חיפה, מבט כללי (צילום: ירון צור לביא)
חיפה, מבט כללי (צילום: ירון צור לביא)

הדירוג החברתי-כלכלי של חיפה נשאר גבוה

חיפה מדורגת באשכול הכלכלי-חברתי השביעי מתוך עשרה במדד המחושב על ידי הלמ"ס, כפי שהיה בדירוג הקודם. מבין הערים הגדולות, רק תל אביב יפו ורמת גן מדורגות גבוה יותר. חיפה חולקת אשכול עם חולון, רחובות, פתח תקוה וראשון לציון

פורסם בתאריך: 11.12.18 08:00

חיפה שמרה על דירוגה הגבוה במדד החברתי-כלכלי של האוכלוסייה אשר מחושב על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס). את המדד מפרסמת הלמ"ס מעת לעת והוא מדרג את 255 הרשויות המקומיות בישראל לפי הרמה החברתית-כלכלית של התושבים המתגוררים בתחומן.

במסגרת הדירוג נבחנת הרמה החברתית-כלכלית של האוכלוסייה באמצעות שילוב של תכונותיה הבסיסיות בתחומי ההרכב הדמוגרפי (למשל חציון גיל), ההשכלה והחינוך (למשל שיעור בעלי תואר אקדמי), התעסוקה והגמלאות (למשל שיעור בעלי הכנסה מעבודה) ורמת החיים (למשל גובה הכנסה חודשית ממוצעת לנפש).

 

 

הכנת המדד כוללת חלוקה של הרשויות המקומיות לעשר קבוצות הומוגניות (אשכולות) לפי ערכים חברתיים-כלכליים, כאשר אשכול מספר 1 מציין את הרמה החברתית-כלכלית של האוכלוסייה הנמוכה ביותר ואשכול מספר 10 מציין את הרמה הגבוהה ביותר.

במדד החדש, שמתייחס לשנת 2015, מדורגת חיפה באשכול השביעי – אותו אשכול שבו היא דורגה גם במדד הקודם שהתייחס לשנת 2013. ירושלים, לעומת זאת, ירדה מהאשכול השלישי לשני. מבין הערים הגדולות המונות יותר מ-100,000 תושבים, רק תל אביב-יפו ורמת גן מדורגות באשכול השמיני. ביחד עם חיפה מדורגות באשכול השביעי חולון (שעלתה מהאשכול השישי), רחובות, פתח תקוה וראשון לציון.

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. "ישנם שלושה סוגי שקרים – שקרים, שקרים ארורים וסטטיסטיקה."

    חיפה יכולה להיות גם 10 במדד וזה לא ישנה את העובדה שאנשים בורחים ממנה, היא מזדקנת עם המקום השני והלא מחמיא בכמות הקשישים – 20%!! וכל זה כי אין בעיר הזו עבודה! אין מנועי צמיחה לעיר ולכן כל מי שיכול בורח, בטח הצעירים.

    והכי גרוע…קליש מסתכסכת עם הליכוד שקרוב לוודאי ישלוט גם אחרי הבחירות הבאות. אז אפשר לשכוח מתמריצים והשקעות ממשלתיות מהמדינה. כבר היה לנו ראש עיר שלא השכיל להביא שום תמריץ אמיתי לחיפה וככה היא נראית. קליש בהתנהגותה כרגע ממשיכה ביתר שאת את המומנטום שימשיך להרוס את העיר – אבל היא תמשיך לבלבל את המוח עם עסקים קטנים, רחובות סטייל אירופה ושטויות אחרות.

    גברת ראש העיר – לכי לירושלים ואל תחזרי בלי הטבות כלכליות לחיפה וחברות שיפתחו פה מרכזים ומקומות תעסוקה.

    נתראה עוד 5 שנים (אם נהיה פה בכלל).

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר