גן חיפושית והמבנה המיועד להריסה
גן חיפושית והמבנה המיועד להריסה

מי ישמור על ילדי הגן? עבודות הריסה ליד גן ילדים

הורים לילדים בגן חיפושית ברחוב חורב מודאגים. בימים הקרובים יחלו עבודות הריסה במבנה צמוד לגן במסגרת פרויקט פינוי-בינוי. האן שלח מכתב דחוף: "אני מציע שלפני הוצאת היתרים, ייבדקו כלל ההיבטים שקשורים לגני ילדים ובתי ספר באזורי ההריסה"

פורסם בתאריך: 7.4.21 16:47

הורים לילדי גן חיפושית הממוקם ברחוב חורב 45 חרדים לשלום ילדיהם, לאחר שנודע להם, כי במבנה הסמוך, בבית מספר 43, יתחיל בימים הקרובים פרויקט פינוי-בינוי. בגן מתחנכים כ-30 ילדים בגילאי שלושה חודשים ועד שלוש שנים, וההורים מודאגים מצמידות שני המבנים. לטענתם, הדבר יכפה על הילדים לשהות בתוך המבנה יום שלם ולא לצאת לחצר, והם יסבלו מרעשים טורדניים ואבק, וגם דרך הגישה לגן עלולה להיות מסוכנת לביטחונם. בצר להם, פנו ההורים ליו"ר סיעת "הירוקים" במועצת העיר אביהו האן, וזה פנה ביום רביעי במכתב דחוף ליו"ר מנהל ההנדסה מיכאל אלפר, למהנדס העיר אריאל וטרמן ולמנהל אגף הפיקוח על הבנייה ניר לוי.

"פנו אליי הורים שילדיהם נמצאים בגן חיפושית ברחוב חורב 45", כותב האן, "במבנה ברחוב חורב 43, צמוד לגן הילדים, עומד להתחיל בעוד מספר ימים פרויקט פינוי-בינוי. הקרבה לגן הילדים יוצרת סכנה ממשית לילדים. דרך הגישה לגן צמודה לפרויקט ההריסה, תהליך ההריסה ייצור אבק, רעש, עבודת מנופים, תוך סיכון אמיתי לחיי הילדים. ברור שבתקופה זו הילדים לא יוכלו לצאת מהגן לשחק וכמובן עצם הימצאותם בגן כרוכה בסיכונים רבים".

 

 

ההורים מבקשים ממנהל ההנדסה, באמצעות האן, להורות לחברה הקבלנית לדחות את תחילת עבודות ההריסה ל-15 באוגוסט, אז ייצאו התלמידים לחופשת הקיץ. בספטמבר, הגן עובר למשכן חדש, כך שהריסת המבנה לא תהווה סכנה לאף ילד.

"לא ברור לי מלכתחילה איך ניתנו היתרי הריסה למבנה ללא בחינה נדרשת של סוגיית גן הילדים", אמר האן ל"כלבו – חיפה והקריות", "להבא, אני מציע שלפני הוצאת היתרים, ייבדקו כלל ההיבטים שקשורים לגני ילדים ובתי ספר באזורי ההריסה. כולי תקווה שמישהו בעיריית חיפה יתעשת ויחשוב על טובת הילדים וההורים. ביקשתי מהנוגעים בדבר עדכון מיידי בנושא. אני ממתין".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "במסגרת בחינת האישורים לתחילת העבודות, תיבחן גם קרבת הגן לפרויקט, ובכל מקרה לא יינתן אישור לכל עבודה שיש בה לסכן את הגן או את הילדים השוהים בו".

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

11 תגובות
 1. א.ד.

  אין ברירה. זכותם של דיירים לעשות פינוי בינוי ואתם לא באמת מצפים שבגלל גן סמוך זה לא יקרה. המשמעות היא שההורים צריכים לחפש גן אחר, כי זה מה יש. לא יעזור לכם.

 2. מ.ש.

  למצוא פתרון ראוי, לתאם את הפינוי וההריסה לחופשות או לחודש אוגוסט כשילדים לא שוהים בגן. ילדים לא צריכים להיפגע ולהיות הקורבן בגלל שמישהו רוצה להתעשר ולהוסיף עוד כמה קומות לבניין שלו.

 3. חיפאי מודאג

  סוף מעשה במחשבה תחילה. לא יכול להיות שמאשרים כזה פרויקט משמעותי בלי שום התחשבות בסביבה. לא הגיוני הרי לבקש מ 35 משפחות למצוא גן אחר, ולרסק על הדרך עסק עצמאי שגם ככה בטח נפגע קשה בשנה הזו. העירייה נדרשת לתת אישורים לפרויקטים כאלה עם הגבלות ואמצעי בטיחות מירביים. זכותם של הדיירים לתמ״א אבל גם זכותם של יתר השכנים להמשך חייהם הנורמלי והבטוח. מקווה שימצאו להם פיתרון ראוי, שלא נשמע עוד כמה שנים על עשרות ילדים עם אסטמה ובעיות בריאותיות אחרות.

 4. רוני

  לא. ד. תגובה מאוד אמפטית. מדוע אינך מזדהה בשמך? יש סיבה? אולי יש לך אינטרס שהפינוי בינוי יקרה? איזה מיו יחס זה לבעלי עסקים בעיר? העיריייה החליטה לתת היתר ומכאן זאת בעיה של בעל העסק שצריך למצוא מקום אחר? עוד דוגמא לכך שהעירייה עושה דברים מבלי לבדוק קודם ומבלי לחשוב על ההשלכות

 5. א.ז

  נא חדד את יכולות הבנת הנקרא שלך. כתוב שההורים לא מצפים שהעבודה תבוטל, הם מצפים שהיא תידחה לאוגוסט, כדי לאפשר לגן לעבור מקום.

 6. רינה כהנא

  כאמא לילדה בגן המצב אבסורד! אין הגנה כלל על הילדים ועל הולכי הרגל (המדרכות הצמודות לפרויקט העתידי הן ציבוריות). אבנים מתגלגלות ועוד לא התחילו ממש בהריסה ובבנייה שאז יהיו מפגעי רעש ואבק נוראיים. שמים קצוץ עלינו במחיר יזמות וכסף. חבל.

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה מה שקורה כשלא חושבים לפני המעשה. ידוע בדיוק מתי שנה מתחילה ונגמרת בגני הילדים. אפשר היה לתת התראה של שנת הלימודים על מנת שהגן יעבור מקום (שזה מה שהוא עושה בפועל עכשיו). למה לרוץ להתחיל להרוס ולסכן ילדים קטנים אם ניתן לעקב את התחלת העבודות עד אוגוסט. איפה העיריה בכל הסיפור הזה, זה פספוס שלהם?

 8. העיריה נתנה לקבלן שטח ציבורי

  בגודל 200 מטר מרובע לזמן ביצוע העבודות ויתכן שישאר בידיו גם לאחר מכן. הוא כבר תפס את השטח הציבורי עוד לפני שהתחיל בבניה. העיריה התירה להתקרב למידה אפס בכיוון גן הילדים וברור כי מדרגות הגישה לגן יפגעו והגן יאלץ להסגר. השכנים יכולים לתבוע ויקבלו פיצויים אבל הורי הילדים בגן לא.

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר