הקורמורנים בקישון (צילום: מעיין ציון, רשות נחל הקישון)
הקורמורנים בקישון (צילום: מעיין ציון, רשות נחל הקישון)

אתר לינת הקורמורנים בקישון ממשיך לגדול

מנתוני הספירה הארצית נמצאים בנחל הקישון 2,830 פרטים של המין קורמורן גדול - 400 פרטים יותר מאשר בשנה שעברה. קורמורן גדול מגיע לישראל בסתיו ובחורף. הוא חורף בישראל ונשאר באזורנו עד לסוף חודש מרץ-תחילת חודש אפריל. הקורמורן ניזון מדגים, והוא צד את מזונו בצלילה במים רדודים

פורסם בתאריך: 3.1.23 15:05

רשות נחל הקישון מסרה כי מנתוני הספירה הארצית נמצאים בקישון 2,830 פרטים של המין קורמורן גדול – מספר שמציב את אתר לינת הקורמורנים במורד הנחל כאחד מהגדולים והמשמעותיים בארץ.

כבכל שנה, בתחילת ינואר בוצעה ספירה ארצית של הקורמורן הגדול באתרים שונים בארץ, ובהם אתר הלינה בשדרת עצי האקליפטוס בגדת הקישון, באזור גשר ההסתדרות. הספירה נעשית עם אור ראשון, כאשר העופות ממריאים מעצי האקליפטוס בחיפוש אחר מזון. באתר הלינה בנחל נספרו 2,830 פרטים של קורמורנים כ-400 פרטים יותר מאשר בשנה שעברה. את הספירה ביצעו הממונה על האקולוגיה ברשות נחל הקישון מעיין ציון, הממונה על הפיקוח אלון בן מאיר וראש תחום סביבה איתן צנטנר.

קורמורן גדול מגיע לישראל בסתיו ובחורף. הוא חורף בישראל ונשאר באזורנו עד לסוף חודש מרץ-תחילת חודש אפריל. הקורמורן ניזון מדגים, והוא צד את מזונו בצלילה במים רדודים.

אתר הלינה בקישון נכנס לרשימת אתרי הלינה שנספרים משנת 2007. בשנים האחרונות פועלים המשרד להגנת הסביבה ורשות נחל הקישון לשיפור באיכויות הקולחים המוזרמים לנחל, ותודות לפעולות אלה יש עלייה מתמדת במגוון בעלי החיים בו, אשר מייצרת תנאי מחיה מספקים לעופות המים.

 

 

במטרה לשתף את הציבור ולחקור את התנהגות הקורמורנים, השנה בוצעה ספירה נוספת, ימים אחדים לפני הספירה הארצית, באמצעות מתנדבים שמשתתפים בקורס פעילי סביבה, שמירת טבע ומדע אזרחי שיזמה רשות הנחל. הספירה בוצעה בזמן השקיעה, כאשר הקורמורנים מתכנסים באתר הלינה.

מנכ"לית רשות נחל הקישון שרון נסים: "אנו מאמינים בכוחה של קהילה לעורר שינוי תפישתי ומרחבי, ורואים בה שותפה אמיתית ופעילה בשיקום הנחל ובשמירה על מתנות הטבע לאורכו. בכוונתה של הרשות לפתח שרשרת פארקים מאגמי נשר עד לפארק מורד הנחל שבו יוקם פארק הצפרות הלאומי במלחת הקישון. בפארק יוקם מרחב אקולוגי עשיר ומגוון, ובו ציבור המבקרים יוכל לצפות במיני עופות מים השוכנים בנחל, ובהם קורמורנים, שלדגים, ברכיות ואנפות".

 

נחל הקישון (צילום: מעיין ציון, רשות נחל הקישון)

נחל הקישון (צילום: מעיין ציון, רשות נחל הקישון)

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר