אוהד שגב (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
אוהד שגב (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

בלעדי: מנכ"ל העירייה המפוטר אוהד שגב שלח מכתב התראה לקליש

שגב דורש מקליש פיצויים של יותר מ-300 אלף שקלים בטענה לפיטורים שלא כדין. "באופן בו בחרת לפטר את אוהד (ככל הנראה מבלי שטרחת לקבל ייעוץ משפטי כמתחייב), לא פסחת על שום הפרה של דין, עיקרון או הלכה משפטית ביחס לביצועו של הליך פיטורים תקין, ובראש ובראשונה – החובה לקיים הליך שימוע כדין", נכתב במכתב ההתראה

פורסם בתאריך: 10.5.22 12:40

מנכ"ל עיריית חיפה אוהד שגב שלח בדקות האחרונות (שלישי) מכתב התראה לראש העירייה עינת קליש-רותם, שבו הוא דורש פיצויים של יותר מ-300 אלף שקלים בגין "פיטורים שלא כדין" ללא הליך שימוע.

במכתב, שנשלח באמצעות עוה"ד שירה להט ונטע גושן-ברמי, נכתב: "עם כניסתו לתפקידו בעירייה, פעל אוהד במישורים רבים, ודאג כי תחומים אשר הוזנחו במשך שנים רבות יטופלו ברמה המקצועית הטובה ביותר למען רווחת עובדי העירייה ותושבי העיר. אוהד פעל כיד ימינך בשנתיים האחרונות, ועמד לצידך אל מול התנגדויות רבות להנהגתך מצד גורמים שונים בעירייה ואל מול מועצת עיר לעומתית, אשר הקשתה מאוד על העבודה השוטפת בעירייה.

"על אף התנהלותו ללא רבב של אוהד בתפקידו כמנכ"ל העירייה וללא כל התרעה מוקדמת, בבוקרו של יום 10 באפריל 2022, אוהד קיבל שיחת טלפון מפתיעה ביותר ממר צפריר רוזן, סמנכ"ל העירייה, אשר הודיע לו כי ממתינה לו הודעת דוא"ל ממך, שעניינה הפסקת עבודתו לאלתר. כך גילה, עובד נאמן ובכיר על פיטוריו – ונדמה שהדברים מדברים בעד עצמם.

"לאחר שאוהד פתח את הודעת הדוא"ל, שכאמור במסגרתה נודע לו באופן חד צדדי ובהפתעה גמורה, כי עבודתו כמנכ"ל העירייה מסתיימת לאלתר… הוא גילה, כי גזבר העירייה, דובר העירייה והיועצת המשפטית של העירייה – כולם עובדים אשר היו כפופים לו, למעשה גילו על דבר פיטוריו ביחד איתו אם לא לפניו".

עוד נכתב: "בתוך דקות, קיבל אוהד שיחה נוספת, הפעם מדובר העירייה, מר אלירן טל, שטען כי מופעל עליו לחץ אדיר מצידך לפרסם את הפיטורים בצירוף הודעת הפיטורים עצמה (זו שנודעה לאוהד דקות קודם לכן). המום מהודעת הפיטורים ומהאופן המשפיל והמבזה בו נודע לו על סיום תפקידו, ביקש אוהד לדבר איתך, על מנת לנסח הודעה משותפת לעיתונות במטרה לשמור ולו במעט על כבודו המקצועי שנרמס על ידך ברגל גסה בהליך פיטורים בלתי חוקי, אולם את בחרת להתעלם מבקשתו, ובתוך זמן קצר יצאה מטעם העירייה הודעה חד צדדית לתקשורת, לפיה: 'לאחר שנתיים בתפקיד, מנכ"ל העירייה מסיים השבוע את תפקידו. ראש העיר, עינת קליש-רותם, הודיעה למנכ"ל על החלטתה לסיים את ההתקשרות עמו ואיחלה לו בהצלחה בהמשך דרכו'.

"אם כן, לא רק שההודעה על פיטוריו של אוהד יצאה מיד עם היוודע לו על כך, מבלי להותיר לו זמן להתכונן או אפילו לעכל בעצמו את העובדה שפוטר לאלתר מתפקידו, אלא שבשל האופן בו נוסחה והבהילות לתת פרסום לידיעה, נוצר רושם בלתי נמנע שהמנכ"ל ביצע מעשה או מחדל נוראים שהצדיקו את הדחתו לאלתר ובאופן בהול, אף ללא הליך שימוע כמתחייב בדין".

 

עוד נכתב: "למותר לציין, כי גם אילו הייתה סיבה של ממש לפיטוריו של אוהד (ולא כך הוא), הייתה מוטלת עלייך החובה לזמנו לשימוע בהתאם לדין וקשה שלא לתמוה מדוע בחרת לסיים את העסקתו באופן ברוטאלי ובלתי חוקי תוך שאת נחפזת לפרסם את דבר הפיטורים המיידיים בכלי התקשורת. תמוהה לא פחות העובדה שלא גילית הגינות בסיסית להודיע לו על כך בעצמך, אלא הסתתרת מאחורי סמנכ"ל העירייה, אותו הפכת לשליח לדבר עבירה מטעמך.

"באופן שבו בחרת לפטר את אוהד (ככל הנראה מבלי שטרחת לקבל ייעוץ משפטי כמתחייב), לא פסחת על שום הפרה של דין, עיקרון, או הלכה משפטית ביחס לביצועו של הליך פיטורין תקין, ובראש ובראשונה – החובה לקיים הליך שימוע כדין. זאת ועוד. החלטתך לפטר את אוהד לאלתר, מבלי לאפשר לו להעביר את תפקידו בצורה מסודרת, פגעה לא רק בשמו הטוב ובמוניטין המקצועי שלו, כאמור לעיל, אלא גם בעבודה השוטפת הרציפה של העירייה".

במכתב דורש שגב פיצויים בגובה של שש משכורות, ובסך כולל של יותר מ-230 אלף שקלים וכן פיצוי של 100 אלף שקלים בגין "עוגמת נפש והפגיעה התדמיתית שנובעים מהליך הפיטורים הלא חוקי ופרסומו בתקשורת באופן בו פורסם".

מעיריית חיפה נמסר, כי הם לא מכירים את המכתב.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. שרי

    וכל עונשו של זה שפוטר הוא בכך שהתייחס לעובדים בכבוד הראוי להם ולא זלזל בהם כמו שקליש ציפתה.

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר