הרב אורי אוזן (צילום: יוסי ויינר, הדור הבא בצילום)
הרב אורי אוזן (צילום: יוסי ויינר, הדור הבא בצילום)

למרות התנגדותה של ראש העיר: חלוקת תקציב התרבות התורנית עברה במועצה

למרות התנגדותה של ראש העיר עינת קליש רותם, הצעה לסדר של יו"ר סיעת ש"ס הרב אורי אוזן עברה במועצת העיר ברוב של 11 תומכים מול תשעה מתנגדים. ההצעה עברה בזכות הימנעותם של שני חברי קואליציה - סגן ראש העיר הרב דובי חיון ורג'א זעאתרה, ותמיכתה של חברת קואליציה נוספת - שהירה שלבי

פורסם בתאריך: 6.3.20 09:54

הישג לסיעת ש"ס מהאופוזיציה: ההצעה לסדר של יו"ר הסיעה הרב אורי אוזן לחלוקת תקציב התרבות התורנית עברה ברוב של 11 תומכים מול תשעה מתנגדים, ובהם ראש העיר עינת קליש רותם. ההצעה עברה בזכות הימנעותם של שני חברי קואליציה – סגן ראש העיר הרב דובי חיון (מר"צ) ורג'א זעאתרה (חד"ש), ותמיכתה של חברת קואליציה נוספת – שהירה שלבי (חד"ש).

בתיק התרבות התורנית מחזיק חבר המועצה מנחם קפלן מסיעת דגל לתושב (סיעתו של סגן ראש העיר מיכי אלפר), ובש"ס טוענים כבר זמן רב לחלוקה בלתי שוויונית של תקציב התרבות התורנית שעומד על 3.1 מיליון שקל. משום כך הציג אוזן את ההצעה לסדר, ולפיה "חלוקת הכספים של התרבות התורנית תתבצע מראש בצורה שווה, כאשר כל נציג של קהילה תורנית בעיר יעביר תוכנית שנתית של צורכי הקהילה לאישורו של מחזיק התיק על מנת למנוע כפל אירועים. את החלוקה ניתן לעשות בצורה שוויונית או לפי מספר המנדטים של כל נציג. כך לא נצטרך להרגיש כעני שואל על פתח ולהתבזות על מנת לקבל תקציבים לתושבי העיר – ילדים, בני נוער, נשים וגברים שמשלמים מסים כמו כולם וחיים בעיר כמו כולם ולא מקבלים את זכויותיהם בצורה שווה”.

 

 

בדיון על ההצעה התפתח ויכוח סוער בין אוזן ולקליש רותם ולסגנה נחשון צוק. "אי אפשר שבכל פעם במהלך שנת 2019, שבה התקציב היה די גדול, היינו צריכים לבוא ולבקש כמו מסכנים כסף בשביל לעשות לציבורים שלנו פעילויות של חגים ומועדים, ולא קיבלנו אותם. וגם אם קיבלנו, זה היה אחרי שהוציאו לנו את המיץ. התקציב צריך להתחלק בצורה שווה בין כולם לפי מספר המנדטים או מספר התושבים של כל קהילה. זו הדרך הכי הוגנת כי אין הבדל בין הילדים שלנו לילדים אחרים".

כאשר צוק טען כי ש"ס קיבלה מגזבר העירייה 200,000 שקל שלא דרך תקציב התרבות התורנית ללא אישורה של ראש העיר, אוזן זעם. "200,000 מתוך 3.2 מיליון שקל? הציבור הספרדי קיבל 200,000 שקל מתוך 3.2 מיליון שקל. לא גנבתי את הכסף, יש גזבר שקיבל מכם את הסמכות להחזיק את הכספים. ביקשתי וקיבלתי. אתה רוצה לבוא בטענות? לך לגזבר, לא אלי. אני גנבתי את הכסף? אני הכנסתי אותו לכיס שלי? זה הלך לילדים, לבני נוער, לנשים לגברים".

חבר המועצה אלי בן דיין (הליכוד) שאל את אוזן: "מה אתה רוצה להגיד, שהציבור הספרדי מודר בעיר?". "ממש לא, ממש לא", אמרה קליש רותם, אך אוזן סיכם: "לא רק הציבור הספרדי, כל הציבורים לא מקבלים בצורה שווה. אני לא צריך להתחנן לכסף".

 


 

 


 

תגובות

7 תגובות
7 תגובות
 1. לא ברור על מה הרעש

  ככה זה שמדובר בחרדים.
  כתב יקר,הם השיגו את המימון באישור ולפי החוק ולא לקחו את הכסף במירמה אז למה הרעש הגדול?
  חרדים הם גם בני אדם,בניגוד אולי למה שאתה ושאר החברים שלך חושבים.
  השאלה שיותר מעניינת היא מי מממן את האתר שלכם שכמעט תמיד יש בו כתבות אנטי-חרדיות?
  כמובן זו לא ביקורת אישית כנגד הכתב,זכות הכותב לאנונימיות ולחופש כתיבה.
  אבל יש מקום גם לגילוי נאות מדוע הכתבות כמעט תמיד אנטי חרדיות וכמעט אף פעם אין ביקורת כלפי אוכלוסיות אחרות שקבלות מימון חוקי

 2. אפי

  כלומר שלאוזן היה מותר יחד עם בגזבר לגנוב רק 200.00?

 3. תרבות תורנית או תקציבי ג'ובים?

  המשנורר המקומי של ש"ס השתולל במועצת העיר שכל שאר החרדים קיבלו וש"ס לא קיבלה.
  לא הבנתי למה התרבות התורנית של כל פלג חרדי צריכה להתבדל?
  האם הם לא מאמינים באותה תורה?
  האם הם לא יכולים לשבת יחד בהרצאות ולחגוג יחד חגים יהודיים?
  מדוע צריך לחלק תקציב תרבות תורני אלא אם כן… כולו נועד להעסקת מקורבים ולכן רבים על החלוקה

 4. יגיל

  כל הכבוד להם שהצליחו. כי קליש שמה רגל בכל תחום. חייבת לגעת ולהרוס כל דבר שצומח בעיר הזאת.

 5. רונן

  כל הכבוד לרב אוזן!!!!הציבור הדתי חרדי זכאי לקבל תקציבים כמו כל מגזר אחר!!!!!!

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל הכבוד לרב אוזן!!!!הציבור הדתי חרדי זכאי לקבל תקציבים כמו כל מגזר אחר!!!!!!

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר