שי אבוחצירה, יוסי שלום, חדוה אלמוג וסופי נקש (צילומים: בועז כהן)
שי אבוחצירה, יוסי שלום, חדוה אלמוג וסופי נקש (צילומים: בועז כהן)

סיעת יונה יהב וצעירי חיפה מתפצלת

הסיעה, אשר מונה ארבעה מנדטים במועצת העיר, תתפצל לסיעת יונה יהב שבה חברות חדוה אלמוג וסופי נקש אשר יישארו באופוזיציה, ולסיעת צעירי חיפה שבה חברים שי אבוחצירה ויוסי שלום אשר צפויים להצטרף לקואליציה. לפי ההערכות, שלום ימונה לסגן ראש העיר

פורסם בתאריך: 1.10.20 18:48

סיעת יונה יהב וצעירי חיפה מתפצלת שנתיים לאחר הקמתה, כאשר המהלך צפוי להתרחש בשבועות הקרובים. הסיעה, אשר מונה ארבעה מנדטים במועצת העיר, תתפצל לסיעת יונה יהב שבה חברות חדוה אלמוג וסופי נקש, ולסיעת צעירי חיפה שבה חברים שי אבוחצירה ויוסי שלום. בסופו של המהלך יכריז אבוחצירה, שהקים את צעירי חיפה בשנת 2008 ועמד בראשה מאז, כי שלום יהיה ראש הסיעה.

הרקע לפיצול הסיעות הוא חילוקי דעות באשר להצטרפות לקואליציה של ראש העיר עינת קליש רותם. התנגדותן של נקש ואלמוג להצטרף לקואליציה לא הותירה לאבוחצירה ולשלום, שמעוניינים להצטרף אליה, כל אפשרות מלבד פיצול. הגישושים להצטרפותם של אבוחצירה ושלום לקואליציה החלו לאחר ישיבת מועצת העיר שבה אושר תקציב 2021 של עיריית חיפה, שבה הוכחה שבריריותה של הקואליציה. המגעים לצירופם של השניים נועדו לחזק את הקואליציה, בעיקר לאחר הדחתו של סגן ראש העיר דובי חיון בשל היעדרותו מההצבעה על אישור התקציב.

 

 

אבוחצירה ושלום לוטשים עיניים למינויו של שלום לסגן ראש עיר, ובשבוע שעבר אף נפגש אבוחצירה עם קליש רותם בעניין. עם זאת, ההערכות הן כי עד שובו של מ"מ ראש העיר נחשון צוק מחו"ל לא תתקבל החלטה סופית בעניין. מקורבים לאבוחצירה טוענים כי ההחלטה על הפיצול נובעת לא רק מהמגעים להצטרפות לקואליציה, אלא גם מהתנהלותה של האופוזיציה שלא תמיד עולה בקנה אחד עם דעתם שלו ושל שלום.

אבוחצירה: "אני אוהב מאוד את אלמוג ואת נקש, מעריך אותן ומכבד אותן. כאשר המהלך יקרה – אעדכן. בשלב זה עדיין לא קורה דבר".

נקש: "אנחנו מכבדים מאוד את שלום ואת אבוחצירה, ומאחלים להם הצלחה בכל דרך שאליה הם יפנו".

 


 

 


 

תגובות

30 תגובות
30 תגובות
 1. נועם

  איך גונבים כסף לא יאמן. הסגנים שלה אפסים אחד אחד וימשכו כל אחד 50 אלף שקל על הרס. העיר.
  הבחור שמוזכר כאן מוכר בחנות של אבא שלו ועכשיו יקבל משכורת כזו ללא יכולות .
  אבל מצטרף טוב לשאר חדלי האישים שגונבים מאזרחי חיפה

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל הכבוד ליוסי שלום ושי אבוחצירה. היה חבל מראש שצעירי יש עתיד התחברו עם יונה יהב. היו יכולים לקבל יותר מנדטים

 3. השקוף

  אדון שלום ואדון אבוחצירה……המהלך הזה יחסל את הקריירה הפליטית שלכם בחיפה!!!!תזכרו זאת טוב טוב!!!אתם בוגדים בקהל שבחר בכם ולא יסלח לכם!!!!

 4. מצביע חיפאי

  בושה לאבוחצירה ושלום. הצבעתי להם כדי שיהיו עם יהב, לא הצבעתי לחזק את קליש. פעם ראשונה ואחרונה שמישהו יאמין להם

 5. מצביעת יש עתיד

  אני לא מאמינה. העיר גוססת והם בשביל כסא מוכנים לקחת בגסיסה שלה חלק? כדאי מאוד שיאיר לפיד ידע מזה. קולות בחיפה הוא לא יקבל יותר

 6. דני שהצביע לצעירים עוד מההתחלה

  איזה יופי: הקהילה שיוסי חלק ממנה מתייבשת ומתייבשת – ויוסי נכנס, החניות לסטודנטים ששי היה חלק ממנה נלקחת וניתנת לזקנים – ושי נכנס, קהילת הדר שאמורה להיות חלק ממה ששי כל כך התגאה בה – נהדר בהדר – מתפקדת – ושניהם נכנסים. "צעירי חיפה יש עתיד". שישנו את השם עדיף. לא צעירים מעניין אותם ולא עתיד.

 7. גועל רפש!

  שלום ואבוחצירה מאכזבים. במחיר סגנות ראש העיר, וכמובן חבילת ההטבות הנאה שבאה עימה, הם מוכרים את העקרונות שחשבנו שהיו להם, מתפתים ליפול במלכודת ההבטחות החלקלקות שקרוב לודאי קיבלו מצוק, והולכים כנראה לחבור לקואליציה עירונית שהיא אולי הגרועה בתולדות חיפה. מהפוליטיקה הסכסכנית והפלגנית שמנהלים קליש וצוק אנחנו כבר לא מופתעים. שלום ואבוחצירה מאכזבים.

 8. תומר

  איזה טיפשים הם צוקליש עושים להם מה שביבי עשה לגנץ ולפיד והוא שורף אותם פוליטית אף אחד כבר לא יצביע להם בושה וחרפה התושבים כנראה לא מעניינים אותם

 9. לא משעמם בעיריית חיפה

  מעניין מה הולך להיות עם רג׳ע ושהירה. האם קליש תקיים את התחייבותה ותיתן לשהירה את הסגנות? האם תפטר את שהירה ותמנה במקומה את שלום? או ששלום יצטרף כסגן שישי בשכר (שערוריה!) או סגן שישי (מיותר) ללא שכר. מה שבטוח, משעמם לא הולך להיות בעיריית חיפה.

 10. פרשן

  עוד מהלך נכלולי של צוק. ככל שיש רסיסי רשימות כך קל יותר לנהל את הקואליציה. זו בשורה להאן שמחזק את כוחו כאלטרנטיבה. מבחינת 2 המצטרפים, הם יגלו מהר מאוד שהם פיונים חסרי יכולות ושאיבדו כל גיבוי ציבורי לאחר שבגדו בקהל שהצביע להם. טעות קשה!

 11. אזרח שנדפק

  אבוי, אילו חדשות קשות מרעישות…. מטלטלות אפילו!
  בחייך בועז, כל 4 הליצנים הללו מזמן לא רלוונטיים.
  מכיר את כולם אישית כבר שנים וכדי שאפסיק לכתוב בשלב זה או שאחטוף תביעה…
  אומר רק זאת:
  1) דברים שמר אבוחצירה עשה בתקופת יונה יהב… איך לנסח? גובלים ב…
  2) דברים אשר אושרו עי הגב חדוה ממש גובלים ב…

  סעו הביתה כוווווולכם.
  תודה.

 12. מכוער בהדר

  מצוין שהציבור יראה שכל האנשים סביב יהב היו חדלי אישים שרק עניין אותם כיבודים ג'ובים ועשו אפס.
  מצטער עבור עינת שהיא נדרשת להכניס את הדניים האחו ברור שזה רק מחוסר ברירה בכל מקרה נראה שכל חבורת יושבי שולחן הנהלת העיר לא תהיה בקדנציה הבאה בעעריה לאור ריבוי המחדלים ובזבוזי 2030 וכו'
  תושבי חיפה דורשים ועדה קרואה מיידית.

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יוסי שלום בהחלט ראוי להיות סגן ראש העיר. צנוע , נעים ,סופר חכם ומחובר לתושבים.

 14. גילה

  צמד מגעילים. זו תהיה בדיחה עם קליש תמנה את יוסי שלום לסגן שלה. הוא ירוויח משכורת של סגן ראש עיר, היא תפסיד את הכבוד שלה

 15. עיר מביכה

  כל 31 חברי המועצה סגנים ראש עיר צריכים להיות מודחים בבחירות הבאות. ניהטל העער קטסטרופה מתמשכת זה 30 שנה, ייבוש כלכלי, חשיבה פריפריאלית. במקום פייט לתל אביב אנחנו לא מצליחים לתת פייט לפיתוח ביקנעם. בחייאת.
  אין מרינה, אין נקיון, אין סיירת עירונית, אין השקעה במרכזי העיר, מרכז חיפה מגעיל להליכה, מאות בניינים מוזנחים וריקים והם מתעסקים במי יהיה הסגן בשכר ומי ישלוט באגף הזה ובחברה העירונית הזאת.
  החברה הכלכלית דועכת. בלב גוש דן נבנים 3 מליון מ"ר משרדים בחיפה והקריות 100 אלף מר כלומר אחד חלקי 30… מי זה יוסי שלום? מה נסיונו? מה הפעילות הציבורית שלו? מי זה אבוחצרה מה עשה כסגן ראש עיר של יהב עשר שנים? כלום, כלום וכלום ועוד קצת כלום והרבה להצטלם כמו עציוני. הדור המצטלם. עשייה מעטה לשם ההצטלמות.

 16. רם

  לא יאומן כי יסופר, איזו פארסה מדהימה: קליש חוברת לאנשי יונה יהב. היא מחזירה את אנשיו לקואליציה ולניהול העיר.
  מי היה מאמין.
  איזו בגידה במצביעיה.
  איזו בדיחה.

 17. באסה

  את יוסי שלום אני לא מכיר בכלל. אבל את שי אבוחצירה מכיר עוד מהאוניברסיטה,וזה מאכזב מאד שהוא נכנס לקואליציה. בעיקר כי לדעתי ההתנהלות שלו בעייתית בכל מקום שהוא נמצא. האיש הזה לא צריך להיות בכלל במוניציפליה. עדיף שילך לכנסת שם יש אנשים כמותו ולא בקטע טוב.
  רק דעתי. מקווה שלפחות לא יקבל סמכויות.

 18. אשה

  קליש עברה צד מצרפת בדתיים והשניים הנוספים לפי השם ליכודניקים חיפה נהפכה לאדומה בזכותם

 19. רחל

  מאוכזבת קשות מראשת העיר קליש מהתהלותה היא לא מתאימה להיות ראשת עיר מחברת אליה לקואליציה אנשים הזויים

 20. עכשיו אביהו יצעד ללשכת ראש העיר בבטחה.

  חבל מאד ששני נבחרי ציבור שמוכרים את הקול שלי לגואלציה של שודדים.

 21. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  חברים יש רק דבר אחד שדרוש בחיפה: ועדה קרואה.
  בלי זה ועד העיריעה הבריוני ימשיך לשדוד את כספנו חצי מהתקציב מממן רק משכורות והטבות ופנסיות ענק
  המושחתים לא בבלפור אלא בחסן שוקרי

 22. כסף כסף כסף

  מישהו יודע ממה מתפרנסים כיום האדונים שי אבוחצירה ויוסי שלום?
  ובכמה הם יתוגמלו כלכלית בעקבות חבירה לקליש?

 23. ד״ר בר מעיין

  במקום להתבכיין אפשר להתחיל לעשות גם הפגנות נגד קליש וחבר הכלומים שמסביבה ,מאחר ובגידה בבוחרים הפכה לבון טון בארץ

 24. תמכתי ביונה יהב-ע.ב.

  רק פתרון מיידי אחד יש לחיפה-ועדה קרואה! קליש היא אכזבה אחת גדולה צריכה לעוף כמה שיותר מהר ועדיף שעה אחת קודם! זו היא שבתקופה יהב השמיצה על מינוי סגני ראש עיר וכעת היא עושה בכסף שלנו כבשלה! חברים תפתחו עיניים… וגם עציוני שאוהב רק להצטלם במילה אחת הוא – סמרטוט, בשתי מילים הוא סמרטוט רצפה! שנתיים ואין שום עדייה בעיר, עצירה מוחלטת! הרחובות מלוכלכים, המדרכות רעועות ומהוות מפגע המקומות רבים. החניה בשכונות בעיר קטסטרופה! בקיצור קליש-את קלישאה!!!

 25. עופר

  פתרון מיידי אחד יש לחיפה-ועדה קרואה! קליש היא אכזבה אחת גדולה צריכה לעוף כמה שיותר מהר ועדיף שעה אחת קודם! זו היא שבתקופה יהב השמיצה על מינוי סגני ראש עיר וכעת היא עושה בכסף שלנו כבשלה! חברים תפתחו עיניים… וגם עציוני שאוהב רק להצטלם במילה אחת הוא – סמרטוט, בשתי מילים הוא סמרטוט רצפה! שנתיים ואין שום עדייה בעיר, עצירה מוחלטת! הרחובות מלוכלכים, המדרכות רעועות ומהוות מפגע המקומות רבים. החניה בשכונות בעיר קטסטרופה! בקיצור קליש-את קלישאה!!!

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר