מיכל האמוניה במפרץ חיפה (צילום: רמי שלוש)
מיכל האמוניה במפרץ חיפה (צילום: רמי שלוש)

החלופה המסתמנת לאמוניה – אונייה קבועה בחיפה

משרד האוצר מעריך שהחלופה לאספקת אמוניה שצפויה לקבל את אישור כלל משרדי הממשלה תכלול הקמת מפעל בדרום והצבת אונייה "בהיקף מצומצם" מול חופי חיפה

פורסם בתאריך: 28.5.17 19:59

משרד האוצר הודיע היום (ראשון) כי החלופה המסתמנת לאספקת האמוניה למשק היא חלופה שמשולבת בה אוניית אמוניה במפרץ, וזאת "בהיקף מצומצם". בהודעת משרד האוצר צוין כי בישיבה שכינס היום מנכ"ל המשרד שי באב"ד בהשתתפות גורמי הממשלה הרלוונטיים נערכה בחינה ראשונית של כלל החלופות שהוגשו על ידי המגזר העסקי, בהמשך לקול הקורא שפורסם באחרונה בנושא, ובמסגרת אותה הבחינה בדקו משרדי הממשלה את ההיתכנות של כל אחת מהחלופות שהוצעו, תוך שימת לב לכלל ההיתרים והאישורים הנדרשים ליישומן.

"החלופה שלגביה נראה שיש היתכנות לקבלת אישורי כלל משרדי הממשלה היא שילוב של הקמת מפעל לייצור אמוניה בדרום לצד הצבת אוניית אמוניה בהיקף מצומצם מול חופי חיפה", צוין בהודעת משרד האוצר. בהודעה לא פורט מהו אותו היקף מצומצם, אך נאמר בה כי "מעבר לעובדה שליישום חלופה זו לא נדרש כל מימון מתקציב המדינה, היא תתרום ליצירת תחרות בין ספקי האמוניה במשק לעומת המצב הקיים, לצמצום שינוע האמוניה בכבישי הארץ ולעידוד הפיתוח הכלכלי בדרום הארץ".

עוד צוין בהודעת משרד האוצר כי "הדיון לא עסק במציאת פתרון קצר טווח לבעיית האמוניה – נושא שיידון בנפרד על ידי המשרד להגנת הסביבה ומשרד ראש הממשלה".

ראש העיר חיפה יונה יהב אמר בתגובה: "החלופה המוצעת על ידי משרד האוצר היא כמו להחליף בין נבלה לטרפה".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
 1. רוביק אגרון

  ״זה לא נגמר, עד שזה נגמר״!!!
  בעלי חיפה כימיקלים, ג׳ולס ואדי טראמפ, ממשיכים בלחצים, ובקומבינות!
  קשה להם לקבל את ההחלטה האחרונה של בית המשפט העליון, לפיו ״מלאו ימי המיכל״ הנורא הזה.
  כעת הם מובילים מהלך יחד עם ביבי ״מושחתיהו״ ועם השר לאיכ״ס אלקין, לפיו יותר להם למקם בנמל, בסמוך למיכל שיושבת, אוניית צובר שתזרים אמוניה לפי הצורך של חיפה כימיקלים.
  זאת היא ״עבודה בעיניים״!!!
  כי במקום המיכל המסוכן, הם מתכננים למקם ״מיכל צף״, שזה אומר המשך סיכונם של תושבי מפרץ חיפה.
  ביבי מתנהג בחוסר אחריות משווע בכך שהוא מנסה לרצות את בעלי המפעל, ולמעשה לתמוך במתווה שישאיר את תושבי מפרץ חיפה חשופים לסכנת מוות נורא.
  תושבי מפרץ חיפה מצפים לסילוק מוחלט של המפגע, בדרך משפטית, או בהשבתה המונית של חיפה רבתי.

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר