רפאל חנכה מפעל בשלומי במעמד שר הביטחון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

מתרחב מעגל התעסוקה בצפון: רפאל חנכה מפעל בשלומי

במעמד שר הביטחון בני גנץ ויו"ר רפאל עוזי לנדאו, נחנך אתמול (ג') מפעל רפאל חדש בשלומי. בו יועסקו בשלב הראשון רק עובדים מהיישוב והסביבה. שר הביטחון גנץ: "אנו פועלים כל העת כדי למנוע מלחמה – עושים מבצעים, מעבירים מסרים, מונעים התעצמות."

פורסם בתאריך: 10.11.21 11:34

 

טקס חנוכת הקמת מפעל רפאל במועצה המקומית שלומי התקיים אתמול (שלישי) במעמד שר הביטחון, בני גנץ, יו״ר רפאל מר עוזי לנדאו, מנכ״ל רפאל אלוף (במיל׳) יואב הר-אבן, ראש מועצת שלומי מר גבריאל נעמן וראש מנה"ר במשרד הביטחון אבי דדון.

בעיצומו של משבר הקורונה, הכריזה חברת רפאל על פתיחת המפעל בשלומי אשר יהווה שלוחה ביצועית נוספת לפעילות הייצור והאחזקה הענפה של רפאל בצפון. שלוחה זו קמה על מבנה קיים באזור התעשייה, ועיקר עובדיה מתגוררים כיום בשלומי ובסביבה. בעתיד הקרוב צפויה השלוחה אף להתרחב ולפתוח אופציות תעסוקה נוספות באזור.

מתוך דבריו של שר הביטחון: "לפני 15 שנה, בער המקום הזה מרקטות של חיזבאללה ואוים על ידי ההתבססות האיראנית בסוריה. חיזוקו וביצורו בעוד מפעל, ובעוד מנוע צמיחה, הוא מסר ברור לאויבינו שהנחישות שלנו אינה ניתנת לערעור. בהיבט המבצעי – אנחנו פועלים באופן נרחב מול ניסיונות התעצמות, וניסיונות להפר את האיזון במרחב. לא נאפשר הצטיידות באמל"ח שיפגע בעליונות הישראלית באזור על ידי חיזבאללה ושלוחי איראן הנוספים במרחב. כדי להישאר מוכנים ודרוכים, התחלנו בשבוע שעבר גם בפרויקט מיגון הצפון שנשקיע בו מיליארדים בשנים הקרובות, ותירגלנו במהלך תרגיל העורף הלאומי גם היבטים של הגנה אזרחית. אנו פועלים כל העת כדי למנוע מלחמה – עושים מבצעים, מעבירים מסרים, מונעים התעצמות. אך אם וכשתהיה לחימה כאן בחזית, נהיה ערוכים בעורף ונהיה ערוכים גם לביצוע פעולות מבצעיות שלא ראינו בעבר, באמצעים שלא היו בידינו בעבר, שיפגעו בליבת הטרור ויכולותיו."

רפאל חנכה מפעל בשלומי במעמד שר הביטחון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

מנכ"ל רפאל, אלוף (במיל') יואב הר-אבן: "זה חלק מהחזון שלנו לפעול למען הביטחון הכלכלי והחברתי של ישראל חברה גלובלית, יצרנית, שתומכת בביטחון המדינה. זה לא קשור לעסקים זה קשור גם לציונות. השלוחה בשלומי לא תייצר רק מערכות לחימה אלא גם נפעל למען הקהילה, עם הקהילה, גם בחינוך ואין לי ספק שאנחנו נשתלב גם בפעילות הקהילתית. אני סמוך ובטוח שמה שאתם רואים כאן זו רק ההתחלה, מכאן יצאו עוד עשרות עובדים ומוצרים, באנו לפה כדי להישאר".

ראש המועצה המקומית שלומי, גבריאל נעמן: "פתיחת שלוחת רפאל בשלומי מציינת עבור היישוב והגליל תפנית בחשיבה ובהכרה בצורך לחזק את היישובים המרוחקים ממרכזי האוכלוסייה בישראל. זוהי מדיניות ממשלתית נכונה. בכל הזדמנות אמרתי שאת כביש 6 יש לבצע משלומי שבצפון ולחברו לצומת סומך ולא מסומך לשלומי. היום אנו עדים לעובדה שחברת רפאל פועלת בדיוק כך, מחזקים את הצפון ואת הדרום ובכך נוטעים את זרעי החינוך לדור העתיד. אני מבקש להודות לשר הבטחון בני גנץ, ידיד שלומי, איש אמת מוערך מאד, על תרומתו הרבה לחיזוק חוסנה הביטחוני והחינוכי של שלומי, והיום גם לחוסנה הכלכלי והתעסוקתי.

"אני מבקש להודות בשמי ובשם תושבי שלומי כולה למנכ"ל רפאל מר יואב הר אבן אשר חזונו, ערכיו ועשייתו מבטאים ציונות אמיתית! לד"ר עוזי לנדאו יו"ר דירקטוריון רפאל על תרומתו רבת השנים למדינת ישראל, לידיד הפריפריה ראש מנה"ר אבי דדון שעשייתו ותרומתו האישית מחזקות את מפעלי הפריפריה ומונעות סגירת מפעלים, לכל אנשי הנהלת רפאל היקרים, למנכ"ל המועצה אל"מ במיל' יוסף לוצ'י ומנהלי הרשות המקומית שנרתמו ועוד יפעלו רבות להצלחת שיתוף הפעולה בין רפאל ושלומי. אני מתפלל ומאמין שהקמת מפעל רפאל ששמה הולך לפניה בעולם, כאן בשלומי, תוביל לתעשייה איכותית בשלומי ובאזור כולו וכביש 6 יגיע במהרה בעקבותיה".

השר בני גנץ עם ראש המועצה, גבי נעמן במפעל החדש בשלומי (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)


 

 


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר