גן כרמל בנווה שאנן (צילום: חגית הורנשטיין)
גן כרמל בנווה שאנן (צילום: חגית הורנשטיין)

סכנת סגירה מרחפת על גן כרמל בנווה שאנן

הגן לגילאי טרום חובה וחובה עלול להיסגר בשל מיעוט נרשמים. לדברי ההורים, בעירייה נאמר להם, כי כדי שהגן ימשיך לפעול, הם מצפים ל-20 ילדים לכל הפחות. אם לילדה בגן: "העירייה מעדיפה שיהיו גנים מלאים, במקום שיהיו גנים עם פחות ילדים אבל עם יחס אישי. אנו נמשיך להילחם עדי שהגן לא ייסגר"

פורסם בתאריך: 13.4.21 11:35

הורים לילדים בגן כרמל לגילאי טרום חובה וחובה ברחוב צ'נייבסקי בנווה שאנן זועמים, לאחר שנודע להם לאחרונה, כי הגן עומד להיסגר.

"חשוב לי להגיד שאף גורם מוסמך לא התריע, אף אחד לא אמר לנו כלום, רק שמענו שמועות", אומרת אם לילד בגן, "רק אחרי שכבר לא ניתן היה להתעלם מהשמועות, אנחנו, ההורים, התחלנו לבדוק, להרים טלפונים לכל מיני גורמים, ובמחלקת החינוך של העירייה נאמר לנו שזה נכון, שעומדים לסגור בשנה הבאה את הגן".

אמרו לכם מה הסיבה?

"מיעוט נרשמים. מהעירייה הבנו שנרשמו 10 ילדים, והם מצפים למינימום 20 ילדים, אך יסתפקו גם ב-18. אנחנו כרגע עומדים על 16 ילדים, וקצת קשה לי להבין למה יש עדיפות לסיר לחץ של 35 ילדים. הרי אם יפזרו את הילדים שלנו בשלושה גנים בסביבה, מן הסתם הצפיפות שם תעלה".

ואם ירשמו 20 ילדים הגן יישאר פתוח?

"לא קיבלנו תשובה רשמית, אבל זה מה שנאמר לנו. למה העירייה לא מייצרת שיח בינינו לבין הורים לילדם מגנים אחרים בסביבה, שילדיהם יעלו בשנה הבאה לטרום חובה ויכולים למלא את המכסה? במקום לומר שחסרים כמה ילדים, שידאגו להעביר מגן אחר ילדים בני 3 שאמורים לעלות לטרום חובה. אנחנו מוכנים לדבר עם אותם ההורים, כדי שנוכל להסביר מהלב שלנו, מהמקום הכי בסיסי, על איזה גן נפלא העירייה מוותרת. אני לא אנסה לגייס הורים לגן שהוא לא טוב, זה הרי לא הגיוני. אני אמליץ להורים על גן שרואה את הילד ושם את צרכיו לפני הכל. אם אני בביטחון שולחת את הילד שלי לשם, אז גם הילד שלהם ירגיש בטוח".

אם אחרת לילד שאמור להמשיך שנה נוספת בגן: "בעבר הייתה גננת מאוד ותיקה שיצאה לפנסיה, ולפני שנתיים הגיעה סוזי כהן הנדירה, גננת חדשה שחברה לסייעת הוותיקה רוקסי מאייר וביחד הן צוות מדהים. במהלך השנים הבן שלי היה שמח, אבל לא ברמה כזו, הוא פשוט כל כך אוהב לבוא לגן. הוא אפילו לא נפרד מאיתנו בשער, אלא נכנס בכיף לגן, חוזר מהצהרון שנמצא בבית הספר יזרעאליה הצמוד, כולו מלא בחוויות נפלאות, גם על הגן וגם על הצהרון. הוא מדבר על החוויות עם שאר הילדים, הוא משתף אותנו בכל. ולמה הוא מרגיש ככה? בגלל הצוות – ההכלה, האהבה, הכבוד שיש להן כלפי הילדים, הרגישות שלהן יוצאת דופן. זה לא משהו שנתקלים בו בדרך כלל, ובטח לא בתקופה שאנחנו נמצאים בה, כששומעים מסביב על מקרי אלימות ודברים איומים".

 

 

אם אחרת לילדה בגן מאשרת: "כל הילדים כל כך מחוברים לגננת ולסייעת כך שלפרק את זה ולהעביר אותם למקום אחר, זה לא נכון וזה פוגע בילדים, במיוחד בשנה האחרונה, כשלא הייתה להם שום יציבות. כדי שתביני עד כמה הילדה שלי מחוברת לגן, עכשיו היא חזרה לאחר חופשת הפסח בכיף לגן, וכך היא חזרה לאחר כל סגר, היא פשוט מאושרת. בגן עצמו אין צהרון, אבל יש בבית הספר אותו מנהלת שרון, בצורה מעולה. הילדים הולכים לשם בכיף, חוזרים בכיף וזו גם נחיתה רכה לילדה. כי פתאום היא חוזרת עם מושגים של בית ספר, של כיתה, של מחברת וכשהיא תעלה לכיתה א', הנחיתה שלה תהיה הרבה יותר רכה, מה שאין בגנים רגילים שלא צמודים לבית ספר. זה אחד היתרונות שיש לגן הזה מאז ומעולם ועכשיו רוצים לקטוע את זה.

אותה אם מוסיפה: "להישאר עוד שנה באותו הגן זו היציבות שיש לילדים, למעט כמובן המשפחה, שאמורה להמשיך שנתיים ברצף. לקטוע את זה, להעביר את הילדה לגן אחר, בו היא תצטרך להסתגל מחדש לצוות ולילדים, זה לא פשוט".

מה הגננת אומרת?

"סוזי לא יכולה לדבר, היא מנועה מלהגיב, אבל מאוד עצוב לה. היא נתנה והשקיעה את כל כולה בגן הזה, מבחינה רגשית וגם פיזית. היא כל-כולה עם הילדים, היא קשובה להורים, תמיד היא עונה, גם אם זה בשעות הערב המאוחרות. היא מעדכנת בכל דבר. עצוב לה, היא מחוברת למקום, לצוות ולילדים. אבל היא מנועה לעשות משהו. הגן עצמו הוא יפה. סוזי, רוקסי וחנה הסייעת הרפואית של אחד הילדים ציירו על הקירות ציורים מקסימים, קישטו את הגן ואת החצר, ופשוט נעים להגיע לשם. כיף להיות בחצר, כיף להיות בתוך הגן, הן ממש השקיעו את הלב שלהן, אז לבוא ולעקור אותם משם, גם את הצוות וגם את הילדים?".

אחת האמהות כתבה בפוסט בפייסבוק: "כאשר פנינו לגורמים השונים, כגון אווה לוי וסיגל ציוני, נאמר לנו שרק אם יהיו לפחות 20 ילדים, הגן לא ייסגר. העירייה מעדיפה שיהיו גנים מלאים, במקום שיהיו גנים עם פחות ילדים אבל עם יחס אישי. אנו נמשיך להילחם עדי שהגן לא ייסגר".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "העירייה אינה פועלת על בסיס שמועות אלא מתייחסת לנתוני רישום בלבד כפי שביצעו הורי ילדי הגנים ברחבי העיר. לאור נתונים אלה, מבצעת מערכת החינוך מיפוי צרכים בכל שכונות העיר, על מנת להבטיח מענה מלא ומיטבי לכל ילד וילדה בעיר על פי צרכיו. ההחלטה על פתיחת הגנים תתקבל כמו בכל שנת לימודים בהתאם לנתוני הרישום עם סיום פעילות וועדות ההעברה ולתקני משרד החינוך".

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. יעל

    הורים יקרים, תקציב העיריה הוא לא פרטי שלכם. העיריה צריכה לתת שירות לכלל תושביה ללא איפה ואיפה. פתיחת גן ל-10 ילדים היא מותרות בארצנו

  2. שלי

    יעל יקאה,מה את מקשקשת בלי להכיר את העובדות ??? האם את יודעת שמראש לא נתנו אפשרות בהרשמה לבחור בגן הזה?? האם את יודעת שהתכנון הוא לפתוח שם עוד גן דתי? האם את יודעת שזה גן צמוד לביצ ספר שמלווה אותו?!
    ברור שהתקציב לא של ההורים אך מיעוט ההרשמה נוצרה בכוונה בעירייה. הורים שנאמר להם שלא נחתן לרשום לגן הזה ולעומת זאת הורים שממשיכים בגן לא הואילו להודיע בכלל שמתכוונים לסגור.

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר