מרכז בחינות ממוחשבות בחיפה (צילום: המרכז הארצי לבחינות ולהערכה)
מרכז בחינות ממוחשבות בחיפה (צילום: המרכז הארצי לבחינות ולהערכה)

צריכים לעבור בחינה פסיכומטרית? בחיפה נחנך מרכז בחינות ממוחשבות ראשון בארץ

המרכז ישרת את כל אזור הצפון, יפעל לאורך כל השנה ובכל שעות היום. הנבחנים יוכלו לבחור את תאריך הבחינה הנוח להם ולא יהיו מוגבלים לארבעת מועדי הבחינה הפסיכומטרית

פורסם בתאריך: 24.6.21 13:33

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה (מאל"ו) חנך בחיפה מרכז ראשון בארץ לבחינות ממוחשבות. בשלב זה תתקיים בו בחינת מיון לרמות באנגלית (אמיר"ם). הנבחנים יוכלו לבחור את מועד הבחינה המתאים להם לאורך כל השנה וללא תלות בקבלה ללימודים.

עד כה יכלו מועמדים למוסדות להשכלה גבוהה להיבחן או בבחינת אמי"ר, המתקיימת ארבע פעמים בשנה לצד הבחינה הפסיכומטרית או בבחינת אמיר"ם שהתקיימה רק במקצת מוסדות הלימוד ובתאריכים מסוימים בלבד.

במרכז החדש, שהוקם במבואותיה הדרומיים של חיפה סמוך לתחנת הרכבת בת גלים (דרך יפו 145), יש שלושה חדרי בחינה וכן עמדות בחינה ייעודיות לנבחנים הזקוקים לתנאים מותאמים בבחינתם. מדובר בקומפלקס בחינה שישרת את כל אזור הצפון – מקריית שמונה ועד חדרה – ומאפשר לבחון כ-32 נבחנים בעת ובעונה אחת. מרכז הבחינות יפעל לאורך כל שעות היום ולאורך כל השנה.

 

 

בחינת אמיר"ם מבוססת על עקרונות המבחן האדפטיבי: בכל רגע התוכנה אומדת את רמת היכולת של הנבחן על פי התשובות לשאלות שהוצגו עד לאותו הרגע, ובהתאם לכך בוחרת את השאלה הבאה. התאמת דרגת הקושי של השאלות לרמת היכולת של הנבחן מאפשרת לאמוד היטב את רמת הידע באנגלית בעזרת מספר קטן יחסית של שאלות. הבחינה אורכת בממוצע כ-60 דקות. הציון בבחינה נמסר לנבחנים מיד בסיומה, ומדווח למוסדות הלימוד לאחר ביצוע בקרת איכות ובדיקות שונות כעבור 10 ימים.

בחודשים הקרובים תיפתח האפשרות להיבחן במאל"ו חיפה גם בבחינת ידע בעברית (יעל-נט). בחינה זו מיועדת למי שנבחנים בבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית. הבחינה אורכת כשעה וחצי, ויש בה שני חלקים: בחלק הראשון שאלות ברירה, ובחלק השני הנבחנים מתבקשים לכתוב חיבור.

בעתיד יהיה אפשר להיבחן במרכזי הבחינות של מאל"ו גם בבחינות ממוחשבות נוספות, ובהן בחינת היל"ל שעתידה להחליף את בחינות המיון באנגלית, ובה ייבדקו מיומנויות שפה נוספות כמו הבנת הנשמע ויכולת כתיבה.

מנכ"לית המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, ד"ר ענת בן-סימון: "כל מי שמעוניין להיבחן בבחינת מיון באנגלית יכול להירשם כעת ישירות באתר מאל"ו לבחינת אמיר"ם, לבחור את היום שנוח לו, ולהגיע להיבחן במרכז החדש. נבחנים שיהיו מעוניינים לשפר את הציון ולהיבחן פעם נוספת יוכלו לעשות זאת בחלוף 35 ימים ממועד הבחינה הקודם".

בכל שנה נבחנים כ-85 אלף איש בבחינות הידע באנגלית ובעברית.

ההרשמה באתר מאל"ו >>>

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר