ייעוץ למטופלת במלון יערות הכרמל (צילום: רפי זוהר)
ייעוץ למטופלת במלון יערות הכרמל (צילום: רפי זוהר)

היחידה הגריאטרית של כללית למען התושבים המבוגרים שפונו למלונות

צוות היחידה מבצע בשגרה הערכות גריאטריות למטופלים בגיל השלישי ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי. בימים אלה, כחלק מהסיוע שמעניקה כללית למפונים, הגיע צוות היחידה למלון יערות הכרמל ונתן ייעוץ רפואי למפונים בני הגיל השלישי

פורסם בתאריך: 7.11.23 23:53

"אני מודה לצוות שנפגש איתי, אם לא הייתם כאן אני לא יודעת איך הייתי מסתדרת. לא חשבתי שאוכל לקבל שירות מקצועי ומתאים לצרכים שלי גם בבית המלון אליו פוניתי", שיתפה אסתר כהן, בת 94, שקיבלה ייעוץ וטיפול במלון יערות הכרמל.

עם תחילת המלחמה, נערכה היחידה הגריאטרית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי למתן ייעוץ לתושבים המבוגרים שפונו ברחבי המחוז. החל משבוע שעבר, צוות רב מקצועי של היחידה, שכלל את ד"ר דני קירשנר, מומחה בגריאטריה, מאיה לויצקי, אחות מומחית גריאטריה, והעובדת הסוציאלית רוני גורל, יצא למלון יערות הכרמל וביצע הערכות גריאטריות למטופלים מבוגרים שאינם יכולים, מפאת מצבם הפיזיולוגי, המנטלי או הרגשי, להגיע להערכה והתאמת טיפול באחת משלוחות היחידה.

 

 

היחידה הגריאטרית, בניהולו של ד"ר דני קירשנר, היא יחידה מחוזית עם שלוחות ברחבי המחוז. ביחידה מבצעים הערכה גריאטרית רב מקצועית (רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית) למטופלים בני 65 שנה ומעלה. הערכות המבוצעות הן הערכה קוגניטיבית, אבחון וטיפול בדמנציה, המלצות לטיפול בשינויים התנהגותיים משניים לדמנציה, הדרכה והמלצות לטיפול בהפרעות שינה במטופל המבוגר, הכוונה וייעוץ למטפל העיקרי של חולה דמנציה, הערכה תפקודית, בירור נפילות חוזרות, המלצות לטיפול תרופתי הולם במטופל/ת המבוגר/ת, אבחון וטיפול בדיכאון בגיל המבוגר והגדרת סטטוס לצורך מיסוד גריאטרי.

בנוסף, צוות היחידה עוסק בהכשרת והדרכת צוותים במחוז, הדרכת מתמחים לרפואה גריאטרית ורפואת משפחה ולימוד סטודנטים לרפואה.

"חזון היחידה הוא להוות יחידת ייעוץ מובילה בתחום הגריאטריה, בטיפול במבוגרים ובשיפור איכות חייהם, מתן טיפול מקצועי ואיכותי והבעת אמפתיה, תוך הקפדה על כבוד המטופלים. כל הצוות שעובד ביחידה עובד מתוך תחושת השליחות, שהיא חלק בלתי נפרד מערכי היסוד של היחידה שלנו. אנו שמחים לקחת חלק בעזרה שמעניקה כללית לכלל התושבים המפונים, גם אם הם לא מבוטחים בקופה. זוהי חובתנו כצוות רפואי וכחלק מהמאמץ המלחמתי. זכינו לסייע למספר לא מבוטל של מבוגרים ומרגש לראות כמה הערכה אנו מקבלים מהמטופלים שבאנו עד אליהם. היחידה תמשיך לצאת לשטח ולתת ייעוץ היכן שנדרש", מסכם ד"ר קירשנר.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר