ההזמנה ליום הפתוח בבית הספר אליאנס
ההזמנה ליום הפתוח בבית הספר אליאנס

תלמידות דרוזיות הושפלו, שר החינוך התבקש להתערב

לטענתו של עו"ד רשף חן, המייצג שבעה ילדים דרוזים שאינם מורשים ללמוד בבתי הספר העירוניים בשנה הבאה, ארבע תלמידות דרוזיות שלומדות בבית הספר רוממה ניגונים הושפלו בבית הספר לאחר שכל תלמידי כיתתן קיבלו הזמנות ליום פתוח בבית הספר אליאנס, מלבדן

פורסם בתאריך: 23.12.19 11:32

ארבע תלמידות דרוזיות שלומדות בבית הספר רוממה ניגונים הושפלו בבית הספר – כך טוען עו"ד רשף חן המייצג שבעה ילדים דרוזים שאינם מורשים ללמוד בבתי הספר העירוניים בשנה הבאה.

במכתב ששלח היום (שני) לשר החינוך הרב רפי פרץ מבקש עו"ד חן מהשר להפעיל את סמכותו ולחסוך מהילדים הדרוזים את עוגמת הנפש הקשה וממדינת ישראל את הביזיון. במכתבו כתב חן: "אתמול נפל דבר כאשר ארבע ילדות דרוזיות הופלו והושפלו באופן מזעזע שמזכיר מקומות וזמנים רחוקים ואפלים. התלמידות שלומדות בבית הספר רוממה ניגונים סבלו את התוצאה הישירה של המדיניות המפלה באופן המזעזע ביותר. בהתאם לתקנות לימוד חובה, כל תלמידי רוממה ניגונים מיועדים ללמוד בחטיבת הביניים אליאנס. על כן, בית הספר אליאנס ראה לנכון להזמין את תלמידיו המיועדים ואת הוריהם באופן חגיגי לבקר בבית הספר שאליו הם מיועדים לעבור ולהתרשם מאיכויותיו".

עוד כתב עו"ד חן כי "למטרה זו הופקה הזמנה שמית שחולקה על ידי מורות בית הספר לכל התלמידים, למעט התלמידות הדרוזיות. ההזמנות הובאו לכיתה בבוקר אך הונחו בצד וחולקו בשיעור מורשת ישראל, אשר התלמידות הדרוזיות אינן משתתפות בו. אני מניח כי בשיעור זה לא לימדו את נושא אהבת הגר. כאשר הילדות חזרו לכיתה וראו שכל שאר הילדים קיבלו את ההזמנות החגיגיות הן לא הבינו כי מדובר בפעולה מכוונת שנועדה להדירן. משכך סברו הילדות כי אך יד המקרה והיעדרן מהשיעור הם שגרמו לכך שלא יקבלו את ההזמנות החגיגיות, ופנו כה וכה בחיפוש אחר ההזמנות שלהן אשר הן סברו כי בוודאי נמצאות בידי אחת המורות".

 

 

בהמשך תיאר עו"ד חן בפני השר את ההשפלה: "אדוני בוודאי יכול לדמיין מה רבים היו תדהמתן וכאבן כאשר הן הבינו ממורותיהן כי אין מדובר בתקלה כלל וכלל אלא יד מכוון היא שבחרה להפלות אותן ביחס לכל חבריהן לכיתה. סבורני כי גם המורות שהצטוו לבצע את המעשה הנורא סבלו מכך לא מעט, אך נראה כי צייתנותן להוראות המערכת גברה על שיקול דעתן הטוב".

בסיום מכתבו ציין עו"ד חן כי להבנתו עיריית חיפה נוהגת באכזריות "ומפגינה חוסר שיקול דעת קיצוני. נכזבה תקוותי כי תנהג בשום שכל מרצונה הטוב". עורך הדין הדגיש כי להבנתו, מנהל המחוז במשרד החינוך נמנע מלהתערב מסיבות ביורוקרטיות, "שכן לדעתו המועד לבחון את פעילות העירייה יגיע רק לאחר החלטות השיבוץ, כאשר הנזק כבר נגרם והסוסים ברחו מהאורווה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "על רשות חינוך מקומית לפעול בהתאם לחוק לימוד חובה ולתקנות מכוחו בכל הנוגע לרישום ולשיבוץ תלמידים המתגוררים בתחום שיפוטה במוסדות החינוך. בהתאם למדיניות משרד החינוך, אין לקטוע רצף חינוכי של תלמיד, דהיינו כיתות א' עד ו', ז' עד ט' ו-י' עד י"ב. מכאן, הרי שכל תלמיד שהחל שלב לימוד ברשות חינוך מקומית כלשהי, לרבות עיריית חיפה, זכאי לסיים את שלב הלימוד באותו מוסד חינוך. תלמיד המבקש ללמוד ברשות חינוך מקומית אחרת ממקום מגוריו יכול להגיש בקשת העברה בהתאם לחוק חינוך ממלכתי (העברה). כמו כן, לאחר קבלת אישורה של הרשות השולחת, עליו לקבל אישור מהרשות הקולטת. על החלטת רשות שולחת או קולטת קיימת בתקנות זכות ערעור למנהל המחוז, אשר דן בכל ערעור בנפרד ומקבל החלטה לפי נסיבותיו. באשר לשנת הלימודים תשפ"א נבהיר – כל התלמידים שכבר החלו לימודיהם בשלב חינוך כלשהו, כפי שהובהר לעיל, יסיימו את לימודיהם באותו מוסד חינוכי שבו הם החלו. לעניין תלמידים שעוברים שלב חינוך ומעוניינים ללמוד ברשות חינוך אחרת מזו שבה הם מתגוררים, הרי שעליהם להגיש בקשת העברה אל הרשות השולחת ולאחר מכן לקבל את אישור הרשות הקולטת, שאמורה לדון בכל פנייה בנפרד. ככל שיתקבלו במחוז ערעורים בגין החלטה כזו או אחרת, הרי שאז יבחן המחוז את הבקשות ואת הנימוקים הן של ההורים והן של הרשות".

תגובת העירייה תפורסם לכשתתקבל.

 


 

 


 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

12 תגובות
 1. מישהו קונה את הבבלת?

  סדרת כתבות יזומה ובזויה של העו"ד בשיתוף העיתון

 2. תזכורת למי ששכח

  בראשות העיר עומדת עבריינית מורשעת. ואל תתרשמו מההתלהמות של חברי הכת המופרעת. הם פשוט מפחדים שבעוד קצת פחות מארבע שנים הם יחזרו לחורים המעופשים שלהם.

 3. בושה וחרפה!

  משבר הדרת התלמידים הדרוזים מבתי הספר בחיפה נמשך כבר מספר שבועות, די והותר זמן כדי שראש העיר וצוותה, יחשבו שוב, יחזרו בהם, יתנצלו ויהפכו את ההחלטה. אבל ראש העיר בשלה. לא מגיבה בנושא ומתמידה בשתיקתה. על ההתעלמות ועל ההתנהלות הכושלת בעניין הזה (כמו גם בעניינים רבים אחרים) היא כבר היתה צריכה לפנות את הכסא וללכת הביתה. הורים, מורים, מנהלים ותושבים יקרים, הגיע הזמן להקים קול זעקה! אסור לנו לעבור על סדר היום ולהשלים עם החלטות הזויות ובזויות, העומדות בניגוד לרוחה ולצביונה של העיר חיפה, והמתקבלות באטימות ובשרירות לב על ידי הנהגת העיר החדשה! בושה וחרפה!

 4. תשובה ל"תזכורת למי ששכח"

  בהיותך מ"כוח יהב" לשעבר, שהתחנכת ברחוב, כדאי שתלמד חינוך דיבור מהו. פתאום מתחיל להיות סדר בעיר חיפה. לא יעזרו הכתבות שמנסות להרוס את האווירה. תתרגלו, שבחיפה, בודקים ומשפרים. בודקים את העבר ומשפרים את ההווה ואת העתיד. עורכי דין למיניהם, שפרנסתם מעטה, קופצים על כל גחנה כדי לתפוס תיק וללכלך בתקשורת. מצב עגום ! לכל 5 תושבים יש עורך דין אחד. …וזה לא רחוק!

 5. תושבי חיפה אדישים ולא מעניין אותם כלום מלבד הפינה המצחינה שלהם. הגינה ,עם/בלי חזירים.

  במקום לצאת לטובת השכנים האהובים שלנו . התושבים נשארו אלמים. רק בוכים על הארנונה.
  @#$ מנהלי ביהס במקום ללמד ערבות הדדית מהי פשוט יושבים על הגדר.##$ זה הכי גרוע.
  חוסר התערבות — זה הכי מביש. זה לגדל דור חדש של ילדים חיפאים אכפת לו מלבד עצמו.
  אלא שאחכ אומרים "מה יוצא לי מזה.. "

 6. למגיב הקודם

  "התחנכת ברחוב"? איזו טענה אינטליגנטית. כל הכבוד. שום דבר ממה שתכתוב בשמה של הגבירה שאותה אתה משרת לא ישנה את העובדה שהיא עבריינית מורשעת על ידי בית משפט בישראל. אתה זה שבחרת בה, ואני התחנכתי ברחוב? מה זה אומר עליך? פרחח

 7. מעניין אם תלמידים יהודים(או שומו שמיים חרדים)היו מתבזים זה היה רשום באיזה כתבה..?

  יהודים אלופים בהלקאה עצמית.
  מין טיפשות כזו ורצון לספק ולרצות את הערבים והדרוזים.
  סדרת כתבות הזויה ולא מידתית(כמעט כל יום)בנושא התלמידים הדרוזים

 8. אייל

  ככה זה עם כל תלמיד חוץ.
  מכיווןמשהן לא תושבות חיפה המערכת לא שולחת הזמנה אוטומטית.
  אם יהיה מקום הן תוכלנה להירשם לאליאנס.

 9. עלי

  לכל המתחנפים.. איפה הייתם כשעלה לכותרות חוק הלאום אשר שם את "אחיכם" הדרוזים וכל הערבים על הספסל ואפילו 2 מטר מתחת לספסל!! כל המהומה הזאת בגלל שלא התרגלתם לעבוד לפי הספר, עשיתם לעצמכם תורה והלכתם לפיה, בסה"כ הגברת אוכפת חוק וללא שום אפלייה, לא כיוונה אל הדרוזים ולא אל אף אחד ספיציפי, אתם עליתם על הגל ועשיתם מזה מהומה, תנו לגברת לעבוד, היא אשת חייל.

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר