עו"ד מיכאל אברהם (צלמת: יפית בשבקין)
עו"ד מיכאל אברהם (צלמת: יפית בשבקין)

גבייה אפקטיבית: משרד עו"ד מיכאל אברהם

משרד עו"ד מיכאל אברהם מספק לחברות שירותי גביה ייחודיים תוך לווי משפטי במודלים מקצועיים בהיבטים כלכליים ומשפטיים

פורסם בתאריך: 17.9.18 10:31

אחד הנושאים המטרידים והמאתגרים ביותר לכל בעל עסק וחברה הוא – גבית חובות. כל בעל חברה גדולה כקטנה, מתמודד עם לקוחות שאינם משלמים במועד או כאלו שלא שילמו כלל עבור השירות. חוסר הוודאות באשר לקבלת התשלום ועיכובים במועד מייצרים מצוקה אמיתית לחברות ובעלי עסקים מול הבנקים, הספקים והלווים.

על מנת להקל על חברות בכל היבטי גביית תשלומים וכדי לוודא שחובות לא יצטברו ולקוחות ישלמו במועד שסוכם, משרד עו"ד מיכאל אברהם המתמחה בתחומי המשפט האזרחי, הקים שירות ייעודי לגביית תשלומים לחברות ועסקים המתנהל ע"פ מודל כלכלי ועסקי מחושב ומסודר.

השירותים המשפטיים אשר מספק משרד עו"ד אברהם הם בכל הקשור לתחום העסקי עם דגש משמעותי בתחום הגביה, סכסוכים כספיים מסחריים וגביית חובות.

"תהליך הגבייה לא יכול להתחיל ברגע שחוזר שק לחברה, אלא ביום בו קלטת את הלקוח" אומר עו"ד אברהם, "אנחנו מייצרים מנגנון ומדיניות גביה ללקוחות, קובעים לוחות זמנים ומה תהיינה הסנקציות המשפטיות ללקוח שאינו משלם".

שירותי גבייה פנים ארגוניים In House

משרד עו"ד מיכאל אברהם מספק לחברות שירותי גביה פנים ארגוניים בתוך החברה עצמה, בכמה מודלים מקצועיים:

גיבוש ויישום מדיניות גבייה

המשרד מעמיד לרשות החברה שירותי ייעוץ וליווי בקביעת מדיניות ברורה בתחום הגבייה וביישום כלים אפקטיביים לאכיפתה. בתהליך זה נקבעים תנאי האשראי הניתנים לכל לקוח, מוגדרים מערכי בקרה לזיהוי חריגות ועיכובים בגבייה וכיצד יש לטפל, מבצעית או משפטית, בתרחישים שונים כגון איחור בתשלום, צ'ק שחזר או סרבנות תשלום. השירות יתמקד בנקודות הבאות: יצירת נוהל קליטת לקוח; הגדרת מדיניות אשראי תוך ציון גבולות האובליגו; גיבוש נוהלי בקרת אשראי; עריכת מסמכים משפטיים וחשבונאיים לקליטת לקוח; קביעת נוהלי עבודה מול גורמי מיקור חוץ; הטמעת מדיניות גבייה וקביעת לוחות זמנים.

הכשרה, הדרכה ואכיפה

מודל נוסף המיושם בארגונים ע"י משרד עו"ד אברהם הוא יישום מוצלח של מדיניות הגבייה בארגון, אשר מתחיל בהכשרת בעלי התפקידים האמונים על משימה זו: אנשי מחלקת הגבייה, אנשי המכירות והמפיצים הפוגשים את הלקוח במסגרת תפקידם. שירותי ההכשרה וההדרכה וימי העיון בהנחיית גורמים מקצועיים ממשרד עו"ד אברהם, יסייעו בהפעלת מערך הגבייה הפנים-ארגוני, יפתחו את מיומנויות העובדים בהתמודדות עם החייבים ויעניקו להם את כל הכלים לגבייה אפקטיבית.

בקרה על גורמי גביה חיצוניים

במידה והארגון נעזר בגורמי גבייה חיצוניים כגון משרדי עורכי דין, קיימת חשיבות רבה להתנהלות נכונה מולם ולסנכרון מלא ביניכם. משרד עו"ד אברהם ייצג את האינטרסים של הארגון בהתקשרות עם גורמים אלו, יפקח על פעילותם וילווה את תהליך הגבייה על כל שלביו, בין היתר ע"י: ליווי הסכם ההתקשרות ושכר הטרחה; ריכוז תיקי הגבייה והעברה מסודרת ומקצועית לגורמי הגבייה החיצוניים; בקרה על פעילות והגבייה ויעילותה; קבלת התשלומים שנגבו מהחייבים; קליטת דוחות הגבייה וניתוחם; הפקת חומרים לצורך דיונים בבתי המשפט.

שירותי גביה במיקור חוץ – Out sourcing

מלבד שירותי גביה פנים ארגוניים, מספק משרד עו"ד אברהם שירותי גביה מקצועיים משפטיים במיקור חוץ, ביניהם:

מכתב התראה

טרם פתיחת תיק הוצל"פ ו/או הגשת תביעה, יפעל המשרד למשלוח מכתב התראה לחייב באמצעות מערכת "דואר היברידי". מכתב זה יוצר מגע ראשוני עם החייב ומניע אותו לשלם את חובו, בטרם יוגשו תביעות נגדו.

גבייה טרום משפטית

הידע המשפטי, ההבנה החשבונאית והיכולת המוכחת של המומחים במשרד עו"ד אברהם בניהול משא ומתן עיקש לגביית חובות, מאפשרים להם להעמיד לרשות העסק שירותי גבייה טרום משפטית נחושים ומחושבים שיעילותם במניעת הליכים משפטיים הוכחה באלפי מקרים – וכל זאת על בסיס הצלחה בלבד. שירותים אלו כוללים: איסוף מידע מודיעיני על החייב; חתירה למגע טלפוני ויצירת קשר רציף ועקבי; נטרול ניסיונות התחמקות; הצגת חלון ההזדמנויות העומד לרשות החייב לזמן מוגבל; יצירת אווירה המניעה להסדרת חובותיו מרצון, מחוץ לכותלי בית המשפט; שמירה על יחסי עבודה תקינים עם החייב.

הליכים משפטיים והוצאה לפועל

עם מיצוי מאמצי הגבייה הטרום משפטית ועל סמך המידע המודיעיני שנאגר במשרד עו"ד אברהם, הצוות המשפטי והמבצעי במשרד ינקוט בסדרת הליכים משפטיים לגביית החוב, תוך הפעלת שיקול דעת מקצועי בכל הנוגע למצבו הכלכלי של החייב ומהות החוב.

במסגרת תיקי הוצל"פ ניתן לנקוט נגד החייב במגוון הליכים, כגון: עיקולי בנקים ומימוש כספים שעוקלו; עיקול משכורת; עיקולי רכב ותפיסות רכב; עיקולי מיטלטלין, הוצאת המיטלטלין ומכירתם;  עיקול מקרקעין ומינוי כונס נכסים על המקרקעין שעוקלו; עיקול כספי זוכה; עיקולי צד ג'; הטלת הגבלות: עיכוב יציאה מהארץ, אי חידוש רישיון נהיגה, איסור על החזקת כרטיסי אשראי וחידושם, הכרזה  על החייב כלקוח מוגבל ועוד; בקשה להכריז על חייב כחייב המשתמט מתשלום חובותיו.

 

משרד עורכי דין מיכאל אברהם משרת מגוון רחב של לקוחות עסקיים ופרטיים מכל רחבי הארץ.

עו"ד מיכאל אברהם פועל בתחום גביית החובות והחשיפה לסיכוני אשראי למעלה מ- 25 שנים ועל סגל המשרד נמנים עורכי דין עתירי ניסיון ועובדים מיומנים, המעניקים ללקוחות שירות אישי ומקצועי בשקיפות מלאה ומענה יצירתי ומהיר במגוון תחומי המשפט האזרחי, ביניהם: גביית חובות והוצאה לפועל, ניהול וייצוג בתובענות כספיות בכל הערכאות, דיני עבודה, ייצוג בהליכי חדלות פירעון, ייעוץ וליווי משפטי לעסקים, הקמה ורישום תאגידים, עריכת חוזים פרטיים, מסחריים ומקרקעין, ליווי בהבראה ושיקום עסקים בעת משבר כלכלי, צוואות וירושות, ייפוי כח מתמשך, אפוטרופסות.

 

כתובת המשרד: שדרות ההסתדרות 177, חיפה

קישור לאתר

טלפון: 04-9127777, 052-5905000

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר