בית הספר הפתוח
בית הספר הפתוח

סדקים בשביתה? ילדי הגנים בפתוח חוזרים ללימודים

ילדי הגנים בבית הספר הפתוח חזרו הבוקר ללימודים לאחר שוועד הורי בית הספר פרסם אתמול בערב הודעה להורים, ולפיה "מתוך הקשבה ורגישות לילדי הגן ולמשפחותיהם החלטנו בשלב זה שילדי הגן יחזרו לבית הספר"

פורסם בתאריך: 13.9.18 08:18

האם מסתמנים סדקים בהשבתת בית הספר הפתוח? ילדי הגנים בבית הספר חזרו הבוקר (חמישי) ללימודים לאחר שוועד הורי בית הספר פרסם אתמול בערב הודעה להורים, ולפיה "מתוך הקשבה ורגישות לילדי הגן ומשפחותיהם, החלטנו בשלב זה שהחל ממחר (היום; ש"מ) יחזרו ילדי הגן לבית הספר".

 

 

לטענת הוועד, ההחלטה להפסיק את ההשבתה בגני הילדים של בית הספר "נבעה בעקבות שיח כנה ואמיתי איתכם, ההורים, והבנה עמוקה של המרקם הקהילתי ושל צרכי הילדים". עוד הוסיף הוועד כי "אין בהחלטה זו לסמן על סדק בנחישות הקהילה, להיפך. אנחנו מבקשים מההנהלה, מצוות בית הספר ומכל הקהילה להראות גדלות נפש והגינות ולא להשתמש בחזרת הילדים לגן ככלי ניגוח. מהשיח שקיימנו עם הורי הגן אנו יודעים שהמשפחות של רוב הילדים שיחזרו לגן תומכות בשביתה ובמטרותיה".

 


 

 


 

תגובות

15 תגובות
15 תגובות
 1. אבא בפתוח

  אין לכם בושה? מה עם אחריות ציבורית? האם התוכן שלכם היה משתנה לו הכותרת הייתה 'הורים בפתוח נענו חלקית לדרישת משרד החינוך כצעד בונה אמון'?

  יום כיפור בפתח וזוהי תקופה נהדרת לחרחר ריב ולהמשיך לשפוך שמן למדורה. שאו ברכה.

 2. אנונימי כמעט

  סדקים בשביתה?
  כולםמיודעים מי אתה שעומד מאחורי כל הכתבות האלה כנגד בית הספר הזה.
  ועוד אתה הורה לילד בבית הספר.
  איך אתה לא מתבייש להציג כאלה כותרות על חשבונם של יחדים קטנים בגן.
  פשוט בושה מהעיתון שבהנהלתך
  כל מילה מיותרת
  איפה החקירה העיתונאית +אתיקה עיתונאית
  עיתנואי מאכר של הרשויות
  אנחנו חזקים יותר מימה שאתה חושב בהרבה

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בשביל מה לכתוב סדקים בכותרת אם התשובה הברורה בכתבה עצמה היא להיפך….?
  זו קהילה עם כוח עצום, שנובע מהיכולת להידבר ולהקשיב, למצוא פתרונות מתוך הבנה ורצון להיטיב, ולהיות שותפים לדרך.
  זה סוג השיח שמחנכים אליו בבית הספר הפתוח!
  כמה מצער ששיח כזה כה נדיר במקומות אחרים.
  כמה מצער ששיח כזה כה חסר במשרד החינוך עצמו שאמור להיות נושא דגל החינוך.

 4. אנונימי לגמרי

  אנונימי כמעט, בניגוד אליך שמתחבא מאחורי המקלדת כמו שפן, בכלבו כתוב במפורש מי כתב את הידיעה. על איזה חקירה עיתונאית אתה מדבר? הודעת הוועד היא זו שהוצגה כאן. אם אין פה סדקים, אז מדוע חזרו הילדים ללימודים?

 5. איציק

  ברור שיש סדקים. אז מה אם הוועד כתב שאין סדקים? זה אותו הוועד שמשקר לכם בכל יום שמתנהל משא ומתן. תעיפו כבר את עינב ואביב

 6. אריאלה

  אנונימי כמעט( אולי תזדהה?),
  אתם ועד מאוד אחראי.
  כן, אחרי שבועיים שלא השגתם כלום החזרתם את הגנים מתוך אחריות ולא מתוך מבוי סתום ואתם מצפים שנאמין לכם?
  כן, אתם מאוד אחראים שדאגתם שילדי כיתה א לא ישכחו לעולם את החוויה המסוייטת שהעברתם אותם לשווא ( אני מציע שתחזירו גם אותם. הם לא שונים הרבה מהגנים)..
  כן, אתם ועד אחראי ששוקל את צעדיו ורואה עשר צעדים קדימה ושולח הודעות שקריות להורים על משא ומתן שמתנהל שאתם יודעים היטב שאף אחד לא מדבר איתכם.
  לפחות תגידו את האמת. זה הדבר היחיד שנותר לכם עוד לעשות. כי את המאבק הזה לצערי ולצערינו הפסדתם רק בגלל הדרך הקלוקלת. היה על מה להיאבק אבל בחרתם באסטרטגיה שגוייה וטוב עושה עיתון כלבו ששם לכם מראה מול העיניים. גם אם זה כואב זו המציאות.

 7. פראבדה

  כלבו ורדיו חיפה הם השופר של יהב בדיוק כמו ישראל היום של נתניהו. תמשיכו לאחוז בשופר ולהתלהם בשפה ירודה התשקורת בהתגלמותה.
  וזה נכון בכל מאבק בעיר הזו לא רק בחינוך, השופרים מיד מתייצבים , מגוחך לקרוא לזה עיתונות. פראבדה אולי.

 8. פראבדה

  כלבו שם מראה?? כלבו ורדיו חיפה הם השופרים של יהב בדיוק כמו ישראל היום לנתניהו. זה נכון בכל מאבק בחיפה לא אק בחינוך, מיד השופרים מתייצבים ובשפה ירודה מתלהמים ומשרתים את האגנדה של יהב. לקרוא לזה עיתונות מעליב את המקצוע. פראבדה אולי

 9. שמואל

  השמאל הקיצוני מרים ראש גם בבתי הספר. תחברו לעינת קליש רותם, היא הפרצוף שלכם

 10. בוא נעשה קצת סדר

  שמואל הצחקתני.. השמאל הקיצוני?? ומי זה בדיוק יהב שתומך ונתמך עי המגזר הערבי? ימין קיצוני?

 11. אבא של תלמיד בבית הספר הפתוח

  אריאלה , כתבת את התגובה הטובה והמייצגת ביותר את הלך המחשבה של רוב הורי הילדים בבית הספר הפתוח. וועד חסר ניסיון וכישרון בניהול משברים וניהול מו"מ מוביל חלק קטן מהכבשים (הורים) לאסון. מעבר לזה שלילדים נמצאים בסיכון בטיחותי בהפעלות שנעשות להם בימים אלו , אנחנו ההורים מפסידים ימי עבודה בשל ניהול מביש של 2 אנשים שהאישיות שלהם היא ההפך הגמור מגישור משברים. לצערי את משבר האמון ביננו ההורים ולדעתי גם מול צוות בית הספר קשה יהיה לאחות.אין
  לי ספק שמנהיגות אחראית ולא כוחנית כבר מיזמן היתה משיגה תוצאות טובות ומהירות.

 12. אמא של תלמידה.

  וועד יקר תניחו את המפתחות – ניכשלתם !
  תנו לאחרים לנהל.
  עכשיו כל הורה שמעלה מועמדות מחליף את עינב בהליכה.

 13. גלעד

  כל המגיבים הנחמדים שמלכלכים על הוועד, כולם יודעים מי אתם. אתם אותם 10 אנשים שמהיום הראשון ניסיתם לחבל בכל דרך אפשרית במהלך שכלל הורי בית הספר שותפים לו. הדבר הכי חיובי שאפשר לומר עליכם הוא שאתם עקביים.
  אין שום סדקים בשביתה וכשיצאנו למהלך הזה היה ברור שזה ייקח זמן. אנחנו חזקים ונחושים למרות המחיר שכולנו צריכים לשלם. זה למען עתיד טוב יותר

 14. חשבתי שעברתי הכל

  לפני שאתחיל לכתוב, אומר רק שהייתי בחזית מאבקים הרבה יותר קיצוניים בין גופים פוליטיים הרבה יותר מגובשים.
  במאבק הזה יש צד שנראה על פניו מאוד חובבני – ועד ההורים.
  אל תתנו לזה להטעות אתכם! החבורה החובבנית הזו מעבירה שיעור במשא ומתן ל"מקצוענים" מהעירייה ומשרד החינוך. לכן, לדעתי מישהו מנחה אותם מלמעלה, והוא כנראה תותח כבד.
  אין לי כל כך קשר למאבק הזה, ואני מתעניין בזה ברמה האקדמית בעיקר, ולכל מי שקצת בעניינים ברור שהעירייה ומשרד החינוך בעמדת חולשה מובהקת, ולראיה ההצהרות שמופקות חדשות לבקרים על ידם. העירייה ומשרד החינוך נמצאים במילכוד בעיקר כי טעו בהערכת היציבות של השובתים. נראה כי לא נבנתה תכנית מגירה למקרה שהשובתים יעמדו על שלהם, וכרגע עמדת הכח היא של החובבנים. זה קצת מבייש את ה"מומחים" אבל אני יכול לחתום שיש כאן מקצוען מאחורי החובבנים. אז שלא יעבדו עליכם!

 15. הורה

  זה המצב:
  90% מההורים מבינים שמיצינו כבר תהליכי הדברות והעיריה ומשרד החינוך מורחים אותנו כבר שנתיים ולכן אין ברירה אלא לשבות כדי להראות את הרצינות שלנו ברצון לחינוך אחר וערכי.
  מצד שני יש קבוצת הורים שרובה מורכבת מאנשים עם רצון לרכב על השביתה כדי ליצור קשרים בעיריה ולהתחנף לגופי השררה בעיר, שנראה שלא באמת איכפת להם מכך שבית הספר ישמור על צביונו כמוסד עם חינוך פתוח.
  אם נוותר עכשיו תוך מספר מועט של שנים בית הספר יהיה רגיל לחלוטין…

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר