יואב רמתי ושרית גולן שטיינברג בעימות במועצת העיר (צילום: בועז כהן)
יואב רמתי ושרית גולן שטיינברג בעימות במועצת העיר (צילום: בועז כהן)

מביך: ישיבת מועצת העיר פוצצה

המהומה פרצה כאשר יו"ר סיעת הבית היהודי יואב רמתי נכנס לישיבת מועצת העיר עם דגל ישראל ועם חולצה שעליה נכתב "משפחה יש רק אחת" במחאה על הצבת דגלוני גאווה ליד מקום מושבם של רבים מחברי המועצה, שמחו מצדם על עמדתה של ראש העיר עינת קליש רותם בפרשת דגלון הגאווה בספרייה העירונית

פורסם בתאריך: 6.8.19 19:32

ישיבת מועצת העיר שהתקיימה הערב (שלישי) פוצצה בשל מהומה שפרצה באולם מליאת המועצה. התקרית המביכה החלה כאשר יו"ר סיעת הבית היהודי יואב רמתי עזב את הישיבה וחזר אליה עם דגל ישראל ועם חולצה שעליה נכתב "כבד את אביך ואת אמך" ו"משפחה יש רק אחת". רמתי מחה על הצבה של דגלוני גאווה ליד מקום מושבם של רבים מחברי המועצה, שמחו מצדם על עמדתה של ראש העיר עינת קליש רותם בפרשת הצבתו של דגלון גאווה על שולחנה של ספרנית בספרייה העירונית ע"ש ש. שלום בנוה שאנן.

הרוחות באולם מליאת המועצה סערו, וגם מאבטחי העירייה לא הצליחו להשתלט על המהומה. שרית גולן שטיינברג, שיושבת בקואליציה עם רמתי, הטיחה בפניו כי בגלל אנשים כמוהו נערים שאינם מקובלים בגלל נטיותיהם המיניות מתאבדים. יוסי שלום מהאופוזיציה, שהיה מחזיק תיק הגאווה בקדנציה הקודמת, איים כי עד שרמתי יסיר את חולצתו הישיבה לא תחזור למהלכה התקין. גם מריבה בין רמתי לסגן ראש העיר הרב דובי חיון הגיעה לטונים גבוהים, וחיון הטיח ברמתי: "אתה הומופוב".

 

 

"תן דוגמה לילדי העיר ותעיף את רמתי מהישיבה", צעק שי אבוחצירה, חבר סיעתו של שלום, לעברו של מ"מ ראש העיר נחשון צוק, שניהל את הישיבה בהיעדרה של קליש רותם. "איפה העמדה שלך כסגן ראש העיר?", זעק שלום לכיוונו של צוק, "ילדים רואים אותך כאשר ראש העיר שותקת. לא ניתן לכם להחשיך את העיר".

בעקבות המהומה נעל צוק את הישיבה.

 

 


 

 


 

תגובות

27 תגובות
27 תגובות
 1. ב י ז י ו ן של הקואליציה

  מה פתאום הם מכניסים הומופובים לשם??? אנחנו ב2019!!!

 2. גילה

  מזכירה שחיון זחל לקואליציה עם רמתי לאחר שכסיעת מרצ סרבנו, או נכון יותר-סרבתי לנוכחותם בקואליציה ואף העמדנו זאת כתנאי בל יעבור. כעבור כמה ימים חיון נטל לעצמו חירות פרטית להסכים שרמתי יהיה בקואליציה וטען בפני כי הוא יודע מה הוא עושה והוא שולט במצב. הכותרת היתה : חיון ״התרכך״. מעניין מה בדיוק ״ריכך״ אותו. שם גם איבדתי כל הערכה לאדם חסר עקרונות שעובר מקצה לקצה ומעניין עבור מה.

  עכשיו שלא יתלהב עם הצרחות שלו. זה באשמתו.

 3. חיפאי

  י לא מבין מדוע לא נותנים לו להביע את דעתו ומדוע בשם הפלורליזם והסובלנות לא נותנים לו לדבר ומפוצצים את הדיון. תראו את הסרטון ותחליטו לבד מי סובלן כלפי האחר ומי מוכן להקשיב לדיעות אחרות ומי לא…

 4. השתקת דעות היא לא נאורות

  הדעות של הציבור שומר המסורת לגיטימיות בדיוק כמו הדעות ההפוכות של הלהט"ב ותומכיהם.
  מי שלא יכול לראות את זה יש לו בעיה חמורה וחוסר הגיון בריא.
  מה שמביך שרק צד אחד חושב שאיתו הצדק ואיתו האמת.. והוא יכתיב לרוב הציבור בישראל מה ואיך לחשוב.

 5. לא לכפייה מינית במקומות ציבוריים!

  מי שרוצה להיות בביתו הומו ולסבית ונהנה מהתופעה הזו שיהיה לו לבריאות.
  אבל הציבור שמממן מכיסו את המקומות הציבוריים לא צריך לסבול מהדגלים והרמזים שלהם.
  אגב כמו שהוא לא צריך לקבל כפייה דתית או כפייה פוליטית במקומות הללו.
  מקומות ציבוריים במימון ציבורי חייבים להיות נייטרלים.
  עובדי מדינה ורשויות חייבים להיות חפים מכל סממן/השקפה ועדיף שזה יהיה מעוגן בחוק.

  כל הכבוד לקאליש(הפעם).

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רמתי אלוף פשוט אמיץ ….הטרוריסטים המשוגעים בסוף יראו שזה יתפוצץ להם בפנים

 7. אלה

  פשוט הזוי ההשתקה הזו. מה נסגר אתכם, אסור לבנאדם להביע את דעתו? (שהיא אגב גם דעת התורה – שהחזיקה במשך כל השנים האלו את העם היהודי ורק בזכות מה שכתוב בה מגיעה לנו הארץ הזו, אבל עזבו את זה)
  איך זה שבמלחמה על לגיטימיות של הכול הפכתם את הקול של חצי מהמדינה, שנשמע במשך אלפי השנים האחרונות ללא לגיטימי??
  תסתכלו רגע במראה חמודים.

 8. אמת עיתונאית

  המהומה לא החלה מרמתי אלא מהצבת דגלונים אתם אמורים להיות מדויקים בדיווח….

 9. סבלן

  סבלנות??? רק רצו לתת לבן הדם מכות בגלל שכמו שהיו שם דגלי הגאווה, הוא גם הביא דגל ישראל

 10. חיפאית אחת

  איזה יופי של סובלנות של כל מנופפי דגל הקשת!!! מי שדוגל בערכי משפחה אינו בהכרח הומופוב. הוא רק מאמין שמשפחה זה אבא ואמא. יש פה ערך שהוא בסיסי שמנסים להעלים בשם הסובלנות או החופש או ווטאבר. ואיפה החופש להאמין בערכים אחרים????

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל הכבוד לרמתי ששוחה נגד הזרם הפופוליסטי הזה שגמר כנראה לפתור את כל בעיות העיר

 12. עידו

  לכל אלה שטוענים שיש "טרור" להט"בי – אל תבלבלו, השתקה של מי שמטרתו היחידה לפגוע בלהט"בים אינה טרור. רמתי ודומיו לא סתם מביעים דעה, מאחורי הדעות שלהם עומדת השקפת עולם ימנית קיצונית ומסוכנת שאין לה מקום בשיח הציבורי. כמו רמתי, שטוען שלהט"בים מחלישים את המשפחה "הנורמטיבית", כך הנאצים טענו שהומואים מחלישים את האומה הגרמנית. פרופוגנדה… מוצאים שעיר לעזאזל, מספרים עליו כמה דברים רעים ומכשירים את הקרקע לפגוע בו. להזכירכם, היו עוד כמה שעירים לעזאזל שהנאצים השתמשו בהם כדי לשלוט ביד רמה על העם הגרמני (ובשאיפה על העולם), בינהם היהודים.
  להט"בים שואפים להיות שווים, הומופובים שואפים לפגוע בלהט"בים. נקודה. אז מי הטרוריסט כאן?

 13. איתי

  רמתי מחפש ריב ומדון במקום לקיים את האימרה "חיה ותן לחיות" ו "אהבת לרעך כמוך".
  מילא להביא את דגל ישראל (וואלה , אתה כל כך שונה ומיוחד שאתה אוהב את ישראל, כפיים) אבל החולצה המתריסה זה מפגר ומטומטם , משפחה יש לה גרסאות רבות וכנראה שהשמשפחה בה גדל רמתי לא ממש חינכה אותו לכבד ולקבל רעיונות נוספים .. שיתבייש לו.

 14. טליה

  אוי לנו שככה נראת "סובלנות ואהבה"!!!
  על הצבת דגל ישראל????
  הסבים והסבתות שלנו רצחו !!! נשרפו !!! בגלות !!!
  תתביישו לכם נציגי הגאים "הפלורליסטים" אלאק.

 15. יעל

  כל הכבוד לרמתי על עמידה איתנה!
  יש דעות שלא נשמעות ולא נותנים להם במה,
  זכותו של אדם להשמיע את דעותיו גם אם הם לא פופוליסטיות.
  כל הנושא המיני לא רלוונטי ולא צריך לעלות על שולחן העיריה, ובטח לא "לפוצץ" ישיבות.
  קצת כבוד וסבלנות במיוחד בעיר כל כך מגוונת באוכלוסיה.

 16. יולי קרנובסקי

  מה הקשר להביא למועצת העיר את הדגלים המחורבנים האלו?????? מה הקשר???? למה הם תמיד חייבים לעשות פרופוגנדה בכל מקום ???? אוי אלוקים האנשים המשיגנע האלו הם פשוט שטן!!!!! שטן שטן שטן זה מה שהם!!! איך הם צעקו??? ממש חולי נפש על כדורים צריכים אישפוז במיידי מסכנים הילדים שלהם הרשויות צירכות להתערב !!!!! רמתי המלךךך גבר שבגברים כל העיר וכל המדינה איתך איזה מלך אתה פשוט ענק!!! עוד מעט הם יעלמו לנו מהחיים הרי היא אפשר שיהיה להם המשך דור לאנשים כאלו כמו שהיא אפשר להתחתן עם קיר וללדת ילדים!

 17. ר

  בושה להאשים אותו בהתאבדות. הם מתאבדים בגלל מצבם הנפשי, גם אחרי שינויי מין מתאבדים ויש מספיק מחקרים.
  וכל אחד שישאיר את המיניות שלו בביתו, לא בספריה ולא במקום ציבורי, מה זו הכפייה הזו? ומי שלא מקבל זה הומופוב? עוד מילה מאנגלית שאימצתם בלי להבין את הפירוש? מה עם זכות אדם לחשוב לעצמו? כפייה הומואית זה דבר נורא. העיקר מבקשים לחכות את הנוצרים ולעשות משהו יהודי, לא מקובל. ממש עצוב.

 18. דניאל קאהן

  זה מראה עד כמה הבית היהודי קיצוניים בימין שכל רצונם הוא מדינת הלכה.הציבור בעיר חייב לדעת שאם כל זה ימשך אזי דו הקיום בעיר בסכנה גדולה.

 19. חיפאית

  יש באקט של החזקת דגל המדינה כתגובה להצבת דגלי הגאווה הדרה מהישראליות של קהילה שלמה..ותפיסת בעלות על מה כן ומה לא ישראלי.. ומה נכון ולא נכון.. יוהרה ושתלטנות של הדתיים… וחבל.. אנחנו קרובים ל-ט באב… לא למדתם כלום חברים?

 20. סילביה

  איך דגל ישראל ומשפט : משפחה יש רק אחת ( דרך אגב זה מוכח מדעית, כן ? אין ילד בלי ביצית וזרע ), הפך בן אדם למישהו שהוא לא סבלני ולא אוהב ?!?!
  ואיך הגענו למצב שבו להחזיק דגל ישראל זה פרובוקציה ?!?!
  השתגעתם לגמרי !!!

 21. כוכבה

  די לטירור ההומופובי. נמאסתם. גם סוטים וגם אונסים אותי בכח עם דגלי התועיבה. נמאסתם.

 22. מתי טיקטינסקי

  במה מתעסקים במועצת העיר!? תתעסקו איך להביא אנשים לעיר ופרנסה . איזה עלובים. עירית הטפל.

 23. רינה

  במקום להתעסק בקיטנות בקיץ לילדים, באיך להשאיר פה צעירים, ברמת ניקיון מחורבנת של העיריה, עסוקים בלהטבים ובדתיים , וראש העיר מסתתרת בחדר השני. עירית חלם .

 24. כרמליתא

  נראות וקבלה להט"בית בעיר היא לרוב סמן די טוב למצב העיר- כמה היא פעילה, משגשגת ומתקדמת.
  תשאלו את עצמכם מה ההתנהלות בישיבה הזו, ההפגנה האחרונה נגד הלהט"ב בנווה-שאנן והתגובות למאמר אומרות על מצב חיפה היום ועל עתיד העיר.
  כדי להסיר ספק, אין סימטריה בין דגלים שקוראים לשוויון זכויות וחולצות שמבטלות משפחות שחורגות מהמתכון הקלאסי. קבלה והכלה אינן תירוץ לעידוד שנאה.
  ומי שמפריע לו או לה מיניות בפרהסיה, מוזמן להפסיק לספר שיש להם בעל/אישה בכל שיחה, להפסיק להחזיק ידיים או להתחבק בפומבי ובכלל אפשר להפריד מדרכות בין המינים ליתר ביטחון.
  מה יש? קצת צניעות.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר