ילדים בקייטנה בבית ספר (צילום: תומר אפלבאום)
ילדים בקייטנה בבית ספר (צילום: תומר אפלבאום)

העירייה סבסדה את הקייטנות, אבל השנה הן יקרות יותר

ראש העירייה קליש רותם פרסמה אתמול פוסט בפייסבוק שבו הודיעה, כי כדי להקל על ההורים, החליטה העירייה לסבסד את קייטנות הקיץ בכ-2 מיליון שקלים וכי השתתפות ההורים תופחת השנה משמעותית. האמנם?

פורסם בתאריך: 7.6.21 16:55

אתמול (ראשון) פרסמה ראש העירייה עינת קליש רותם פוסט בדף הפייסבוק שלה, שבו היא מודיעה שהעירייה תסבסד הקיץ את הקייטנות העירוניות ב-2 מיליון שקלים. "עם סיומה של תקופה ארוכה וממושכת, בה שהו הילדים שלנו בבית, אחרי תקופה לא פשוטה גם לנו ההורים החוזרים רק לאחרונה לעבודה סדירה", כתבה קליש, "סברנו כי מן הראוי לאפשר לכל ילד וילדה בעיר להמשיך במסגרת חינוכית וחברתית בקיץ, בלי להכביד יתר על המידה על הנטל הכלכלי המשפחתי. בעקבות המהלך שיזמנו, תופחת באופן משמעותי השתתפות ההורים לילדי הגנים בעלות הקייטנות".

קליש הוסיפה ופירטה את עלות הגנים והצהרונים בשני מחזורי הקייטנות, וכך כתבה: "במחזור הראשון, שיתקיים בין התאריכים 22-1 ביולי תעמוד השתתפות ההורים לאחר סבסוד על 300 שקלים לפעילות בוקר ו-700 שקלים לפעילות צהריים. במחזור השני, שיתקיים בין התאריכים 25 ביולי עד 12 באוגוסט תעמוד השתתפות ההורים לאחר הסבסוד על 580 שקלים לפעילות בוקר ו-700 שקלים לפעילות צהריים".

מבדיקה שערך "כלבו – חיפה והקריות" עולה, כי בהשוואה למחירים בשנה שעברה, מחירי הקייטנות השנה יקרים יותר בכ-580 שקלים.

גם בשנה שעברה התקיימו שני מחזורי קייטנות, כאשר העלות למחזור הראשון הייתה 360 שקלים לפעילות יום ו-913 שקלים לפעילות צהריים. כלומר, העלות עבור פעילות לכל היום במחזור הראשון עלתה להורים 1273 שקלים. עלות המחזור השני, שכלל שלושה ימים בלבד, עמדה בשנה שעברה על 430 שקלים לכל היום. משמע: הורה שביקש לרשום את בנו או בתו לשני המחזורים (מ-1 ביולי עד 13 באוגוסט) שילם 1703 שקלים. השנה, מי שיבקש להירשם לשני המחזורים, לפעילות יום ולפעילות צהריים (מ-1 ביולי עד 12 באוגוסט), ייאלץ שלם 2280 שקלים, לפי הפירוט הבא: 1000 שקלים  למחזור הראשון ו-1280 למחזור השני.

וגם זאת. בשנה שעברה שילמו הורים עבור פעילות יום ופעילות צהריים במחזור הראשון (1 ביולי עד 9 באוגוסט, 34 יום) 1273 שקלים. השנה, ישלמו ההורים עבור פעילות יום ופעילות צהריים במחזור הראשון 1000 שקלים, אך זאת ל-19 יום בלבד.

תגובות ההורים על הפוסט של קליש רותם לא איחרו לבוא. "בשנה שעברה העלות לילד הייתה 1700 שקלים לכל התקופה כולל צהרון, השנה 2280! סבסדת מאוד יפה את הכיס של העירייה", כתבה הגולשת אורטל אלכסנדרוני; הגולשת תמי צלאח כתבה: "המחיר בשנה שעברה היה נמוך ב-600 שקלים… על איזה סבסוד מדובר פה בדיוק? ".

 

 

חברת מועצת העיר שרית גולן שטיינברג שלחה היום (שני) שאילתה לראש העירייה קליש רותם, למחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני ולראש מינהל החינוך אילנה טרוק, שבה היא מבקשת לדעת האם הסבסוד נבחן כך שיאפשר את הוזלת מחיר הקייטנות והשוואתו לכל הפחות למחירים שנגבו בשנה שעברה.

כותבת גולן שטיינברג: "בהמשך לפרסום של ראש העיר מאתמול עולה, כי למרות ההצהרה על סבסוד הקייטנות, עדיין התשלום שיידרשו ההורים לשלם על הקייטנות כולל צהרון הוא גבוה בכ-500 שקלים מאשר המחיר בשנה שעברה. דווקא על רקע משבר הקורונה והמצב הכלכלי הקשה, אליו נקלעו משפחות רבות, היה מקום לסבסד את העלות בסכום גבוה יותר ולמנוע העלאה משמעותית ביחס לשנה שעברה".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "עיריית חיפה התגייסה למען ההורים ומסבסדת את עלות הקייטנות העירוניות בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים בכ-2 מיליון שקלים. סבסוד הקייטנות נועד להקל על ההורים ולאפשר לכל ילדי העיר להשתתף בפעילויות הקיץ בתום תקופה ארוכה בה שהו בבית בשל משבר הקורונה. לצערנו, המדינה הקטינה השנה באופן משמעותי את השתתפותה בעלות הקייטנות: בשנה שעברה מימנה המדינה את הקייטנות בסכום כולל של 1321.5 שקלים עבור שני המחזורים לרבות פעילות בוקר וצהריים. השנה מסבסדת המדינה את המחזור הראשון בלבד בסכום של 351.9 שקלים בלבד, דהיינו הפרש של 970.5 שקלים בסבסוד המדינה.

"לאור כל אלה ברור, כי אלמלא סבסדה העירייה את הקייטנות הייתה עלותן עבור ההורים גבוהה בהרבה. זאת בנוסף, לסבסוד הנרחב אותו מעניקה העירייה לילדים ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית וזאת על מנת להבטיח, כי לא יהיה ולו גם ילד אחד שאינו יכול לקחת בפעילות בשל מחסור כלכלי".

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. מתיש

    אין פה שום אייטם. העירייה החליטה לשאת בפער העלויות לאחר שהמדינה הפחיתה משמעותית את הסבסוד של הקייטנות, והמחירים נשארו פחות או יותר אותו הדבר. החלטה טובה של העירייה וזהו. למה מנסים להפוך כל דבר לסערה מקומית??

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר