משאיות חוסמות את רחוב אלחנן
משאיות חוסמות את רחוב אלחנן

"קשה ומסוכן לעבור במרכז הכרמל, ולאיש לא אכפת"

לטענתם של דיירי הרחובות אלחנן, ישורון וג'ורג' אליוט במרכז הכרמל, הם סובלים מתנועת המשאיות, מהפקקים ומנזקים לרכביהם בשל בנייה במקביל של שמונה פרויקטים באלחנן. הם שלחו מכתבים לראש העיר, למהנדס העיר ולגורמים שונים בעיריית חיפה אך לא נענו: "חיינו הפכו לגיהנום"

פורסם בתאריך: 7.9.22 07:53

דיירי הרחובות אלחנן, ישורון וג'ורג' אליוט במרכז הכרמל פתחו במאבק נגד עיריית חיפה בגלל בעיות שנגרמות להם לטענתם בשל בנייה במקביל של לא פחות משמונה פרויקטים ברחוב אלחנן. אלחנן הוא רחוב צר, קצר ומעוקל במרכז הכרמל, המחבר בין שדרות הנשיא לשדרות וודג'ווד. מאלחנן יוצאים הרחובות ישורון וג'ורג' אליוט (אשר מתחבר לרחוב מגידו). ישורון, ג'ורג' אליוט ומגידו הם רחובות ללא מוצא. באלחנן יש גם סניף של קופת חולים ובנק.

בשיחה עם "כלבו – חיפה והקריות" אמר אחד מהדיירים באלחנן: "חיינו הפכו לגיהנום. קשה מאוד ומסוכן לעבור היום במרכז הכרמל, ולאיש לא אכפת. לאחרונה שלחנו מכתבים לגורמים בכירים בעירייה אבל אף אחד מהם לא ענה לנו. אנחנו מקווים שהעירייה תתעשת מהר ותיענה לדרישותינו".

רשימת הדרישות של הדיירים כוללת חנייה המיועדת לדיירי הרחובות אלחנן, ג'ורג' אליוט וישורון בלבד; איסור כניסת אוטובוסים לרחוב אלחנן; פעילות אכיפה שוטפת של הפיקוח העירוני נגד משאיות וכלי רכב הקשורים למיזמי הבנייה "אשר מתנהלים באופן שמסכן ממשית את העוברים והשבים"; ומתן היתר מיידי לבעלי חצרות להקמת חניות משותפות לדיירי הבתים.

יצוין כי הדיירים פנו בין השאר לראש העיר עינת קליש רותם, למהנדס העיר וראש מינהל הנדסה אריאל וטרמן ולשישה גורמים נוספים, ולאחר שלא קיבלו מענה הם פנו לקבלת יעוץ משפטי למיצוי זכיותיהם. במכתב צוין כי בשנתיים האחרונות, ובימים אלו ביתר שאת, מבוצעים באזור שמונה פרויקטים של פינוי-בינוי, וכי העבודות גורמות לחסימת הרחובות ולהרס של רכוש ציבורי כמו מדרכות, עצים וכבישים.

"כלי רכב כבדים, ובהם משאיות, דחפורים וכלים מכניים שונים, נכנסים לרחובות הצרים ויוצאים מהם תוך סכנה ממשית לעוברים בדרך, לעתים נגד התנועה ממש, והכל ללא שום פיקוח", כתבו הדיירים במכתבם, "השכונה הקטנה והוותיקה הפכה באחת לאתר בנייה אחד גדול, ללא שננקטו אמצעי הזהירות הנדרשים. לא נלקחה בחשבון מצוקת החנייה החמורה ממילא, אוטובוסים ציבוריים עוברים ברחוב הצר וגורמים לא פעם לנזק למכוניות חונות, ופקקי תנועה ממושכים גורמים לאי נוחות בלתי נסבלת לדיירים שמשלמים את הארנונה הגבוהה ביותר בחיפה. מבדיקה שערכנו עולה כי המגמה לא רק שלא עומדת להיבלם אלא עומדים להתווסף עוד פרויקטים כאלה, כולל בניית מאות יחידות דיור ברחוב מגידו. תנועת כלי הרכב הרבה אינה מותאמת לכבישים הצרים, ובמיוחד באזורים שבהם מתעקל הכביש ושדה הראייה הוא מוגבל".

הדיירים ציינו גם כי הולכי הרגל, ובהם קשישים ובעלי מוגבלויות הנעזרים באביזרי הליכה, נאלצים לרדת מהמדרכה לכביש מכיוון שהמשאיות, הציוד שנפרק מהן והרכבים המסחריים תופסים את המדרכה. עוד הם ציינו כי במקום מתרחשות תאונות דרכים על בסיס כמעט יומיומי.

 

 

"יש תנופת בנייה ברחוב הקטן, המפותל והצר הזה, וזה גורם למצוקת חניה קשה", אומר אחד מראשי המאבק, "מי שאין לו חניה פרטית כבר לא יכול לחנות ברחוב. בשנים האחרונות הוסיפו עוד קווי אוטובוס שעוברים באלחנן, והמצב הפך לבלתי נסבל. מיום ליום המצב ברחוב נעשה יותר גרוע".

לדבריו, הבעיה המרכזית היא שעות התחלת העבודות שנפתחות בו זמנית: "כמעט בכל יום מתרחשות כאן תאונות דרכים. נפגעו פה עשרות כלי רכב בגלל שהחניה היא משני צדי הרחוב. אוטובוסים עוברים כאן בקושי רב, במיוחד בעיקול הכביש. מספר מראות הצד שנשברו במכוניות החונות באלחנן הוא עצום. מספר המכוניות החונות שנגרם להן נזק של שריטות ומכות הוא לא ייאמן. והכי חמור – כשילדים מנסים לחצות את הכביש באלחנן הם מסתכנים בפגיעה של כלי רכב, ואין כאן אפילו שלט שמזהיר את הנהגים מהתפרצות ילדים לכביש".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "כפי שנמסר לפונים בשיחה טלפונית עם נציגי האגף לפניות הציבור, הנושא נמצא בבדיקת הגורמים המקצועיים בעירייה. מעבר האוטובוסים נותן מענה חשוב לתושבי הרחוב המשתמשים בתחבורה הציבורית, וכל תכנון המתבצע במקום נעשה באופן שמבטיח מעבר נוח ובטיחותי של אוטובוסים. בתוך כך תתוגבר פעילות האכיפה ברחוב על מנת להבטיח כי כללי התנועה והבטיחות נשמרים. הגורמים המקצועיים בעירייה יקיימו סיור משותף ברחוב, ובמהלכו יקיימו בחינה נוספת של מצב התנועה, החנייה והבטיחות ברחוב".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

5 תגובות
 1. ככה היא האטה את נזקי תמא 38.. זוכרים? "נדאג למתן את כמות התמא-38 בו זמנית" הבטיחה

  זה כלום, חכו מה יקרה כשלרחוב הקטן הזה יתווספו עכשיו עוד 300 כלי רכב שינסו לצאת, להיכנס ועוד אחרים שיחפשו חניה תוך כדי.
  תרבות הרכב הפרטי תהרוס את הכרמל עד היסוד. ומהנדס העיר עוצם עיניים וממשיכים בעסקים כרגיל

 2. אילן

  עירייה כושלת שמאפשרת הפיכת הכרמל לאתר בניה תוך פגיעה בטבע מרקם החיים ועתיד הכרמל בושה וחרפה לנבחרים שמצפצפים על דעתם בקשותיהם של התושבים המתגוררים בשכונות האמורות .

 3. חיפאית

  אותו הדבר ביציאה מסמולנסקין והרופא. גהנום. אין לי דבר נגד בנייה והתחדשות (להפך!), אבל מה לגבי ניהול של כל הדבר הזה שנקרא עיר??

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר