לזר קפלון (צילום: בועז כהן)
לזר קפלון (צילום: בועז כהן)

ועדת הכספים לא אישרה את השתתפות העירייה בהשמשת מבני מגורים לעולים

העירייה ניגשה ל"קול הקורא" שפרסם משרד הבינוי והשיכון, במסגרתו המשרד יעניק את רוב המימון לשיפוץ מבנים שישמשו לאכלוס עולים, ואילו העירייה תשלים את ההפרש. מי שהתנגד נחרצות לאישור הסעיף הוא חבר מועצת העיר לזר קפלון: "אלו לא דירות לעולים. ראש העיר ביקשה לתפוס טרמפ ולשפץ דירות"

פורסם בתאריך: 26.5.22 12:29

ועדת הכספים לא אישרה בישיבתה בתחילת השבוע את השתתפות העירייה בהשמשת מבני מגורים לעולים, כחלק מ"קול קורא" שפרסם משרד הבינוי והשיכון ובו התחייב להעביר סכום של 1.6 מיליון שקל להשמשת 15 דירות לעולים בעיר.

עיריית חיפה ניגשה ל"קול הקורא" שפרסם משרד הבינוי והשיכון, במסגרתו תוענק תמיכה בסכום של עד 120 אלף שקלים לשיפוץ כל מבנה שיתאכלס בתוך חצי שנה. בהתאם לתנאי "הקול הקורא", התחייבה העירייה לאכלס את המבנים בעולים, שהמדינה תאתר ועימם תתקשר העירייה, לתקופה של שנתיים לפחות. תנאי נוסף הוא שהרשות תגבה מהעולים סכום חודשי של 15 שקלים למ"ר, אולם לא יותר מ-1000 שקלים.

בעיר נמצאו 15 דירות שבהן ניתן לשכן את העולים, בין היתר ברחובות בר רב האי דוד, הפלוגות, הנמל, חנה סנש והנאמנים. התקציב לכך מסתכם ב-1.9 מיליון שקלים, כאשר 1.6 מיליון מהסכום יגיעו, כאמור, ממשרד הבינוי והשיכון, ואילו עיריית חיפה תשלים את ההפרש בסך של 282 אלף שקלים בלבד.

 

 

מי שהתנגד נחרצות לאישור סעיף זה בישיבת ועדת הכספים השבוע היה יו"ר ישראל ביתנו במועצת העיר, לזר קפלון, שמשמש גם יו"ר הרשות לקליטת עלייה בעיר.

קפלון: "אלו לא דירות לעולים. ראש העיר ביקשה לתפוס טרמפ ולשפץ דירות. מדובר ב-15 דירות שישווקו ל-15 משפחות בלבד, והסברתי לה את הבעיה הנוכחית, והיא שיש כרגע עולים חדשים שצריכים דירות קלט באופן מיידי. ביקשתי ממנה שחלק מ-15 הדירות ייהפכו לדירות קלט. דירות קלט אלו הן דירות, שכשעולה חדש מגיע לארץ ואין לו פה כלום, הוא צריך להתאכסן בהן במשך שבוע עד 10 ימים, עד שהוא מוצא דירה קבועה. עקב המצב הנוכחי של המלחמה באוקראינה, מספר העולים גדל, ואנשים באים בלי כסף, והצורך בדירות כאלו גדל.

"מהיום שבו פרצה המלחמה, אני מתחנן. מתברר שלעיריית חיפה יש דירות, וביקשתי מראש העיר להקצות לפחות שלוש דירות לפעילות מיידית, ואחרי זה נדבר על כל היתר, כי כרגע זה מין טרמפ. לא מדובר פה בפתרון לעולים חדשים. שלוש הדירות שביקשתי כדירות קלט הן באזורים הקרובים למשרדי הממשלה בעיר התחתית, וזה יכול לתת פתרון שנתי ל-70 משפחות לעומת 15 משפחות בכל הדירות. ברור ש-15 משפחות במשך שנתיים זה כלום לעומת 1500 משפחות שמגיעות בשנה. אז יש צרכים אמיתיים, ובמקום לשבת, להבין, לתמוך ולעזור, אפילו מישהו מטעמה לא טרח לשבת ולהבין את הצרכים האמיתיים. כל עוד היא לא משתפת פעולה, אז גם אני לא משתף איתה פעולה".

 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר