אמנון עידו ועינת קליש רותם (צילומים: בועז כהן; ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
אמנון עידו ועינת קליש רותם (צילומים: בועז כהן; ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

יו"ר ועד העובדים לקליש: "מנותקת". הוכרז סכסוך עבודה בעירייה

יו"ר ועד העובדים בעירייה אמנון עידו השיב אמש (חמישי) במכתב חריף לפנייתה של קליש לקיים פגישה בניסיון להגיע להבנות. "הריני לפנות אלייך בבקשה אישית 'לרדת מהאולימפוס' בו את נמצאת ולהשיל מעצמך את שריון האגו שעטית על עצמך", כותב עידו לראש העירייה

פורסם בתאריך: 15.7.22 02:38

יו"ר ועד עובדי עיריית חיפה אמנון עידו השיב אמש (חמישי) לפנייתה של ראש העירייה עינת קליש-רותם, שבה הזמינה אותו לפגישה בניסיון להגיע להבנות. בתשובתו מודיע עידו לקליש-רותם, כי הוכרז סכסוך עבודה בעירייה.

כותב עידו לראש העירייה: "לצערי הרב, מכתבך שבנדון מעיד על היותך מנותקת לחלוטין מכל אשר קורה בעירייה, תוך שאת בוחרת להמשיך כמנטרה להוציא מכתבים עקרים וחסרי כל תוחלת וזאת חרף ניסיון כן ואמיתי לנהל את המשבר העמוק המתחולל בעירייה, ובמה דברים אמורים. במשך חודשים רבים פונה ארגון העובדים ומתריע בפני גורמי הנהלה בכירים, שחלקם הלא מבוטל סיים את עבודתו בעירייה על עוולות הנעשות חדשות לבקרים לעובדי העירייה המסורים והנאמנים. אבהיר, כי רובן המוחלט של הפניות עסקו בפגיעה ועושק של ממש בתנאי עבודתם ושכרם של הסקטורים המוחלשים ובעלי השכר הנמוך בעירייה, לרבות סייעות הגנים, סייעות צמודות ורפואיות ומלוות בהסעות.

"חרף פניותינו הרבות, בחרה העירייה להתעלם מקיומו של ארגון העובדים משל אינו קיים כלל ולא להשיב ולו לפנייה אחת בלבד. מנגד, במועד בו מועצת העיר ביקשה לכפות עליך תוכנית התייעלות, נזכרת לפתע בקיומו של ארון העובדים ובפגישה ציינת בפנינו, כי לטעמך אין כל צורך בתוכנית כלל, שכן מצבה הכספי של העירייה מצוין ואף ביקשת ממנו להילחם בתוכנית זו. אלא שאז, באופן תמוה לחלוטין, בחרת להפיק תוכנית "חיסכון" כדברייך, אשר הנפגעים העיקריים בתוכנית זו הם עובדי העירייה המסורים והנאמנים, לרבות ובעיקר עובדים בעלי השכר הנמוך, וזאת במטרה לברוח מדרישת מועצת העיר לצמצום והתייעלות ביחס לעובדים הבכירים הרבים אותם קלטת.

"בתגובה, הודעתי לך ולגורמים בכירים בהנהלת העירייה כי ארגון העובדים אינו רואה כל צורך בתוכנית זו, בין אם היא התייעלות ובין אם חיסכון, תוך ששבנו ודרשנו את התייחסותך לפניותינו הרבות. בנוסף, כלקח מן העבר, בו ישבנו לשיח עם מנכ"ל העירייה והיועצת המשפטית והגענו להסכמות, אותן את דרשת בדיעבד לבטל ובשל העובדה כי הינך חדשות לבקרים חוזרת בך מהסכמות שהושגו בין הארגון להנהלת העירייה, דרש ארגון העובדים כי כל שיח שייעשה יהיה זה מולך.

"חרף כל זאת ולאחר שארגון העובדים דחה את בקשת העירייה לשבת לשיח על תוכנית ההתייעלות/חיסכון, בחרת היום לזמן את ארגון העובדים לפגישה במסווה של שיח 'בנושאי כוח אדם', כאשר בפועל אין מדובר בשיח על הנושאים בהם פנה ארגון העובדים, כי אם בנושא 'תוכנית החיסכון'. כמו כן, ציינת כי השיח ייעשה אל מול סגנך, מר נחשון צוק.

"כאמור לעיל, פנייה זו מעידה על היותך מנותקת מכל השיח הקיים בעירייה הן אל מול ארגון העובדים והן אל מול מועצת העיר. כך, בחרת להתעלם מדרישת ארגון העובדים תוך שהינך 'חוששת' באופן שאינו ברור לקיים שיח ישיר ופתוח עם ארגון העובדים, שכן דומה כי הדבר עלול לפגוע בשיטות ההתנהלות של שליחת גורמים חסרי יכולת החלטה, במטרה לבטל את ההסכמות בין הצדדים בשלבים המאוחרים יותר, כפי שאירע לא אחת.

"אף לעניין נושאי השיח עצמו, לו עסקינן בשיח ביחס לפניות ארגון העובדים, אזי הינך נדרשת להתכבד ולהשיב לפניותינו בכתב טרם נתכנס סביב שולחן לשיח. אולם ככל הנראה, אין מדובר בנושא זה, כי אם בניסיון לייצר שיח בדרך עורמה ב'תוכנית החיסכון' שהוצעה על ידך.

 

 

"תמוה כיצד בכוונתך לייצר שיח סביב 'תוכנית החיסכון', מקום בו מועצת העיר דחתה את תוכניתך זו ואף מתחה ביקורת קשה על התנהלותך וניסיונך להתחמק מיצירת התייעלות בקרב העובדים הבכירים הרבים שקלטת לעירייה והטלת הנטל של "ההתייעלות" על כתפי עובדי העירייה הוותיקים והמסורים, בדרך של פגיעה חמורה בשכרם ותנאי עבודתם.

"בהינתן כי תוכנית זו נפסלה על ידי המועצה, נשאלת השאלה על מה יש לשבת? האם מדובר בתעלול יחצ"ני שלך, אשר לא במקרה מצא הוא את דרכו לתקשורת? האם אינך מודעת להחלטות ישיבת מועצת העיר, שבה נכחת? עד כמה רחוק הניתוק שלך ממה שקורה בעירייה יגיע?

"אבקש לעדכן, כי בימים אלו הוכרז ואושר סכסוך עבודה בעיריית חיפה, אשר עילותיו כוללות את כל העוולות שגרמה וגורמת העירייה בראשותך לעובדי העירייה, כאשר הדברים נעשים באופן חד צדדי ותוך ניתוק והתעלמות מוחלטת מארגון עובדי העירייה.

"אשר על כן, אין לי אלא לדחות את הזימון לפגישה אשר אינו אלא למראית עין בלבד ובמטרה לייצר ניסיון לשיח, אשר אין מאחוריו כל שמץ של אמת ותום לב, ולקרוא לך לשבת באופן אישי לשיח עם ארגון העובדים, בבחינת 'אני ולא מלאך, אני ולא שרף' וזאת רק לאחר מתן מענה ביחס לכל הפניות שנשלחו. אם לא כן, אזי השיח ייעשה באמצעות ישיבות התיווך של הממונה על יחסי העבודה.

"לסיום, הריני לפנות אלייך בבקשה אישית 'לרדת מהאולימפוס' בו את נמצאת ולהשיל מעצמך את שריון האגו שעטית על עצמך ולקיים עם ארגון העובדים שיח והידברות ישירה במטרה לקדם את הנושאים הדרושים לטיפול לטובת עובדי העירייה וכלל תושבי העיר".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. שש

    למה רצה להבחר אם את כל ניהול העיריה היא מפקידה בידיו של צוק?

  2. אע

    ישר כוח לאמנון עידו על המאבק במגזר הכי נחות בעערה. שעובד הכי קשה פיזית ונפשית. הלוואי שהיו ככה נלחמים למענינו גם מי שמנהל אותנו. הבעיה העיקרית בשביתה שהיא יומאת ב2/8 . רובן של הסייעות כבר בחופש. אם יצאו בתאריך הזה לשביתה זה יבוא עך חשבון ימי חופש שאחכ יצטרכו להשלים אותם בעבודה בקייטנות. כדאי לבחון שוב את תאריך היציאה לשביתה כדי שבאמת יצא מזה רק טוב
    תודה

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר