יצירת מרחבי למידה וחקר. בית הספר נאות פרס (צילום: באדיבות בית הספר)
יצירת מרחבי למידה וחקר. בית הספר נאות פרס (צילום: באדיבות בית הספר)

שלושה בתי ספר בחיפה זכו בפרס החינוך המוסדי לשנת הלימודים תשפ"ב

תיכון עירוני א', בית הספר היסודי נאות פרס ותיכון עתיד למלונאות ותיירות זכו בפרס על היותם פורצי דרך בהטמעת החדשנות במוסדותיהם ובזכות הישגיהם המרשימים בתחום הלימודי, הערכי והרגשי-חברתי

פורסם בתאריך: 24.1.22 11:53

משרד החינוך בישר לשלושה בתי ספר בחיפה – תיכון עירוני א׳ בניהולה של יפית כהן, בית הספר היסודי נאות פרס בניהולה של אסתי אזולאי ותיכון עתיד לתיירות ומלונאות בניהולה של יפית אוחנה על זכייתם בפרס מוסדות חינוך מצטיינים לשנת הלימודים תשפ"ב. בנימוקיה מציינת ועדת הפרס, כי שלושת בתי הספר נמצאו ראויים לפרס בשל היותם פורצי דרך בהטמעת החדשנות במוסדותיהם ובזכות הישגיהם המרשימים בתחום הלימודי, הערכי והרגשי-חברתי.

תיכון עירוני א' זכה בפרס החינוך על הישגיו במספר תחומים, ובהם: עלייה משמעותית ועקבית של שיעור הזכאות לבגרות, הצבת יעדים מאתגרים לתלמידים לשם מיצוי יכולותיהם, יצירת תחושת שייכות עמוקה בקרב התלמידים תוך דגש על ערכים של כבוד הדדי, פלורליזם ומעורבות חברתית.

הצבת יעדים מאתגרים לתלמידים. עירוני א' (צילום: באדיבות בית הספר)

הצבת יעדים מאתגרים לתלמידים. עירוני א' (צילום: באדיבות בית הספר)

בשנתיים האחרונות, בהן נמצאת המדינה במשבר בשל נגיף הקורונה, יצר בית הספר סביבה יציבה עבור תלמידיו, תוך קיום שיח אישי בין התלמידים למורים והמשך רציף של הלמידה בכיתות, מתוך מחויבות ומסירות של צוות בית הספר לתלמידיו ומתוך הבנת המשמעות העמוקה הטמונה בקשר עם תלמיד הסגור בביתו. צוות בית הספר עמד ביעד של "אפס מנותקי קורונה" – לא היה ולו תלמיד אחד שצוות בית הספר לא היה עימו בקשר וידע את קורותיו.

תיכון לתיירות ומלונאות עתיד הוקם בחיפה בשנת 2015, ובו 140 תלמידים משכבת ט' עד י"ב. בית הספר שם דגש על טיפוח אקלים מיטבי לחיזוק החוסן ותחושת השייכות של תלמידיו באמצעות למידה רגשית וחברתית, וכן קידום סובלנות, הכלה ומניעת נשירה. ועדת הפרס מצאה את בית הספר ראוי לפרס החינוך על יישום הלכה למעשה של פדגוגיה טיפולית, בדגש על המרכיבים הרגשיים לימודיים, יישום רפורמת החינוך המיוחד במודל הפתוח אשר מאפשר לתלמידים לקבל את המענים הייחודיים שלהם הם זקוקים מבלי להיות "מסומנים" בכיתה שכזו, וכן על בניית שלושה מסלולים להתאמת הפדגוגיה לקראת הבגרויות ותפירת חליפה אישית לכל תלמיד, בתוך המסלול.

 

 

בית הספר היסודי נאות פרס למדעים וספורט הוקם בחיפה בשנת 2017, ומאז הפך לעוגן קהילתי בשכונה החדשה. בבית הספר ניתן דגש ליצירת מרחבי למידה וחקר מגוונים וכן חשיפה קבועה ליזמות. תוכניות לימודים רבות בבית הספר מתקיימות תוך יצירת שיתופי פעולה עם משאבי ידע בחיפה ובהם אלביט מערכות, מרכז הטניס ואצטדיון סמי עופר.

תלמידי בית ספר נאות פרס עובדים בתוכניות חקר ספיראליות מכיתה א' ועד כיתה ו': חקר עולם, חקר ימי, חקר מדעי וחקר ספרות. לכל יחידת חקר נבנה יומן עשיר המתעד את התהליך וכולל בתוכו ממדי הערכה. נושא החדשנות עומד על סדר היום ובא לידי ביטוי במערכת השעות המגוונות: הדפסה בתלת ממד, חריטת עץ במכונת לייזר, השתתפות בחדרי בריחה לפי נושאים שנבנים על ידי הצוות החינוכי ועוד.

ראש העירייה עינת קליש-רותם: "אנו ממשיכים להשקיע בחינוך ולקצור את פירות ההצלחה. אני גאה בצוותים החינוכיים ובתלמידים על זכייתם בפרס ומודה לכל השותפים במינהל החינוך ובמחוז, שמלווים את המוסדות החינוך החיפאים ומובילים אותם להצלחה ולמצוינות".

תלמידי תיכון עתיד לתיירות ומלונאות ע"ש טומי לפיד (צילום: יח"צ)

תלמידי תיכון עתיד לתיירות ומלונאות ע"ש טומי לפיד (צילום: יח"צ)

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך, סיגל ציוני: "הזכייה בפרס החינוך מאד מרגשת, מדובר בבתי ספר עם עשייה חינוכית משמעותית ויוצאת דופן בכל פרמטר אפשרי. אני מברכת את המנהלות והצוותים החינוכיים על מעטפת חינוכית ייחודית ומאפשרת, טיפול בפרט והשקעה בכל תלמיד ותלמידה – פדגוגית, חברתית, ערכית ורגשית".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר