חזיר בר בחיפה (צילום: בועז כהן)
חזיר בר בחיפה (צילום: בועז כהן)

מועצת השינוי לא תאשר התקשרות עם קבלן להרחקת חזירי בר אם לא תופיע במכרז המילה "דילול"

המכרז הנוכחי יפקע בסוף החודש, וועדת המכרזים צפויה לאשר התקשרות חדשה, שתובא בהמשך לאישור ועדת הכספים ומועצת העיר. שרית גולן-שטיינברג: "אנחנו לא נאשר שום שקל נוסף שתכליתו לא לטובת המתה ודילול של חזירי הבר שהתרגלו לחיות ברחובות". העירייה בתגובה: "העירייה ממיתה חזירים שחיים בעיר"

פורסם בתאריך: 21.6.22 11:08

בסוף החודש יפקע המכרז להתקשרות עם קבלן לניטור והרחקת חזירי בר סוררים, ועל שולחן ועדת המכרזים צפויה לעלות לאישור התקשרות חדשה. על פי המכרז, הקבלן יידרש לבצע לכידה באמצעות מלכודות ומשדור פרט יחיד, בליווי וטרינר, כולל קולר וניטור למשך שישה חודשים. כמו כן הוא יידרש לבצע אחזקה חודשית ותפעול מספר זירות שונות של מלכודות, כולל אמצעי משיכה, אחזקה תפעולית ומצלמה משדרת 24/7, טיפול באירוע חירום מורכב בתוך שטח מיושב כמענה לחזיר סורר בליווי וטרינר, וכן "לכידה באמצעות מלכודת והרדמה של פרט סורר על ידי וטרינר".

עוד בטרם יעלה הנושא על סדר יומה של ועדת המכרזים, ל"כלבו – חיפה והקריות" נודע, כי נציגים ממועצת השינוי יסרבו לאשר את תוצאות המכרז בוועדת הכספים ובמועצת העיר. התנאי לאישור המכרז, אותו מציבים גורמים במועצת השינוי, הוא כי מכרז תופיע מפורשות המילה "דילול" וכי הדילול יתבצע הלכה למעשה. דרישה זו עשויה לסנדל את ראש העירייה קליש-רותם, המתנגדת נחרצות לדילול, וההערכה היא כי היא לא תסכים להשתמש במילה "דילול".

ומה באשר התושבים? הם ימשיכו להיות תקועים באמצע.

שרית גולן-שטיינברג, חברת ועדת הכספים: "אנחנו לא נאשר שום שקל נוסף שתכליתו לא לטובת המתה ודילול של חזירי הבר שהתרגלו לחיות ברחובות. ראש העיר במו ידיה הביאה לכך שאין מנוס מלדלל מאות חזירי בר, לאחר שעברנו שני מחזורי לידה, כאשר כל שגר של חזירת בר הוא בין שישה לשמונה חזירי בר שהתרגלו לגור ברחובות העיר. שום שקל נוסף לא יעלך לתברואה במשמרות ב', לא להעתקת חזירי בר – ניסוי שלא הצליח ומודים בכך, לא לקיבוע פחים, לא לשום דבר, אלא רק לטובת דילול חזירי בר, כדי להחזיר את השקט לרחובות ואת הביטחון לתושבי העיר.

השימוש במילה "הרדמה" לא מספיק? אתם מנסים להכריח אותה להשתמש במילה "דילול", וכך בעצם תהליך ההמתה שמתבצע הלכה למעשה יופסק.

"לא יכול להיות שיכתבו במכרז 'לכידה' ו'הרדמה'. מה זה אומר 'הרדמה'? שולחים אותם בערב לישון ובבוקר מעירים אותם? הגיע הזמן להגיד לציבור את האמת, שאין מנוס אלא מהמתה. זה צריך להיכתב ברחל בתך הקטנה, שתהיה תוכנית מסודרת שמסבירה לציבור מדוע עכשיו צריך להמית מאות חזירי בר כדי להשיב את השקט על כנו".

 

 

אם לא תצביעו בעד, זה אומר שלא יימשך הליך ההמתה. הרי הרדמה זו בעצם המתה.

"את זה אתה אמרת. אני לא יודעת שהרדמה זה המתה. שיבואו ויגידו את זה. הם רוצים מכרז לדילול? שיכתבו שהם מדללים. אני לא מבינה, למה אנחנו צריכים לנטר חזירי בר? אנחנו לא רואים אותם ברחובות שאני צריכה לשלם למישהו כדי שילך ויספור לי אותם? מספיק לראות את כמות התלונות והסרטונים, כדי להבין שיש כמות של משפחות שלמות בשכונות רבות. לא יצא שום שקל מיותר על ניסויים שראש העיר עושה על חשבון הגב שלנו".

בעצם, אתם דורשים שכל הפעולות האחרות כמו ניטור, גידור וכו' יופסקו ויתבצעו רק דילול והמתה.

"נכון, וגם שמירה על הניקיון ברחובות ואכיפה כלפי מאכילי חזירים. ואני אגיד לך יותר מזה, הממצאים שקיבלתי בשבוע שעבר לגבי כמות התביעות שהוגשה נגד עיריית חיפה בשנים האחרונות שילשה את עצמה לעומת טרום הדילול. תבינו כמה נזקים אנחנו משלמים מתקציב העירייה".

מעיריית חיפה נמסר: "העירייה ממיתה חזירים שחיים בעיר".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר