פאנלים סולאריים (צילום: Depositphotos)
פאנלים סולאריים (צילום: Depositphotos)

בזן תרכוש חשמל ירוק על בסיס אנרגיות מתחדשות

חוזה חדש למשך עשור: בזן תרכוש חשמל מחברת OPC אנרגיה בכ-250 מיליון שקלים בשנה. כ-50 אחוז יהיה חשמל ירוק ממקורות אנרגיה מתחדשת ותעודות ירוקות ויחסוך לפחות כ-25 אלף טון פליטות של פחמן דו-חמצני לאוויר בשנה

פורסם בתאריך: 29.5.23 12:22

קבוצת בזן ו-OPC אנרגיה הודיעו על חתימת הסכם לרכישת חשמל למשך עשר שנים החל מיולי 2023. ההסכם לאספקת עד 125 מגה-וואט הוא בעלות שנתית של כ-250 מיליוני שקלים. OPC תספק לבזן חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת בהספק של כ-50 מגה וואט החל מינואר 2025, באופן מדורג. בהתאם, כ-50 אחוז מצריכת החשמל הממוצעת המשוערת שבזן תצרוך מכוח ההסכם תהיה מחשמל ירוק ותעודות ירוקות.

קבוצת בזן הציגה לפני כשנתיים אסטרטגיה חדשה של כלכלה דלת פחמן, במסגרתה היא תבצע טרנספורמציה לספקית מובילה של אנרגיה מתחדשת לתחבורה ופולימרים מתקדמים. כחלק מיעדיה האסטרטגיים של הקבוצה, היא סימנה יעד בתחום ה-ESG לבצע פעולות להפחתת טביעת הרגל הפחמנית.

 

 

אספקת החשמל הירוק על-ידי OPC אנרגיה תאפשר לבזן לממש את יעדיה במספר שלבים. בשלב הראשון, החל משנת 2025 בזן תוכל להפחית לכל הפחות כ-12.5 אלף טון CO2. בשלב השני, החל משנת 2026, בזן תוכל להפחית עד 140 אלף טון CO2, בהתאם לאספקה ממקורות אנרגיה מתחדשת בישראל.

בנוסף לאספקת החשמל הירוק על בסיס שדות סולאריים לטובת צריכת בזן, ההתקשרות כוללת תעודות ירוקות מסוג IREC (International Renewable Energy Certificate) המהוות תעודה בינלאומית לייצור ממקור אנרגיה מתחדשת בישראל.

מעבר לאספקת החשמל על ידי OPC, קבוצת בזן מייצרת כ-25 אחוז מהחשמל שהיא צורכת בייצור עצמי. ההסכם מאפשר לבזן להמשיך ולקדם בעתיד פרויקט ייצור חשמל עצמי בקוגנרציה, על בסיס גז טבעי.

ההסדרים בגין אספקת החשמל מבוסס ייצור באנרגיה מתחדשת מהווים חלק מאסטרטגיית OPC אנרגיה להרחיב את פעילותה בתחום האנרגיות המתחדשות ואספקת חשמל ממקורות מתחדשים בישראל.

אסף אלמגור, מנכ"ל בזן: "אני מברך על חידוש ההסכם והשותפות ארוכת השנים עם חברת OPC, המתבססת על אמון ותפיסת עולם זהה. השותפות תואמת את האסטרטגיה של קבוצת בזן ומחויבותה, בין היתר, ליעדי ה-ESG שלה ככלל, ושימוש באנרגיה מתחדשת בפרט. התחייבנו במסגרת דוח ה-ESG האחרון שלנו להפחית פליטות פחמן בהיקף של 25 אלף טון בשנה, והסכם החשמל החדש יאפשר לנו לממש ולהעמיק את המחויבות בעתיד הקרוב".

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר