קיריל קארטניק (צילום: בועז כהן)
קיריל קארטניק (צילום: בועז כהן)

המחלקה המשפטית של העירייה מאיימת על חבר המועצה קארטניק בתביעה ודורשת ממנו להסיר פוסט מהפייסבוק  

דברים שאמר חבר המועצה בדיון במועצת העיר ושלאחר מכן פורסמו בדף הפייסבוק שלו נגד אנשי מינהלת 2030 גררו מכתב דרישה לפני הגשת תביעה. קארטניק: "זהו ניסיון השתקה הנעשה על ידי גורם ציבורי, במטרה להלך אימים מכספי ציבור נגד נבחר ציבור"

פורסם בתאריך: 12.4.22 15:11

המחלקה המשפטית של עיריית חיפה שלחה מכתב לחבר המועצה קיריל קארטניק, שבו היא דורשת ממנו להסיר פוסט שכתב בדף הפייסבוק שלו ולפרסם תיקון או הכחשה בהתאם לנוסח ששלחו לו.

על המכתב לקארטניק חתומה עו"ד עופרה שלו-יפתחאל מהמחלקה המשפטית של העירייה. עו"ד שלו-יפתחאל כותבת לקארטניק, כי היא פונה אליו בשם העירייה בעקבות התבטאות שלו בדיון במועצת העיר ב-29 במארס. באותו דיון אמר קארטניק: "לגבי ה'קאש באק' אני אומר לכם חד וחלק שזה פרויקט של החברה הכלכלית. הפרויקט הזה לא קשור ל-2030 (המינהלת – ב"כ)… לגנוב קרדיט של בן אדם שעבד על זה כל כך הרבה זמן, אני אומר 'תתביישו'…". כמו כן מייחסת העירייה לקארטניק פרסום של סרטונים מהדיון בדף הפייסבוק שלו.

כותבת עו"ד שלו-יפתחאל לקארטניק: "הפרסומים המצוטטים לעיל, המייחסים למי מעובדי מינהלת 2030 תכונות ומעשים העומדים בסתירה עמוקה ביותר להתנהלות הציבורית והמקצועית הנדרשת מפקיד ציבור, מכפישים ועולבים ומתארים אירועים עובדתיים שאינם אמת ומשכך מהווים, בין היתר, הוצאת לשון הרע… נוכח מעמדך הרם, כחבר מועצה, דבריך זוכים לפרסום ותהודה רבים ברשתות החברתיות השונות ומביאים לפגיעה בערכים ובמדיניות אותה מנסה עיריית חיפה לקדם לטובת העיר ותושביה".

בסיום מכתבה דורשת שלו-יפתחאל מקארטניק "לפעול לתיקון העוולה", כדבריה, ולהסיר את הפרסום מדף הפייסבוק. כמו כן היא דורשת ממנו לפרסם תיקון או הכחשה של הדברים, הן בדף הפייסבוק שלו והן באתר העירייה, בנוסח הזה: "הריני להתנצל על אופי ותוכן דבריי כפי שהובאו במועצת העיר ב-29 במארס וכן בפרסומי הפייסבוק שנבעו לאחר מכן. אין ולא הייתה לי כל כוונה לייחס למי מעובדי העירייה ולעובדי מינהלת חיפה 2030 כל טענה או ספק בהקשר להתנהלותם, וכי להווי ידוע שפרויקט 'קאש-באק' הוא יוזמה של חיפה 2030, שנעשתה בהמשך תוך שיתוף פעולה עם החברה הכלכלית חיפה".

 

 

קארטניק אמר בתגובה ל"כלבו – חיפה והקריות": "האגודה לזכויות אזרח התריעה כי גורמים חזקים (טייקונים) משתמשים באיומים ותביעות לשון הרע כתביעות השתקה אשר מאיימות על הדמוקרטיה, חופש הביטוי וביקורת ציבורית. הדבר חמור עוד יותר כאשר ניסיון השתקה נעשה על ידי גורם ציבורי, במטרה להלך אימים מכספי ציבור נגד נבחר ציבור. הבדיחה הגדולה היא שמצד אחד החליטו בשירות המשפטי לתת חסינות לחברות המועצה סופי נקש ושרית גולן-שטיינברג, ומצד שני הם שולחים איומים בתביעות השתקה לחבר מועצה. כנראה שבשירות המשפטי יד ימין אינה יודעת מה קורה עם יד שמאל. העובדה שהמחלקה המשפטית של העירייה, שאמורה לשרת את כל חברי מועצת העיר ואת האינטרס הציבורי, בוחרת לשתף פעולה ולשרת את ראש העיר מלמדת על ההתדרדרות המוסרית שהגענו אליה בעיריית חיפה, כשגם שומרי הסף אינם עושים את תפקידם. פניתי לעו"ד ליאור דץ מעמותת 'שומרי הסף' שהסכים לייצג אותי בתביעת ההשתקה הזאת".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר