אצטדיון סמי עופר (צילום: מיכה בריקמן)
אצטדיון סמי עופר (צילום: מיכה בריקמן)

צ'יזיק מתריע בפני קליש: סכנה להמשך פעילות אצטדיון סמי עופר

יו"ר דירקטוריון האצטדיון מתריע במכתב ששלח היום לראש העירייה קליש-רותם: "בצורה חד משמעית, לא נוכל לשאת באחריות ולהמשיך להפעיל את האצטדיון, אם לא יגיעו הכספים המתחייבים להמשך קיומו של האצטדיון". בסיום המכתב מבקש צ'יזיק מקליש את התערבותה המיידית להעברת כספים

פורסם בתאריך: 12.5.22 19:26

יו"ר דירקטוריון אצטדיון סמי עופר, איתמר צ'יזיק, שלח היום (חמישי) מכתב לראש העירייה עינת קליש-רותם, שבו הוא מתריע כי קיים סכנה להמשך פעילות האצטדיון. מכתבן של צ'יזיק בעקבות ישיבה שלא מן המניין של דירקטוריון חברת האצטדיון, שבה נדונה ההיתכנות הכלכלית של האצטדיון.

כתוב צ'יזיק: "מאז שהוחלט לפצל את מענקי העירייה לאצטדיון, קרי – 2 מיליון מהתקציב השוטף ו-5.5 מיליון מתקציב הפיתוח, אנחנו נתקלים בקשיי נזילות ההולכים וגוברים עקב אי מילוי העירייה אחר התחייבויותיה בתשלומים השוטפים. מתחילת שנת 2022 קיבל האצטדיון את החלק היחסי החודשי מהתקציב השוטף (2 מיליון) ואף לא אגורה מתקציב הפיתוח שעומד על כ-450 אלף שקלים בחודש".

עוד כותב צ'יזיק: "ככל שחולפות השנים, יותר ויותר כספים מופנים לתקציבי האחזקה כתוצאה מהתיישנות והצורך בהחלפה ואחזקה יקרה יותר של המערכות (כידוע, באצטדיון מערכות סבוכות בכל תחומי האחזקה). המשך אי קבלת התמיכה העירונית השוטפת, כמתחייב בהסכם בין הצדדים, גורמת לכך שלא יהיה ניתן להפעיל את האצטדיון (שהוא רכוש עירוני) בתנאים הנוכחיים. משמעות הדבר – סגירת האצטדיון לפעילות כלשהי, מיד לאחר סיום העונה הנוכחית בסוף חודש מאי. כאמור, נכון לעכשיו, מקבל האצטדיון את החלק היחסי החודשי מ-2 מיליון השקלים בתקציב השוטף, דהיינו – כ-160 אלף שקלים בחודש. ללא התנהלות כלכלית נאותה עד כאן, האצטדיון אמור היה לסגור את שעריו חודשים קודם לכן".

איתמר צ'יזיק (צילום: בועז כהן)

איתמר צ'יזיק (צילום: בועז כהן)

 

"כבוד ראש העיר", פונה צ'יזיק לקליש-רותם, "בוודאי הבחנת כשצפית במשחק של מכבי וזכייתה באליפות, שהאצטדיון מנוהל ברמה הגבוהה ביותר ומשטח הדשא ברמה הגבוהה ביותר למרות ריבוי המשחקים (שלושה בשבוע). בצורה חד משמעית, לא נוכל לשאת באחריות ולהמשיך להפעיל את האצטדיון אם לא יגיעו הכספים המתחייבים להמשך קיומו של האצטדיון. יצוין, שלמרות ההסכם הכספי בין העירייה וחברת האצטדיון, לא שולם מעולם תקציב דמי ניהול כ-10 אחוז מגובה ההכנסות השנתיות, דבר שהיה מסייע מאוד לאצטדיון בתחזוקה השוטפת. הנהלת האצטדיון קיבלה הוראות מהדירקטוריון להתארגן לכל היתכנות במידה ולא נוכל להמשיך לתפעל את האצטדיון מבחינה תקציבית הן בתשלום חובות מסופקים והן בתשלומי שכר לעובדים".

בסיום מכתבו, מבקש צ'יזיק את התערבותה המיידית של ראש העירייה להעברת הכספים הנדרשים להפעלת האצטדיון, "אחד האתרים היותר ידועים ומוכרים לא רק בישראל, שמביא כבוד גדול לישראל, לעיר ותושביה", דברי צ'יזיק.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "אין תגובה".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר