קליש-רותם וגולן-שטיינברג (צילומים: ראובן כהן, מיכה בריקמן)
קליש-רותם וגולן-שטיינברג (צילומים: ראובן כהן, מיכה בריקמן)

שוב: ישיבת התקציב שתוכננה להתקיים אמש טורפדה

חברת המועצה שרית גולן-שטיינברג ביקשה לקיים דיון בהגשת ערעור על החלטתה של הוועדה המחוזית לאשר את תוכנית המתחם הלוגיסטי בעורף הנמל. קליש-רותם סירבה לדון בכך, בנימוק שהנושא לא נכלל בסדר היום, ובתגובה החליטו חברי מועצה לא להיכנס לישיבת התקציב

פורסם בתאריך: 21.1.22 01:13

הישיבה המיוחדת שנועדה להתקיים אמש (חמישי), כשעל סדר יומה המשך הדיונים בתקציב 2022, שוב טורפדה על ידי חברי המועצה. הדיון בתקציב אמור היה להתקיים לאחר הישיבה שדנה בהגשת ההצעה של העירייה למכרז לתיאטרון ערבי של משרד התרבות והספורט, אלא שהוא שוב לא התקיים, מאחר שלא היה הרוב הדרוש לקיומו. זו הישיבה השנייה בנושא התקציב בשבועיים האחרונים שלא מתכנסת בשל יוזמה של חברי מועצה למנוע את כינוסה.

טרם פתיחת הדיון ביקשה חברת מועצת העיר, יו"ר איגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה, שרית גולן-שטיינברג, להעלות לדיון הגשת ערעור על החלטתה של הוועדה המחוזית מהחודש שעבר לאשר את התוכנית להקמת מתחם לוגיסטי ולפטור את נמלי ישראל מהכנת תסקיר השפעה על הסביבה. ראש העירייה עינת קליש-רותם סירבה להעלות את הנושא, ונימקה זאת בכך שהוא לא נכלל בסדר היום. ממלא מקומה נחשון צוק אמר: "זו ישיבה מיוחדת רק על תקציב, אסור לדון בדברים אחרים". קליש-רותם הציעה, כי חברי המועצה יגישו בקשה לישיבה מיוחדת בנושא, אלא שהתאריך האחרון שבו אפשר להגיש את הערעור הוא יום שני הקרוב, 24 בחודש, כך שבפרק זמן זה לא ניתן יהיה לכנס ישיבה מיוחדת.

 

 

בשל סירובה של ראש העירייה להעלות לדיון את נושא הגשת הערעור, החליטו חברי מועצה לא להיכנס לישיבת התקציב, ובכך מנעו את כינוסה.

גולן-שטיינברג פרסמה אמש פוסט בדף הפייסבוק שלה, שמסביר את הצעד: "לא הסכמנו לכנס את ישיבת התקציב לאור סירובה של ראש העיר להביא לדיון את הבקשה שלנו להגיש ערעור על ההחלטה לפטור את חברת נמלי ישראל מלהכין תסקיר השפעה סביבתי במסגרת התוכנית להקמת פארק לוגיסטי; תוכנית שתשפיע לשנים רבות על איכות החיים של כולנו. מעדכנת שלאחר הישיבה ביקשתי מימית, היועצת המשפטית, שתגיש בקשה למתן ארכה, כדי שראש העיר תביא זאת לאישור במועצה הקרובה. מקווה שיעשו כן".

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר