מרוץ ג'ירו ד'איטליה (צילום באדיבות ג'ירו ד'איטליה)
מרוץ ג'ירו ד'איטליה (צילום באדיבות ג'ירו ד'איטליה)

אנחנו על המפה: הג'ירו ד'איטליה מגיע לחיפה

אירוע הספורט הגדול ביותר שהתקיים בארץ מתארח ביומו השני בחיפה עם הפנינג באיצטדיון העירוני, סיקור טלוויזיוני עולמי, רוכבים מקצוענים שיבצעו מסלול מפרך ושעות רבות של סגירת כבישים בעורקים חיוניים של העיר

פורסם בתאריך: 3.5.18 08:12

יומו השני של אירוע הספורט הגדול ביותר שהתקיים בישראל אי פעם – הג'ירו ד'איטליה – ירתק את חיפה ביום שבת, תרתי משמע. אלפי ישראלים יתפרשו לכל אורך המסלול, ובאותו הזמן חלקים נרחבים מהעיר יהיו משותקים במשך שעות רבות מבחינה תחבורתית.

הג'ירו הוא מרוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם אחרי הטור דה פראנס, ובמהלכו עוברים הרוכבים כ-3,500 ק"מ ב-18 יום. השנה ייצא לראשונה המרוץ אל מחוץ לאירופה, והבחירה בישראל נעשתה לכבוד יום העצמאות ה-70 למדינה. הגעתו של הג'ירו לישראל היא יוזמה של הפילנתרופ ואיש העסקים הישראלי-קנדי סילבן אדמס, שהוא גם הבעלים של קבוצת הרכיבה המקצועית הראשונה בישראל Israeli Cycling Academy. אדמס משמש השנה גם נשיא הכבוד של ה-Big Start – שלב הפתיחה של המרוץ. כמו כן חולק השנה המרוץ כבוד לג'ינו ברטלי – רוכב מפורסם וחסיד אומות עולם שסייע להצלת יהודים רבים בשואה.

מאות מיליוני צופים יעקבו אחרי המרוץ שייפתח בירושלים ביום שישי. לכל אורך המקטעים ייפרשו גדרות, והמסלול יקושט בדגלים ובכרזות בצבע ורוד – צבע החולצה שלובש המוביל במרוץ והמנצח שלו. ביום שבת בשעה 10:00 בבוקר יתחיל הפנינג ספורטיבי סמוך לאיצטדיון העירוני שבו יוצגו הרוכבים, והצופים יוכלו לחזות במפגן ראווה של פעלולי אופניים.

176 הרוכבים המשתתפים בג'ירו, ובהם חברי הקבוצה הישראלית שמשתתפת בפעם הראשונה במרוץ בסדר גודל כזה, יוזנקו בשעה 13:50. הם יערכו רכיבת חימום לאורך שכונות החוף של חיפה עד לתחנת המשטרה בעיר התחתית, ומשם הם ייצאו למרוץ. הרוכבים ידוושו לעבר הצ'ק פוסט, יפנו לכיוון הקריות, יחלפו על פני צומת הצריף וימשיכו עד לעכו. שם הם יפנו מזרחה וירכבו לצומת אחיהוד, ואחר כך יחזרו מערבה לכיוון זכרון יעקב וקיסריה. את המקטע היומי הם יסיימו בטיילת הרברט סמואל בתל אביב.

 

הגביע בכיכר במושבה הגרמנית (צילום: עידו רימון)

הגביע במושבה הגרמנית בחיפה (צילום: עידו רימון)

 

 

*רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות בחיפה? הורידו את אפליקציית כלבו*
להורדה באנדרואיד http://bit.ly/2C4NqeM
להורדה באייפון https://apple.co/2BSe5XS

 

לכל אורך המסלול ילוו הרוכבים במצלמות טלוויזיה של תחנות שידור מהארץ ומהעולם, והם יתועדו מהקרקע ומהאוויר. בעיריית חיפה מקווים שהחשיפה של העיר ואתריה לצופים הרבים של המרוץ תמשוך לחיפה תיירים. אך בצד התועלת העתידית מעורר אירוע בסדר גודל כזה קשיים הקשורים בעיקר לכבישים שעתידים להיסגר לצורך קיומו. המשטרה נערכת לקראת המרוץ בכוחות גדולים של אלפי שוטרים וסדרנים כדי לשמור על הסדר הציבורי לאורך המסלול וכדי לכוון את התנועה.

מנכ"ל עיריית חיפה גדי מרגלית: "אנו גאים שאירוע בסדר גודל בין לאומי כזה מתקיים בחיפה, ומקבלים בברכה את פניהם של הרוכבים מכל העולם".

המקטע בין הכניסה הדרומית לאיצטדיון העירוני לבין צומת מת"מ ייסגר כבר בשעה 5:45 בבוקר, ובשעה 9:00 ייסגר לתנועה הקטע הנגדי בין צומת מת"מ לאיצטדיון. החל מהשעה 11:45 ייסגרו לתנועה הכבישים שבהם יעבור המרוץ – מצומת מת"מ דרך שדרות ההגנה, רחוב העצמאות, שדרות פלי"ם ורחוב חטיבת גולני, ועד לצ'ק פוסט, ומשם דרך כביש 4 אל צומת הצריף בקרית חיים. כביש 22 ייסגר ממחלף נעמן ועד לצומת לוחמי הגטאות. צירים אלה יהיו סגורים לשני הכיוונים עד תום המרוץ וייפתחו מחדש בשעה 15:30. שעות הפתיחה עשויות להשתנות בהתאם להתפתחותו של המרוץ. תושבי העיר והמבקרים בה צריכים אם כן לתכנן היטב את תנועותיהם בעיר כדי להימנע מהסתבכות שעלולה להימשך שעות ארוכות.

חסימות התנועה בשכונות ובנקודות ספציפיות לאורך המסלול:

היציאה מחיפה לכיוון דרום: במהלך שעות המרוץ תיחסם הגישה הדרומית מכביש 4 והיא תתאפשר מכביש המנהרות דרך גשר שמואל ארד לעבר כביש 2 (לעולים על הגשר לא תהיה גישה לכביש 4) או דרך האוניברסיטה וירידה לצומת בית אורן.

נאות פרס: במהלך שעות המרוץ יתאפשרו הכניסה לשכונה והיציאה ממנה דרך כביש פרויד והכביש העוקף את האיצטדיון (מזרחית לאיצטדיון). במהלך שעות המירוץ לא תתאפשר כניסה לרחובות הפנימיים של השכונה, בדומה לנוהל משחקי כדורגל.

חופי הרחצה הדרומיים ופארק הכט (שקמונה): במהלך שעות המרוץ לא תתאפשר כניסה לחופי הים הדרומיים (חוף הכרמל) או יציאה מהם. צומת מקסים וצומת מת"מ ייחסמו מכל הכיוונים. במהלך שעות המרוץ תיחסם הנסיעה בכביש החוף הפנימי (רחוב דוד אלעזר) לכיוון צפון (צומת מקסים). הכניסה לפארק הכט והיציאה ממנו ייחסמו לאורך כל שעות המרוץ.

שכונות החוף הדרומיות – רמת הנשיא, נוה דוד, שער העלייה, קרית שפרינצק ורמת שאול: הירידה מדרך הים תיחסם בצומת רמת הנשיא, שם תתאפשר פנייה שמאלה לשכונת רמת הנשיא או ימינה לרחוב הרב אנקווה (יציאת אירופה). הירידה בדרך צרפת תיחסם בכיכר יציאת אירופה, שם תתאפשר פנייה שמאלה בלבד לרחוב יציאת אירופה. לתושבי שכונות עין הים וקרית שפרינצק בלבד תתאפשר גם פנייה ימינה לרחובות הפנימיים.

בת גלים והקריה הרפואית רמב"ם: צומת דולפין ייחסם מכל הכיוונים במהלך שעות המרוץ. הכניסה לבת גלים ולרמב"ם והיציאה מהם יתאפשרו ממחלף אלנבי בלבד. הציבור מתבקש להימנע ככל האפשר מלהגיע לבית החולים, ובמקרי חירום מומלץ לפנות לבתי החולים בני ציון וכרמל.

רחוב יפו (מתחם המזללות): לא תתאפשר חנייה באזור המזללות מהשעה 6:00 בבוקר. ברחוב העצמאות לא יתאפשר מעבר כלי רכב במהלך כל שעות המרוץ.

חיפה אל-עתיקה: במהלך שעות המרוץ לא יתאפשרו הכניסה לשכונה והיציאה ממנה.

קרית אליעזר וקרית אליהו: צומת דולפין ייחסם במהלך שעות המרוץ. הכניסה לשכונה והיציאה ממנה יתאפשרו דרך שדרות המגינים או דרך רחוב אלנבי.

המושבה הגרמנית: במהלך שעות המרוץ לא תתאפשר ירידה לדרך העצמאות, והנסיעה תתאפשר דרך הרחובות אלנבי, המגינים והגפן.

העיר התחתית: במהלך שעות המרוץ לא יתאפשר מעבר לדרך העצמאות, והכניסה לרחוב הנמל תיחסם. לא תתאפשר חניית רכבים בדרך העצמאות החל משעות הבוקר.

שוק הפשפשים וואדי סאליב: המעבר לשדרות פלי"ם ייחסם מכל הכיוונים, והמעבר יתאפשר רק לכיוון הרחובות הפנימיים.

גשר פז: הנסיעה על גשר פז תתאפשר רק למגיעים מכביש 22 או דרך רחוב החשמל. המעבר לכביש 4 יהיה חסום במהלך המרוץ.

הסינמול (קניון לב המפרץ): שדרות ההסתדרות יהיו חסומות במהלך שעות המרוץ. היציאה מהקניון תתאפשר דרך כביש השירות האחורי (צמוד למרכז התחבורה החדש) למנהרות הכרמל או לכיוון הקריות דרך המעבר המשוקע.

חוצות המפרץ: הכניסה למתחם והיציאה ממנו יתאפשרו דרך הרחובות הפנימיים או דרך כביש 22 (עוקף קריות) וירידה לדרך משה דיין.

צומת קרית אתא וביג קרית אתא: שדרות ההסתדרות ייחסמו במהלך שעות המרוץ, ומעבר למתחם ביג יתאפשר דרך רחוב הסולל. המעבר מתחת לגשר קרית אתא יישאר פתוח, ותתאפשר תנועת כלי רכב לכיוון מזרח ולכיוון מערב בלבד.

צומת הצריף קרית חיים: שדרות אח"י אילת ייחסמו ולא יתאפשר מעבר לשדרות ההסתדרות במהלך שעות המרוץ.

חנייה על ציר המרוץ: לא תתאפשר חנייה לאורך כל ציר המרוץ מיום שישי בשעה 24:00 בלילה. רכבים שיחנו בנתיב המרוץ ייגררו על חשבון בעליהם.

תחבורה ציבורית: יש להתעדכן באתר האינטרנט ובמוקד הטלפוני של חברת אגד בטלפון 2800* על השינויים בקווי השירות בזמן המרוץ. כמו כן מומלץ להיעזר באפליקציות לוחות הזמנים של קווי האוטובוס.

 

מסלול רוכבי ג'ירו ד'איטליה באזור חיפה

מסלול הג'ירו ד'איטליה באזור חיפה

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר