עינת קליש רותם ודוד וקנין. יש הסכם
עינת קליש רותם ודוד וקנין. יש הסכם

נחתם ההסכם בין העירייה לוועד העובדים

לפני שעה קלה הודיע יו"ר ועד עובדי עיריית חיפה דוד וקנין כי הושג הסכם בין העירייה לוועד. באשר לנושא המרכזי שעליו היו חלוקים הצדדים - השינויים במבנה הארגוני של העירייה - הם יבוצעו לאחר דיון והבנות עם הוועד אך ראש העיר אינה נדרשת להסכמתו למהלכים

פורסם בתאריך: 17.2.19 16:19

הושג ההסכם המיוחל בין הנהלת עיריית חיפה לוועד העובדים שלה. היום (ראשון), שבוע לאחר החלטת בית הדין לעבודה בחיפה על הפסקת השביתה שעליה הכריז הוועד ועל כניסתם של הצדדים למשא ומתן, הגיעו העירייה והוועד להסכמות על כל הנקודות שעמדו במרכז המחלוקת ביניהם.

בהודעה ששלח לפני שעה קלה יו"ר הוועד דוד וקנין לעובדים הוא מפרט את ההישגים שהשיג הוועד: מילוי תקנים חסרים של סייעות פדגוגיות וסייעות לגננות, עיבוי מערך עובדי התברואה בפועלי טאטוא, בנהגים ובעובדי איסוף, מתן קביעות לעובדים תקניים אחרי שלוש שנים ולעובדים לא תקניים לאחר חמש שנים בהמלצת הממונים ופרסום כל המכרזים בהקדם כאשר אם תיווצר בעיה במכרז מסוים יועבר הדבר לידיעת ארגון העובדים.

באשר לנושא המרכזי שעליו היו חלוקים הצדדים – השינויים במבנה הארגוני של העירייה – הם יבוצעו לאחר דיון והבנות עם הוועד. משמעות הדבר היא שהפררוגטיבה לערוך שינויים נמצאת בידיה של ראש העיר עינת קליש רותם, ושכל שינוי יובא לדיון משותף עם הוועד אך לא נדרשת הסכמתו לשינוי.

עוד נמסר בהודעה כי הוועד מנסה להשיג לשובתים שכר בגין ימי השביתה בכפוף לאישור הממונה על השכר.

 

 

וזהו נוסח ההודעה שהועברה לכל עובדי העירייה: "אני מבקש לומר לך תודה אישית ומעומק הלב. תודה על שיתוף הפעולה, התמיכה, מילות העידוד, ההבנה והסבלנות. תודה על כך שגרמתם לנו להרגיש שאתם סומכים עלינו, ארגון העובדים, ומאמינים שאנחנו הגב, הכתף, האוזן, היד והלב – הכל למענכם. 'כוחנו באחדותנו' הוא לא קלישאה. אין לנו ספק שלאחדות שלנו היתה משמעות יתרה במאבק הזה. היו עוצמה, חוזקה, ערבות הדדית וגם אהבה, דאגה ואכפתיות האחד לשני ובעיקר למקום העבודה – הבית שלנו. הביחד, החיבור והחיבוק הביאו להשגת התוצאות המיוחלות. אז מה השגנו? 1. החזרנו את הכבוד של העובדים. 2. מילוי תקנים חסרים של סייעות פדגוגיות וסייעות לגננות. 3. עיבוי מערך עובדי התברואה, פועלי טאטוא, נהגים ועובדי איסוף. 4. מתן קביעות לעובדים תקניים אחרי שלוש שנים ולעובדים לא תקניים לאחר חמש שנים בהמלצת הממונים. 5. פרסום כל המכרזים בהקדם. אם תיווצר בעיה במכרז מסוים, יועבר הדבר לידיעת ארגון העובדים. 6. שינויים ארגוניים יבוצעו, במידת הצורך, לאחר דיון והבנות עם ארגון העובדים. 7. בימים אלו נדון בנושא החזר ימי השביתה בכפוף לאישור הממונה על השכר. אנו מאחלים ומקווים שנדע רק ימים טובים ורגועים, ימים של שיתוף פעולה ועשייה פורייה וברוכה בינינו לבין הנהלת העירייה מתוך אחריות רבה למען ציבור העובדים וציבור התושבים ולמען התפתחות וצמיחה של העיר".

 


 

 


 

תגובות

11 תגובות
11 תגובות
 1. יום עצוב לתושבי חיפה-הארנונה לא תרד

  ראשת העיר נכנעה לדרישות העובדים.
  במקום לפטר עובדים מגייסים עובדים.
  עיר של 260,000 לא זקוקה ליותר מ3500 עובדים,
  בפועל יש בעיריית חיפה 5000 עובדים.
  בת"א-יפו הענקית עם כחצי מיליון תושבים ותיירות פנים
  וחוץ בכמויות עצומות יש כ-7000 עובדים בלבד.
  ראשת העיר התקפלה.
  העובדים ניצחו והשכר שלהם יתפח ויתפח.
  התושבים הפסידו-הארנונה לא תרד.
  יום עצוב לתושבי חיפה.אכזבה.

 2. עובד לשעבר

  וקנין לך הבית יא נודניק. לאף אחד אין כבוד אליך ואף אחד לא בחר אותך לראשות העיר.
  בחיית וקנין, מצצת מספיק מהמיסים שלי…

 3. תתכוננו שנה הבאה 3-4% עלייה בארנונה לממן את הכניעה

  כניעה מוחלטת לסחטנות הועד, משמעות מתן קביעות זה ניפוח העירייה בעוד מאות עובדים כשהיא כבר מנופחת.
  המשמעות היותר חמורה זה ראש עיר שלא יודעת לנהל מו"מ ונכנעת לסחטנות הועד כמו שנכנעה לסחטנות מיכי אלפר.
  אכלנו אותה בגדול. הבטיחה שינוי וקבלנו יותר גרוע מהקודם

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ראשת העיר , העובדים הראו מי המנהל ומי קובע בעיר !
  כמו תמיד האזרחים התושבים ישלמו את המחיר בארנונה המטורפת בעחר חיפה . חשבתי שדליש תביא את השינוי המיוחל לעיר חיפה …

 5. בהמשך לדברים

  התכוונו לומר בתגובה קודמת(שככל הנראה) הארנונה שלנו לא תרד כי סביר שבעסק/גוף יש יותר הוצאות הוא לא מוריד את "מחיריו".אבל אולי לא נהיה סקפטיים וקאליש תעמוד במילתה בחוגי בית לפני הבחירות ותוריד לנו את הארנונה בכל זאת.על אף כל היקור בהוצאות העיריה כפי שמפורסם פה.

 6. דני דין

  בראש וראשנה יש להבריא את מחלקת התברואה ואחר כך להמשיך ביתר אגפי העיריה .לכלוך של שנים לא מנקים בשבוע אחד או בחודש .נקוה שקאליש תמשיךבניקיון לטובת התושבים .

 7. מחלקת הגביה

  בזיון של שנים. עובדים עייפים. לא שולחים בדואר הוראות תשלום. מתחצפים בטלפון. צריך ריענון דחוף. עייפות החומר … כמו הועד של העירייה. בזיון.

 8. 20% מעובדי עיריית חיפה בכלל לא גרים בחיפה

  20% מעובדי עיריית חיפה והתאגידים שלה אינם תושבי חיפה. תבדקו ותראו.
  הם מתפרנסים מהארנונה הגבוהה שלנו ומשלמים ארנונה נמוכה בערים האחרות סביב.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר