יועצי פרישה בצפון. תמונה ממאגר Shutterstock
יועצי פרישה בצפון. תמונה ממאגר Shutterstock

יועצי פרישה מומלצים בצפון

יועצי פרישה מסייעים לך לממש את מלוא הפוטנציאל של כספי הפנסיה ולהבטיח כי תקבל את מלוא הזכויות בניהול מס נכון. הם מעריכים את ההשלכות של התכניות הקיימות והעתידיות ומייעצים על התכנית הטובה והמתאימה לך ביותר. הכירו את יועצי הפרישה המומלצים בצפון הארץ

פורסם בתאריך: 13.5.19 20:46

רו"ח עדי חבר יועץ מיסוי פרישה

תכנון מס לפרישה הוא אחד ההיבטים החשובים בתכנון הפרישה לגמלאות. עם היציאה לפנסיה ועל אף שהמשכורת הקבועה נעצרת, המסים אינם נעצרים, וממשיכים להתלוות הן לתשלומי הפנסיה והן על מענקי הפרישה הנלווים. עם זאת, המסים הללו מחושבים באופן שונה, ויש מגוון הזדמנויות להקטין ולהפחית אותם משמעותית, בדרכים שונות וחכמות.

זהו תפקידו של יועץ מיסוי פרישה מקצועי ואיכותי, לתכנן את הפרישה באופן כזה שהגמלאי יוכל ליהנות מכמה שיותר תקציב עם כמה שפחות מס.

רו"ח עדי חבר הוא יועץ מיסוי פרישה מקצועי, מנוסה ובעל וותק רב. הוא עוסק בתחום מזה 14 שנה, ובעברו פעל בתחום העסקים והיזמות. הוא מחזיק בניסיון עסקי אסטרטגי נצבר, וכרואה חשבון, הוא מספק מגוון יתרונות ללקוחותיו. רו"ח חבר עוסק בייעוץ תכנון פרישה ומיסוי פרישה וכן מומחה לאיזון משאבים ומשמש כאקטואר מטעם בתי המשפט.

מהו תפקידו של יועץ מיסוי פרישה?

"יועצי פרישה פועלים במטרה לחסוך ללקוחותיהם כסף רב ולהגדיל את המשאבים שלהם לאחר הפרישה לגמלאות.

תהליך תכנון הפרישה מורכב ביותר מבחינת היבטי המס, הביטוחים, והחסכונות, ולכן כמעט בלתי אפשרי לבצע את התכנון לבד, ללא גורם מקצועי בתחום.

כיום יש מספר מצומצם של יועצי פרישה שמתמחים במיסוי וזה היבט חשוב וקריטי. המס משפיע משמעותית על תשלומי הפנסיה והוא יכול לגרוע חלק נכבד מהם .

ולכן חשוב לתכנן את המס בצורה נכונה ואפקטיבית, כדי לצמצם ככל האפשר את ההפסדים ולהגדיל את הרווחים.

תחום מיסוי פרישה הוא תחום ייעודי קונקרטי ולא רבים המכירים ועוסקים בו".

האם הפחתת המס יכולה להיעשות גם לאחר הפרישה, או רק בתכנון מוקדם?

"בהחלט. יש להתחשב בעשרות שנות העבודה של הפורש אחורה, בכדי למקסם לו את הטבות המס בפרישה.זה נעשה רטרואקטיבית. בודקים עם הלקוח את כל המקומות בהם הוא עבד לאורך השנים, תוך התחשבות בכספי פיצויים שמשך בעבר והשלכתם על המיסוי העתידי, וכן תוך תכנון אופטימלי שיוריד את המס למינימום ויגדיל את כספי הפרישה. כיום ליותר  אנשים יש הכנסה נוספת מעבר לפנסיה החודשית ולכן כדאי לקבל ייעוץ מיסוי שיפחית את תשלומי המס.לגבי אנשים שכבר פרשו ומקבלים פנסיה הם  משלמים מס הכנסה וצריך לבדוק אם הם בצעו קיבוע זכויות. מדובר בהליך בלתי הפיך שחשוב לבצע אותו עם איש מקצוע מומחה מתחום המסים, גם על הטופס עצמו 161ד' רשום: מומלץ לפנות  למומחה בתחום שיעזור למלא את הטופס'".

איך מתכננים את מיסוי המס לפרישה?

" ראשית אם  הפורש יכול  לבחור את מועד הפרישה ניתן לחסוך מכך כספים רבים, בשלב הבא מומלץ  לבדוק את כלל הקופות שקיימות לפורש. גם אם הוא לא יודע בדיוק אילו חסכונות יש לו, אנו  מוציאים דו"ח מסלקה פנסיונית, ואז מתכננים את הפרישה תוך כדי התחשבות בקצבה החודשית בה הפורש מעוניין, שתספק את צרכיו בהתחשבות במצבו הבריאותי והמשפחתי. הדגש הוא  בדיקת אפשרות למשיכות כספים בפטור ממס בצורה חד פעמית, בהתאם לצרכים ולמגבלות, תוך שמירת פטור מסוים על הפנסיה. מאחר ואני עוסק בהשקעות, אני מציג בפני לקוחותיי אפשרויות למקורות הכנסה אלטרנטיביים בנוסף או כתחליף לפנסיה. אם לדוגמה הם ירצו להשקיע כמה מכספי הפנסיה בנדל"ן, או בהשקעות בקופות גמל לפי תיקון 190".

מהם היתרונות שאתה מספק ללקוחותיך?

"ראשית, איני יועץ פרישה רגיל. אני לא תלוי בחברות הפנסיה והחברות הביטוח ואיני מוכר פנסיות, כך שהייעוץ שלי אובייקטיבי ואיני מוטה לכאן או לכאן. מאחר ואני רואה חשבון, יש לכך יתרונות רבים בהיבט המקצועי, כך שאני יכול לנתב את כספי הפנסיה של הלקוח לטובתו האישית, ובמקרים רבים אני חוסך כספים לאנשים מעבר לחסכון בפנסיות, בהפחתת תשלומי מס שבח ורווחי הון מפעילות בניירות ערך.

אני גם מתמחה בייעוץ לאנשים  שממשיכים לעבוד לאחר גיל הפרישה. מדובר בקבוצה לא מבוטלת של עובדים לדוגמה: אחיות, רופאות ועוד, שממשיכים לעבוד במקביל לקבלת פנסיה ויכולים לחסוך עשרות אלפי שקלים בצורה מידית תוך תכנון מקיף של האפשרויות העומדות בפניהן.

אני גם מתמחה בפורשי צה"ל וכחות הביטחון, המפיקים ערך מוסף רב מאוד מהייעוץ, כאשר הם למעשה סיימו את תפקידם בצבא ולצד הפנסיה התקציבית, הם ממשיכים לעבוד וזה מצריך תכנון מס נכון ואפקטיבי, כדי לחסוך בתשלומי המס".

 

כתובת המשרד: מנחם בגין 80 עפולה

טלפון: 054-2602602

מעבר לאתר 

רו"ח עדי חבר

 


מאיר ברנר מתכנן פיננסי מוסמך ומתכנן פרישה  

תפקידו של מתכנן פרישה מקצועי הוא להפיק עבורך את המרב מתכנית הפנסיה שלך באמצעות אסטרטגיות פיננסיות ותכנון נכון. ההבדל בין תכנון מוטעה לפרישה ובין תכנון אפקטיבי וחכם מסתכם באלפי שקלים מדי חודש, כחלק נרחב מהם קשור לתכנון המס.

מאיר ברנר, מתכנן פיננסי מוסמך, עוסק בתחום מזה עשרות שנים. הוא עבד למשך שנים רבות כסוכן ביטוח פנסיוני, ולפני מספר שנים עשה הסבה משמעותית לייעוץ פרישה אובייקטיבי שאינו מייצג את חברות הביטוח והיצרנים האחרים בתחום.

הניסיון הרב והוותק שצבר כסוכן ביטוח פנסיוני, מייצרים יתרונות שאין לכל יועץ פנסיוני אחר. הוא מכיר היטב את חברות הביטוח וקרנות הפנסיה מבפנים, ויודע את כלל האפשרויות הטובות והטובות פחות, עבור החוסכים.

על השאלה, מדוע החלטת לעשות הסבה ליועץ פנסיוני עצמאי, מאיר משיב: "על אף שייצגתי בעבר את חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, תמיד הקפדתי, רציתי וראיתי את טובתו של האדם לנגד עיניי. כל עוד הייתי בכובע של סוכן ביטוח, זה אף פעם לא נראה לי מושלם ואותנטי עד הסוף. גם בתת המודע של האדם המגיע להתייעץ, הסוכן הפנסיוני העצמאי נתפש כמייצג את החברות. היה לי חשוב לייצג את האנשים עצמם בלבד ללא כל אפשרות לאופציה אחרת.

מהם יתרונותיך כיועץ פנסיוני אובייקטיבי?

"אני מכיר כאמור את הפעילות של חברות הביטוח והיצרנים האחרים בתחום ואין לי היום זיקה לאף אחד או אחת מהן. בדומה לרופא הרושם מרשם לתרופה גנרית ואינו מחליט מאיזו חברה המטופל ירכוש את התרופה. בשלושת השנים האחרונות אני עובד כמתכנן פיננסי ופנסיוני. למדתי לתואר והוסמכתי כמתכנן פיננסי מוסמך CFP מהחברה האמריקאית FBSB הפועלת בכל העולם המערבי וכן בישראל.

אני פועל על פי העיקרון שהלקוח עומד במרכז העניינים וכל הפעילות שלי היא סביבו ולטובתו, בהתאם לכללי האתיקה המחייבים והקוד האתי המקובל והמחייב".

כיצד נעשה תהליך הייעוץ הפנסיוני?

"זה מתחיל בפגישת היכרות יסודית בה אני מכיר ולומד את האדם ומוודא איתו את כלל הרצונות והצרכים שלו עכשיו, ובגיל הפרישה. אנו מנהלים שיחה על המצב המשפחתי והפיננסי שלו, על התכניות שלו ושל התא המשפחתי כולו למשך תוחלת חיים, כולל העברת נכסים לדור הבא, אם רלוונטי לו, כך שהתכנית לפרישה תתאים בדיוק לפרופיל שלו.

כל מקרה הוא אישי ומיוחד וכל תכנית היא בחליפה אישית בהתאם לצרכיו ולרצונותיו של האדם. ישנם אנשים שיעדיפו לחיות בצמצום כעת ולחסוך יותר כדי ליהנות יותר בגיל הפרישה, וישנם כאלו שזקוקים לכסף עכשיו וכמה שיותר ממנו, והחיסכון שלהם יהיה נמוך יותר. בכל מקרה, אני אציג את כל התרחישים האפשריים עבור הלקוח ואפתח בפניו את כל האפשרויות כך שיוכל לבחור.

תפקידו של המתכנן הפיננסי בין היתר, הוא ליצור תזרים מזומנים לאדם ולמשפחתו ,תזרים שיספק פתרון כספי לכל צורך שיתעורר במהלך חייו בין אם לפני יציאה לפנסיה או אחריה. יש להבטיח שלאדם יהיו גם חסכונות מעבר לפנסיה, כדי שאם חלילה הוא יזדקק לכסף בדחיפות יהיה לו מהיכן למשוך.

אני גם מתייחס ומכין לקראת משברים שעלולים לצוץ כגון פיטורים ממקום העבודה. ייתכן ואדם מתכנן לצאת לפנסיה בעוד מספר שנים, אבל מוצא את עצמו מפוטר טרם לכן. אז הוא עשוי למצוא את עצמו מובטל, וצריך לדאוג לכך שתהיה לו קרן נוספת מלבד הפנסיה שתוכל לספק לו מענה לתקופה של מספר שנים בהן לא יעבוד, עד גיל הפרישה.

הסלוגן שלי הוא: "איש אינו מתכנן להיכשל, אך חוסר תכנון עלול להוביל לכישלון" – זה בעצם ממצה את הדברים האמורים. אם תתכנן את צעדיך ברמת וודאות גבוהה, תחסוך מעצמך מתח נפשי וסטרס, ותוכל לחיות שנים ארוכות, בריאות ומהנות".

מה לגבי היבטי המס בכספי הפנסיה?

"יש אפשרויות רבות ומגוונות. לאנשים יש קרנות פנסיה וחסכונות מתקופות שונות בחיים ומחברות שונות בהן עבדו. אלו יכולות להיות קרנות פנסיה וותיקות או חדשות, ויש גם ביטוחים שונים: ביטוח מנהלים, קופות גמל, קרנות השתלמות, זהו מגוון רחב, ואחת הבעיות שלאנשים קשה להתמודד איתה, היא מס הכנסה הנלווה לכל התכניות הזו.

במהלך השנים, תכניות מס ההכנסה השתנו וכספים מתכניות שונות ומתקופות שונות קיבלו "צבע אחר". אם אנשים צברו כספים עד שנת 2000, ההתייחסות של המס לכספים אלו היא שונה מאשר  הכספים שנצברו לקופה משנה זו והלאה. בבוא היום, האדם העומד לקראת פרישה צריך לדעת בדיוק מה יש לו ומה עומד לפניו, ותפקידי למפות עבורו את הכספים בהתאם למיסוי, כך שהוא ידע בסופו של תהליך כמה כסף נשאר לו. יועץ פרישה טוב עושה אופטימיזציה של כל התכניות שיש ללקוח בהתאם לצרכים ולרצונות העתידיים שלו. יש גם התייחסות שונה מבחינת המס לאדם שיוצא לפנסיה ומשתכר מכספי הפנסיה בלבד, ובין אדם שממשיך לעבוד לאחר גיל הפרישה – צריך לעשות תיאום מס.

כספים פנסיונים כפופים לתקנות קופות הגמל ולתקנות מס הכנסה ונדרשת עין מקצועית כדי לאבחן ולמפות אותם ולהביא אותם לדרך של מימוש אופטימלי".

 

מאיר ברנר –C.L.U מתכנן פרישה מוסמך

טלפון  050-5240154

מעבר לאתר    

מעבר לדף הפייסבוק

 

מאיר ברנר –C.L.U מתכנן פרישה מוסמך

 

 

 

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. היועצים זה: יועץ אחד... וגם מעפולה...

    אין אף אחד מומלץ בחיפה ובקריות ???

    גם כתבה פרסומית צריכה להיות קצת יותר מקיפה,
    וצריך לחפש עוד כמה שמסכימים לתנאים ולצרף לכתבה.

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר