין, זוג קשה יום שנוהג להאכיל חתולים, ובשל כך נקנסו השניים כבר שמונה פעמים, כאשר כל קנס הפך לכתב אישום. על טענותיה של יו"ר עמותת נח, העוסקת בהגנה משפטית על בעלי חיים, נמסר מהעירייה: "מברכים על האכלת חתולי קהילה, ובתנאי שזו מתבצעת בהתאם לחוק"

פורסם בתאריך: 25.7.22 15:02

ביום חמישי שעבר, 21 ביולי, דן בית המשפט לעניינים מקומיים בכתב אישום שהגישה עיריית חיפה נגד טטיאנה בזייבסקיה וולדימיר גלקין, זוג קשה יום שנוהג להאכיל חתולים, ובשל כך נקנסו השניים כבר שמונה פעמים – חמש פעמים היא ושלוש פעמים הוא. כל קנס הפך לכתב אישום, וישיבת ההקראה דנה בקנס השני של בזייבסקיה ובקנס הראשון של גלקין.

יצוין כי עמותת נח, אשר עוסקת בהגנה משפטית על בעלי חיים, ביקשה לאחד את כל הדיונים של בני הזוג לאותו יום ובפני אותה שופטת, כדי שבני הזוג לא יטורטרו הלוך ושוב לבית המשפט, אך התביעה התנגדה לבקשה. בתום הדיון החליטה השופטת סיגלית גץ-אופיר כי על הצדדים להגיע לישיבת הוכחות שתתקיים ב-22 בפברואר 2023. ישיבת הוכחות נוספת, בתיק אחר שבו הואשמו השניים, נקבעה לתחילת ינואר 2023.

קדמו להחלטה דין ודברים בין עו"ד שרה חן כהן המייצגת את העירייה לעו"ד ענבל קידר חיים, היועצת המשפטית של עמותת נח שמייצגת את בני הזוג. עו"ד קידר חיים ציינה בפני השופטת שהיא לא קיבלה את מלוא החומרים בתיק, למרות בקשתה, ושבהודעת הקנס צוין על ידי הפקח כי צולם סרטון וידיאו אך מוצג זה כלל לא הגיע לידי ההגנה.

באת כוחה של העירייה אמרה בדיון כי לנאשמת נרשמו בעבר ארבעה דוחות באותו העניין וכי במערכת העירונית מצויים גם תמונות וגם סרטון וידיאו. על כך השיבה באת כוחה של הנאשמים כי זו לא הפעם הראשונה שהיא אינה מקבלת מהמאשימה חומר בצורה גלויה ומסודרת. להוכחת טענותיה היא הציגה לבית המשפט מייל שבו מצוין במפורש שמה שהתקבל בשני התיקים גם יחד אלו תמונות ללא סרטון. לפיכך זימנה השופטת את שני הצדדים לישיבת הוכחות והוסיפה לפרוטוקול: "מיותר לציין כי על המאשימה להעביר לבאת כוח הנאשמת כל חומר הראיות שמצוי בידיה, שכן חומר שלא יוצג בשלב זה – לא אתיר הגשתו בשלב הראיות". לשמע דברים אלו הציגה באת כוחה של העירייה את הסרטון לשופטת ממחשבה האישי, ובו רואים כי בניגוד לטענות העירייה על כך שהקערה הושארה במקום האכלה על ידי הנאשמת, לא כך הוא.

עו"ד קידר חיים טענה כי בזייבסקיה כופרת בכל יסודות העבירה ואמרה: "על העירייה לעשות בדק בית רציני עם עצמה היות וגם בתיק זה עולה מהראיות, באופן ברור וחד משמעי שלא משתמע לשתי פנים, ומבלי לטעון כי יש בדבר לקיים את יסודות העבירה, כי המזון הושם על כלי קיבול וכי הנאשמת נכחה במקום בזמן האכלה. האם המאשימה רוצה להרשיע בכל מחיר, גם תוך עיוות דין, ואין בחומר הראייתי מול עיניה לחשב מסלול מחדש במטרה לעשות צדק?".

 

חתולי רחוב (צילום: morozzz/depositphotos.com)

חתולי רחוב (צילום: morozzz/depositphotos.com)

 

 

יו"ר עמותת נח אלה אלבין אמרה ל"כלבו – חיפה והקריות": "בני הזוג כפרו באשמה, הם פשוט לא אשמים ולא עברו על שום חוק. בדיון ציינה עו"ד קידר חיים שהעירייה לא העבירה לעיונה את מלוא החומרים ושהיה חסר סרטון שהפקחים צילמו. כשהשופטת שאלה מדוע, התובעת התחילה לזגזג ובסוף נאלצה להיענות להוראה של השופטת ולהציג את הסרטון. זה הרגע שבו האמת התחילה לצאת לאור. לא נראה שום לכלוך בסרטון, הפקח צילם את בזייבסקיה עומדת ליד החתולים ושמה להם את המזון בצורה נקייה ומסודרת. אין זה הדיון הראשון ולצערנו גם לא האחרון בקנסות הרבים שקיבלו בזייבסקיה, גלקין ומאכילים רבים אחרים. ככה עיריית חיפה מוקירה תודה לתושבים שבפועל עושים את עבודתה, ועוד מכיסם הדל מאוד".

לדבריה של אבין, "מי שמציל, מטפל ומאכיל חתולים של אף אחד צריך ללכת ברחוב עם ראש מורם, ומי ששולח את הפקחים לארוב ולרדוף את אנשי החמלה צריך להסתתר ולעזוב את לשכת ראש העיר ואת המשרדים במגדל השן של העירייה בבושת פנים. בשנתיים האחרונות עיריית חיפה הפכה תושבים בעלי חמלה לעבריינים. בני הזוג מתקיימים בקושי, אין להם כסף אפילו לנעליים חדשות, אבל הם התעקשו לאסוף בכל יום כמה אגורות ולשים אותן בשקית לתרומה עבור עמותת נח".

עוד אמרה אבין כי "מה שהעירייה עושה זה רדיפה, מארבים ומעקבים אחרי אזרחים תמימים. לא מדובר ברוסיה הקומוניסטית של סטאלין, זה קורה כאן ועכשיו בחיפה, וזה ממומן על ידי כספי המסים שאנו משלמים. עיריית חיפה החליטה לתפוס שתי ציפורים במכה אחת – גם לסמן V בכאילו על הטיפול הכושל בחזירי הבר וגם להעשיר את קופתה באמצעות קנסות של 730 שקל כל אחד נגד מאכילי חתולים. פקחי העירייה יודעים בדיוק היכן גרים המאכילים ומתי הם יוצאים להאכלות כי שכנים שונאי חתולים מדווחים להם. אם מאכיל נתפס פעם אחת, הוא כבר רשום במערכת והפקחים יגיעו אליו שוב ושוב. התוצאה היא שמאכילים רבים, ובהם קשישים, עניים ועולים חדשים שלא יודעים עברית ולא מסוגלים להתמודד עם בריונות העירייה, נאלצים לשלם את הקנסות ומפסיקים להאכיל את החתולים. אנחנו נחושים לשים סוף לרדיפת מאכילי החתולים. נמשיך לחשוף את האמת מפני הציבור ולהגן על החתולים של אף אחד ועל אנשים שמטפלים בהם. חייבים להעביר את הבושה לצד הנכון".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "העירייה מברכת על האכלת חתולי קהילה, ובתנאי שזו מתבצעת בהתאם לחוק ובאופן אחראי. דוחות נרשמים אך ורק במקרים שבהם מדובר בהאכלה שלאחריה נשארו שאריות מזון במרחב הציבורי, אשר גורמות למפגעים תברואתיים ולמשיכת חיות בר ומזיקים למיניהם כגון תיקנים, חולדות ועכברים ובעקבותיהם גם נחשים. אכיפה זו מתבצעת לאחר פעילות הסברה מקיפה וממושכת".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

8 תגובות
 1. דודו

  לא לבלבל את המוח האכלת חתולים זה צער בעלי חיים… חתול זה הטורף הם הופכים אותם לתלויים ואז מסרסים ומעקרים בטענה שהם מתרבים היום זה חיות חכו יהיו "רחמנים שיגידו שיש אנשים שצרכים לקחת להם את ההמשכיות כל החיות חיות רק להמשכיות זה הטבע … אבל אנחנו "רחמנים" תתקדמו

 2. אריה

  האוכל שמושאר לחתולים ברחוב- חצי מימנו לא מגיע לחתולים אלא נאכל על ידי חזירים שנמשכים למקום גם בימים שאחרי שאכלו. בודאי גם את החזירים העמותה שפנתה לבית המשפט רוצה שיסתובבו בינינו. הרושם שלי שכל העמותות האלה, הפמיניסטיות הלהטביות החתוליות הפוליטיות – כל הכספים אליהן מגיעים מחו"ל במטרה לזרוע כאוס במדינת ישראל כדי שהחיים פה יימאסו על תושביה והמדינה תיתפרק כפי שרוצים שונאיה הרבים מספור

 3. צדק תרדוף

  עצוב שהעיריה מתעשרת על ידי רדיפת אנשים,נורמטיבים,הגונים רחמנים וקשיי יום. כשאתה רואה גורים קטנים,שדופים ומורעבים, מה, לא תאכיל אותם?? האנושות מבוססת על רחמנות,ראיית החלש והמסכן, וכן- גם כשמדובר בבעלי חיים. צריך וראוי לעורר את רגש החמלה,אצל כולנו!
  לבטל את התביעה הקטנונית והמאוד מיותרת הזאת לאלתר!

 4. נאדיה

  העיירה ירדה מהפסים מתעסקת השטויות במקום
  בתשתיות ….
  וביטחון בהדר

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  במקום לתת דוחות לכל מאכילי החתולים הגיע הזמן שהעירייה תתחיל לבצע מבצעי עיקור וסירוס נרחבים בעיר , האכלת החתולים היא לא הגורם העיקרי לבעיית החזירים בעיר , אין ספק שיש לזה חלק אבל החזירים ימשיכו להגיע כל עוד לא ימצאו פתרון לבעיה , הכי קל לחלק דוחות ועוד למיעוטי יכולת

 6. נמאס

  את העירייה צריך לתבוע ולה צריך לרשום כתב אישום על הפשע של הפחים שנערמים בלי סוף ועל השקרים שמנחים את הפקחים בצורה מניפולטיבית כוחנית ודיקטטורית רק בשביל לנפח את קופת העירייה בושה לעירייה!!!!!!

 7. אבי

  יש חוק ותקנות. מי שלא יפעל לפיהן יקנס וזהו. אני לא מבין מה זה הדמגוגיה הזאת. חמלה או לא. בן אזם שמקבל 8 פעמים קנס וממשיך בשלו הוא עבריין

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר