עינת קליש רותם (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
עינת קליש רותם (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

קליש-רותם מציגה: זה מה שעשינו בשבילכם ברבעון השני של השנה

בדוח מפורט שמפרסמת ראש העירייה היא מדווחת על פעולות העירייה שבוצעו בתחומים שונים, בהם תשתיות, תברואה וביטחון ומפרטת את ההכנסות מהכרמלית, התיאטרון ואצטדיון סמי עופר. כמו כן, מדווחת קליש-רותם על תקנים שקוצצו באגף התברואה ועל פעולות שביצוען הופסק בשל היעדר מקור תקציבי 

פורסם בתאריך: 1.8.22 12:35

ראש העירייה עינת קליש-רותם מפרסמת את דוח סיכום פעולות העירייה לרבעון השני של השנה (אפריל-יוני).

פיתוח ותשתיות

מפירוט פעולות אגף שפ"ע של מינהל התפעול ופיתוח תשתיות עולה, כי בוצעו פרויקטים של פיתוח שיקומי רחובות, ריבודים ותשתיות ברחובות: בצלאל, אז"ר, גרשון שופמן, רובינשטיין, שפירא ומולדת, בוסל (שביל גישה למקלט), יחזקאל חרל"פ. המשך עבודות פיתוח בגבעת זמר: סיום פיתוח כביש 5, המשך ביצוע כביש מספר 1, הקמת כיכר בכניסה לשכונה, עבודות משרד התחבורה וביצוע פסי האטה ובטיחות בדרכים ברחובות העיר לפי תוכנית עבודה. היערכות לקראת חגי הלאום ולקראת לקראת אירוע המכבייה. בוצעו עבודות תחזוקה מונעת בתעלות הניקוז, במובלים ובכל מערכת הניקוז העירונית: קמיל הויסמנס, בית אלפא, עקיבא, עמל 6, כברי 6-4, קונגרסים 76-74, בצלאל, פנחס רוזן, עקיבא, היינריך היינה. ניקוי ושטיפת קווי ניקוז, ניקוי שוחות ניקוז, ניקוי תעלות ניקוז וחיבורי בתים לניקוז, טיפול במבנים מסוכנים, קירות תומכים ועבודות אחזקה שוטפות ברחבי העיר (קטעי כביש ומדרכות, צביעת כבישים, תיקוני מעקות, תמרורים, עמודי חסימה, ספסלים ושאר האלמנטים המצויים בתחום הדרך).

כמו כן בוצעו עבודות להנגשת מעברי חצייה בצמתים ובפרויקטים השונים. עבודות גמר תשתית עירונית (במסגרת טופס 4). עבודות לפיתוח מתחמי גני משחק: גן ליסין בוצעה מסירה, סיום הקמות בכספרי ובורוכוב. פארק צירי לקראת סיום, שדרות הצבי בביצוע, יעקב חזן מתקני כושר הושלמה מסירה, קבלת הגן המונגש בפארק הכט לאחזקה והפעלה כמו גם פארק הנינג'ה שבגן אלי כהן. בוצעו גיזומי עצים בחורשות עירוניות וניכוש עשבייה ברחובות העיר. הפעילות להתקנת הצללות במתחמי מתקני משחק נמשכת. בוצע טיפול אינטנסיבי במרכזיות ועמודי תאורה מסוכנים. טיפול במתקני תאורה ובוצעו שיפורי תאורה בפרויקטים של שיקום ברחובות, חוף דדו-זמיר, במגרשי אגריטק, רובע המדרגות ובפודטראקס. הופסקה הפעילות לאחזקת מתחמים מיוחדים, ניקיונות ערב ונעצר הביצוע של אזורי חיץ.

תברואה

מסיכום הפעילות של אגף התברואה עולה, כי הורדו 61 תקנים של עובדי איסוף אשפה. כמו כן מפרטת קליש כי נעשתה היערכות לחגים (פסח ושבועות) ולימי הלאום במטרה לשמור על ניקיון העיר: תגבור סידורי עבודה למנופים, מטאטאים ודחסים, תוגבר מערך השטיפות ברחבי העיר ושטיפת שווקים, תוגברה פעילות פינוי אשפה, גזם וגרוטאות לקראת חג פסח, חלוקת חביות לשריפת חמץ, תוגבר ניקיון סביב בתי העלמין וכו'. פעילות לעיגון פחי אשפה נגד חזירי הבר הכוללת תחזוקה שוטפת. קידום הצבת מערכת מחשובית לשקילת משאיות אוטומטית ללא מגע יד אדם בתיאום טכנולוגיות ומערכות מידע. שיפורי תשתית בתחנת "דנו" (אספלט תיקונים). העברת דיווחי פסולת למשרד הגנת הסביבה. בחינה של הוספת חיישנים לכלי אצירה נוספים. יצירת מערכת בסיסי נתונים – כלי אצירה, טמוני קרקע, פחים עיליים וכד'. מערכת לפינוי פסולת מעסקים – קידום מכרז עדכני. השלמת פרישה והמשך פינוי פחים כתומים בהתאם לחוק האריזות תוך שימוש במערכת החיישנים והתאמות. ביצוע מעקב ובקרה על עבודות הקבלנים בתחומי מחזור (נייר, קרטון, פלסטיק, טקסטיל, פסולת אלקטרונית וסוללות, זכוכית). מחלקת הניקיון שינתה תפיסה בנושא ניקיון הרחובות והחלה לעבוד באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, תוך התאמה לאילוצי תקציב. בוצעה פעילות לפינוי ואיסוף אשפה מרחבי העיר, לניקיון הרחובות, לאיסוף גזם וגרוטאות, לטיאוט מכאני ושטיפות ולטיפול בגרפיטי. נבחנות מכונות טיאוט מונעות בחשמל. מקודמת פעילות למיפוי כלי אצירה נוספים: מכולות, טמוני קרקע ומונחי קרקע באמצעות אפליקציה והעלאה לאתר GIS העירוני. בוצע תגבור של מערך ניקיון ואיסוף אשפה בשכונות רכס הכרמל ובחבלים רמות כרמל ונו"ש. הוצבו 25 מונחי קרקע במתחמים מסחריים. מבוצעת פעילות של פינוי אשפה בשעות אחר הצהריים – דרך הים, שושנת הכרמל.

ביטחון

בסעיף פעולות אגף הביטחון מפרטת קליש-רותם כי בעת גל הפיגועים במהלך החודשים מארס-אפריל בוצעה היערכות עירונית נרחבת, יחד עם שלוש תחנות המשטרה בעיר להגברת נוכחות מול גני הילדים, בתי הספר ומרכזי מסחר ובילוי. לדברי קליש-רותם, עלה הצורך בחימוש הפקחים ואנשי השטח, בשל אופי הפיגועים הספונטני והצורך במענה מזדמן בשטח. ועדת הכספים אישרה עקרונית את הצורך, אך ללא מקור תקציבי.

עוד מציינת קליש-רותם כי נעשית פעילות לאיתור מבנה עירוני בשכירות לנקודת משטרה לשני שוטרים בחליסה להעלאת תחושת ביטחון תושבי השכונה וכן נקודת משטרה חדשה לתושבי נאות פרס שמוקמה בקניון חיפה (משטרת טירת כרמל). החל מ-1 ביוני הועברה למשטרת טירת כרמל האחריות על גזרה חדשה מצומת מקסים ודרומה (כולל את חופי הרחצה, נווה דוד, מת"מ ונאות פרס).

בנוגע למערך המצלמות העירוני – הסתיימו פרויקטים רבים במרכזי בילוי וגנים ציבוריים, כולל בחטיבת כרמלי ובהדר. היערכות להקמת מערך מצלמות במזרח הדר להעלאת תחושת ביטחון התושבים – בשלב סיום קבלת היתרי חפירה, יחד עם תכנון שיפור תאורה בגזרה. מיולי 2021 ועד סוף מארס 2022 הותקנו 180 מצלמות חדשות.

בנוגע לתקציב למצלמות ומערך השליטה, טוענת קליש-רותם: "כל תקציב הפיתוח שנותר ב-2021 לצורכי מצלמות, שאושר להעברה ל-2022 נמחק בוועדת כספים. משמע ללא תקציב נוסף, פרויקט מצלמות מזרח הדר יהיה האחרון השנה ולא יתאפשר לשפר את רשת התקשורת למצלמות".

 

 

הכנסות מגופים עירוניים

בנוגע לפעולות תאגיד אתו"ס, עולה כי 19,801 איש צפו בקונצרטים השונים של התזמורת הסימפונית, 35 אלף ביקרו בגן החיות העירוני, וב-509 פעולות ספורט שכוללות חוגים ואירועים בהיכל הספורט השתתפו וצפו 18,300 אלף איש.

בתיאטרון העירוני נמכרו ברבעון זה 1,596 מינויים. ההכנסות ממכירות אלו עומדים על 576,016 אלף שקלים. ההכנסות ממכירת כרטיסים עומדת על 1.5 מיליון שקלים, וההכנסות ממכירת הצגות חוץ עומדת של 2 מיליון שקלים.

מפירוט פעולות הכרמלית עולה כי באפריל-יוני 2022 נסעו בכרמלית כ-270 אלף נוסעים, זאת בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד שבו נסעו כ-225 אלף נוסעים. בערב יום העצמאות הכרמלית פעלה עד השעה 03:00 לפנות בוקר, לאחר סיום החגיגות. באותו הערב הכרמלית הסיעה 7,531 נוסעים.

מפירוט הפעולות בחברה הכלכלית עולה כי בחציון הראשון של השנה נרשמו יותר מ-1,800 בתי אב כמנויים בבריכה העירונית גלי חיפה.

פירוט הרשות לקליטת עלייה חושף את מספר העולים שהגיעו לעיר על רקע המלחמה באוקראינה. מהנתונים עולה, כי עד תום הרבעון הגיעו לעיר כ-3500 עולים פליטים ועוד כ-650 פליטים חסרי מעמד. כ-400 ילדים נקלטו במערכת החינוך.

באשר לאצטדיון סמי עופר. בעונת הכדורגל 22-21  נכחו במשחקים באצטדיון 754,183 אלף צופים – מספר שיא מאז פתיחת האצטדיון – במסגרת 56 משחקים שהתקיימו באצטדיון (שיא עונתי). בנוסף התקיימו תשעה ימי אימון רשמיים במסגרת מפעלים בינלאומיים. מאז פתיחת האצטדיון בשנת 2014 התקיימו בו 382 משחקי כדורגל במסגרות השונות.

נקש: עיוות נתונים והנדוס תודעה

חברת מועצת העיר ויו"ר ועדת הכספים סופי נקש: "אני מברכת על כך שראש העיר התחילה להגיש למועצה דוחות רבעוניים על פעילות העירייה כמתחייב בחוק, וזאת רק לאחר שהגשנו שאילתה בנושא. יחד עם זאת, ראש העיר לא יכולה לנצל את הדוח כדי לעוות את הנתונים ולהנדס את תודעת הציבור כדי לכסות על מחדליה.

"בניגוד לאמור בדוח שלה, מעולם לא קוצצו תקנים באגף התברואה, ולמעשה ועדת הכספים ומועצת העיר אישרו עשרות תקנים לאגף התברואה, שבדיעבד התגלה כי התקנים הוסטו למחלקות אחרות ללא אישור המועצה כדין. ועדת כספים אישרה לפני חצי שנה קליטה של 50 עובדי טאטוא, 20 נהגי משאיות פינוי אשפה ועוד, כל התקנים האלה לא אוישו, כי הם נלקחו למקומות אחרים בהחלטת הנהלת העיר.

סופי נקש (צילום: עמית עזריאל)

סופי נקש (צילום: עמית עזריאל)

"נזכיר שבמשך שנים רבות העיר הייתה נקיה ללא צורך בקליטת עשרות תקנים, ורק המדיניות הכושלת של ראש העיר בתחום חזירי הבר הביאה לכך שאנו נדרשים להוציא עשרות מיליוני שקלים לטובת תברואה, הוצאות שיכלו להימנע עם טיפול נכון בתופעת חזירי הבר.

"בנושא המצלמות. כרגיל, גם כאן ראש העיר אינה מעודכנת או שמציגה עובדות שגויות. כבר בחודש דצמבר האחרון דרשה ועדת כספים כי תונח לפניה תוכנית לתקצוב מצלמות ברחבי העיר לאור תחושת הביטחון שהתדרדרה בעיר בכלל וברובע הדר בפרט. רק ב-21 ביולי הובאו לוועדת הכספים בקשות לאישור מצלמות ברחבי העיר. ועדת הכספים אישרה פה אחד תקצוב מצלמות בסכום של יותר ממיליון שקלים.

"אלו רק דוגמאות ספורות לדוח רצוף הטעויות, וצר לנו, שראש העירייה הופכת דוח שאמור להיות מקצועי לניגוח פוליטי תוך ניסיון לחפות על התנהלותה הכושלת כראש עיר. לשמחתנו, אנו מגובים בתמלילים מוועדת הכספים שמספרים את האמת ולא נאחזים במציאות מדומה".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

15 תגובות
 1. אבי

  כמה עולה אצטדיון סמי עופר לתושבי חיפה? אנו רוצים לדעת לא כמה צופים וכמה אירועים.
  לדעתי, צר4יך להחליף את שם האצטדיון ל "תושביה הפרארים של חיפה"

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מעניין כול אחד רוצה ליגזור קופה עלינו התושבים כולם כולל כולם יש אנשים שלא מעניין אותם ההזנחה בשכונות העיקר הכיסא ראשת עיר ניכבדה את נילחמת השחיטות ואצלך כן במחלקת להיתחדשות עירונית עובדת סוציאלית שהיא טוענת שהיא שם בישביל הקשישים גוזרת קופה מביא יזמים קובעת מי הנציגים יהיו כולם צריכים לנגן ליליים שלה ותגידי שזה לא שחיטוט תעשי שעורי בית תנאיי אצלך טוב טוב את האורבות ואחר כך תגיעי לכאן לדגניה ששום דבר לא עשית כאן הכול המחלקה שלך בחסותך מתרפדת

 3. שמעון

  לצערי עשיתי טעות ובחרתי בה .
  כל מה שהיא עשתה זה לעשות לנו את החיים קשים.
  אני חי בחיפה משנת 2003 , בחיים לא קיבלתי דוחות בכמויות ששילמתי ובחיים לא שילמתי ארנונה כל כך גבוהה על כלום.
  אני גר ברחוב אילנות ולא ראיתי שום שינוי ברחוב הזה מאז שהגיע , חוץ מאישור העיר הלבנה שלצערי ולצער התושבים כאן רק מרור אוכלים ונוכל מזה.
  אז על טעויות משלמים מה לעשות.

 4. אלי

  מה עם חיבור הרכס למערב, מהזמן העיר מדבר על זה שני וקליש אמרה שלא יושנת בלילה בגלל זה … יש חדש ? אם לא תלכו הביתה ותפנו את המקום למישהו שבאמת עוסה עבודה, בשביל לתקן אספלת בכביש לא צריך כל ההנהלה הזו …

 5. חם לנו

  ועדיין אין כסף לשים מיזוג או אפילו אוורור בתחנות של הכרמלית שבקיץ הארוך של ישראל מרגישים יותר ויותר כמו הגהנום.

 6. חיפאית ותיקה

  בקיצור, היא לא עשתה שום דבר חדש. אין התחדשות עירונית, אין תרבות, אין התקדמות בעיר הזאת, רק ניקוז של רפש ואיסוף לכלוך מצטבר.
  פשוט בגידה בבוחרים.

 7. קליש הביתה

  הדבר שעשית באמת אבל באמת לא עשית כלום אבל כלום .
  שימי לב כל הלילכלוך ברחוב האיצטדיון ,ודרך יגאל ידין הכביש לא ראה שנית מטאטא

 8. שיטור!!!

  נקודת משטרה מבוקשת מול אוזניים אטומות בפינת סירקין שפירא! אין שיקום רובע עם בית בושת שפועל שם!!! תסלקו הן יחזרו. עשרות חנויות ריקות להקים נקודת שיטור!
  מה זה החרשות והאזניים האטומות הזו של מקבלי ההחלטות!!!

 9. אדריכל ואורבנולוג הצופה מהצד

  לסופי נקש:
  מדבריך עולים כמה דברים חמורים:
  1. מדוע אם ראש העירייה אינה מפרסמת רבעונים כ"חוק" את רק מפעילה שאילתא? ובכלל, מדוע לא דיווחת למבקר על הפעמים בהן לא הגישה? האפשרי הוא שאת מנעת זאת ממנה בשל יריבותכן הפוליטית?
  2. ראית שתקני תברואה הוזזו "שלא כחוק" ולא פנית למבקר (עובדה, אחרת היית מצינת זאת בדבריך)…?!
  את הרי גם יו"ר ועדת הכספים אך גם חברת מועצה?…. מכאן שמסקנותייך יכולות להיות ניזונות גם מיריבותכן הפוליטית.
  3. ניתן בברור להבחין שבכל משפט שני שלך את מציינת את "כשלונה" של ראש העיר וגם מוסיפה סופרלטיבים מכפישים ממש!! את אינך שופטת גב' נקש! ודברייך מתאימים למסע בחירות (למשל: "כדי לעוות את הנתונים ולהנדס את תודעת הציבור כדי לכסות על מחדליה").
  4. עם כל הכבוד למעמדך כחברת מועצה, דברייך כיו"ר וועדת הכספים היו צריכים להיות ישירים וכמעט יבשים מ"שמות התואר" שהדבקת לראש העייריה ולמעשיה בדברייך הנ"ל.. זה לא נהוג, זה לא מכובד.
  5. סוף כל סוף יש לנו ראש עייריה שהיא גם אדריכלית, גם אורבנולוגית ומתמחה בתחום בהצלחה רבה. לא רק זאת, מדובר גם בלוחמת ללא פשרות למען עירנו… הנה, הרי לך סופרלטיבים שכנגד, גם לי מותר לחלק. לא? האמת תראה והצדק יעשה

 10. איתן גולדשטיין

  חיפה אכלה את הקריות שמואל וקריית חיים שמזינים אותה ארנונה ובתקופת קאליש לא מפח פח

 11. כשלון כמעט בכל תחום אפשרי

  העיר בחוסר ניהול משווע
  אין לה מה להציג בדוחות. אין שום פרויקט גדול עירוני בחיפה. העיר בשיתוק מוחלט. מאות בניינים נטושים
  אפילו את שיפוץ בניין שוק תלפיות לא הצליחה לקדם. יאללה הביתה גבירתי. כשלון מערכתי סדרתי בחוסר ניהול העיר.
  חזירי בר ותאונות דרכים כמאפיין החדש של חיפה הלא מנוהלת

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר