אמנון עידו (צילום: בועז כהן)
אמנון עידו (צילום: בועז כהן)

הנהלת העירייה: "בתברואה פתחו בשביתה איטלקית"; הוועד: "הגשנו בקשה לסכסוך עבודה"

האם יו"ר ועד העובדים בעירייה מממש את איומו – "אתם לא תוכלו לצאת מהבית, כי משאיות הזבל יחסמו אתכם". גורם בהנהלה: "יש תפוקה מסוימת שלא מתבצעת. אנשים מדברים... אומרים שמקבלים הנחיות מהוועד"

פורסם בתאריך: 12.7.22 16:46

גורמים בהנהלת העירייה טוענים, כי עובדי התברואה פתחו בשביתה איטלקית. בשיחה עם "כלבו – חיפה והקריות", אומר גורם בהנהלה: "אנחנו מרגישים בימים האחרונים שיש האטה בקצב ובתפוקות של עובדי התברואה והניקיון, כתוצאה ממאבקים שמנהל הוועד בהנהלת העיר". לדברי אותו גורם, החשש להאטה בקצב העבודה נובע מכך ש"יש תפוקה מסוימת שלא מתבצעת. זה מדדים שמאוד קל לראות אותם. גם אנשים מדברים… אומרים שמקבלים הנחיות מהוועד".

כפי שפורסם במהלך החודש האחרון, ועד עובדי העירייה מתנגד בתוקף ל"תוכנית ההתייעלות" שמתוכננת להיות מיושמת באגפי העירייה השונים, במטרה לחסוך לקופה העירונית 15 מיליון שקלים. על "תוכנית ההתייעלות" הוסכם כחלק מהגישור שנערך בין שרת הפנים וחברי מועצת השינוי לראש העירייה קליש-רותם כחלק מאישור התקציב.

נזכיר, כי בישיבת הכספים שהתקיימה לפני כחודש, ובה דרשו חברי הוועדה לדעת היכן עומדת התוכנית, שכבר אמורה הייתה להיות מוצגת, פנה יו"ר ועד העובדים בעירייה אמנון עידו ליועצת המשפטית לעירייה, עו"ד ימית קליין, ושאל איפה האישור להפחתה מטעם משרד הפנים. קליין השיבה לו, כי אין צורך באישור ממשרד הפנים. "בסדר, אנחנו סיימנו. לא צריך… אתם לא תוכלו לצאת מהבית, כי משאיות הזבל יחסמו אתכם. תקשיבו טוב טוב, שיערה משיער ראשם של העובדים לא תיפול. יש פה ניסיון להוליך שולל את ארגון העובדים… ובואו תנסו אותי", אמר עידו ויצא בזעם מאולם המליאה.

בהמשך, במכתב ששלח עידו לקליין הוא דרש מההנהלה להימנע מקידום תוכנית ההתייעלות, וכך כתב: "העירייה נדרשת להימנע מקידומה של 'תוכנית הבראה/התייעלות/חיסכון' על גבם של עובדי העירייה, תוכנית אשר אין לה היתכנות או צורך אמיתי ומאידך נדרשת העירייה לפעול באופן מיידי למילוי כל דרישות ארגון העובדים למתן מלוא הזכויות לעובדים על פי הדין ועל פי ההסכמים".

בתשובתה לעידו כתבה קליין, כי התוכנית היא הכרחית וכי מועצת העיר מוסמכת לקבל החלטה על יישום התוכנית, תוך שהיא מפרטת את עיקרי הקיצוצים שמתוכננים להתבצע.

 

 

בהנהלת העירייה אומרים, כי למרות שלא הוכרז סכסוך עבודה באופן רשמי, הם חשים, כי מתחת לפני השטח רוחשת לה שביתה איטלקית, כחלק מהסכסוך הנוכחי בין הצדדים.

עידו: "מנהל מחלקת הניקיון הודיע לראש העיר שיש מחסור גדול בעובדי תברואה בלפחות עוד 60 עובדים. יש גם את חג הקורבן, וחלק מהעובדים בחופשה. העובדים עובדים כפי יכולתם. הרי ראש העיר הבטיחה לתגבר את מערך התברואה, והיא לא עושה את זה הרבה זמן. היא מודעת לזה שיש מחסור, אז אי אפשר לבוא בטענות על צמצום בהיקפי העבודה בתברואה. אדרבא, העובדים פתחו משמרת נוספת, אולם היעדר כוח אדם מביא את העובדים לקריסה, בדגש על כך שתופעת חזירי הבר הוסיפה נטל נוסף לעובדי התברואה.

"יותר מזה, העובדים עובדים ללא תנאים בסיסיים. ללא מקלחות, ללא מים, ללא חדרי הלבשה. את כל זה ראש העיר הבטיחה בקולה, כי יתקיים וכלום לא נעשה. אנחנו תמהים איך בהנהלה טוענים לשביתה איטלקית. בלי קשר, הגשנו להסתדרות בקשה לסכסוך עבודה".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר