חיפה (צילום: איציק בן מלכי)
חיפה (צילום: איציק בן מלכי)

בקשה לדיון במועצת העיר בתוכנית המתאר של חיפה

בית המשפט המחוזי ידון מחר בעתירתה של עמותת שינוי בחיפה נגד תוכנית המתאר החדשה של העיר. העמותה שייסד גד זאבי מבקשת לאפשר למועצת העיר בהרכבה החדש לתת את דעתה על התוכנית

פורסם בתאריך: 10.12.18 17:30

בעיקרי הטיעון שהגישה עמותת שינוי בחיפה לבית המשפט המחוזי בחיפה לקראת הדיון שיתקיים מחר (שלישי) בעתירתה נגד תוכנית המתאר החדשה של חיפה, מבקשת העמותה שמועצת העיר בהרכבה החדש תדון בתוכנית לאחר הפקדתה מחדש: "סוגיה הרת גורל זו, הנוגעת לתכנונה העתידי של העיר, לאפשרויות התפתחותה ולחזונה, מן הראוי שתובא לדיון מחדש ולאישור בפני מועצת העיר החדשה לאחר שתזכה לפרסום מחודש וראוי".

בעתירה שהגישה בחודש יוני העמותה שייסד איש העסקים גד זאבי נטען כי בהחלטתה מחודש ספטמבר 2016 לאשר את התוכנית הטמיעה בה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה כ-200 שינויים ביחס לגרסתה המופקדת, ולכן יש להפקיד מחדש את התוכנית לצורך בירור התנגדויות לשינויים.

שתי הוועדות שנגדן הוגשה העתירה – הוועדה המחוזית והוועדה הבין משרדית שיזמה את התוכנית ושבה שותפה עיריית חיפה – כתבו בתשובתן לעתירה כי התוכנית מהווה נדבך חשוב בקידום התכנון העירוני ובניצול יעיל של משאב הקרקע הקיים.

 

 

בעיקרי הטיעון שמה העמותה דגש על הצורך בכך שהרכבה החדש של מועצת העיר ידון בתוכנית: "מתוך שחשקה נפשן של המשיבות לאשר את התוכנית במהירות האפשרית, הן אף לא שקלו לעכב את אישורה ולו במספר שבועות על מנת לאפשר למועצת העיר החדשה, כאשר צפוי היה כי ישתנה הרכבה, לתת דעתה על התוכנית, כאשר לא יכול להיות חולק כי היא בעלת נגיעה ישירה לתוכנית העתידה להתוות את התכנון לעיר, ואצה להן הדרך לאשר את התוכנית ערב חילופי השלטון בחיפה. ואכן, כצפוי, בבחירות השתנה הרכבה של מועצת העיר, ואולם המשיבות לא נתנו לכך דעתן במסגרת כתב התשובה אשר הוגש על ידן ולא הציגו את עמדתה של מועצת העיר הנוכחית אשר ייתכן שכלל אינה תואמת את ראייתה התכנונית של מועצת העיר הקודמת".

בהתייחס להתיישנותה של תוכנית המתאר הנוכחית של חיפה, שאושרה בשנת 1934, הוצגה בעיקרי הטיעון השאלה "האם לא יעדיפו מוסדות התכנון כי תהא לעיר חיפה תוכנית מתאר כוללנית ומיטיבה, אשר שמה לנגד עיניה תכנון נכון וארוך טווח, חלף אישור 'בכל מחיר' של תוכנית, שיתרונה היחיד הוא בהיותה לכאורה עדכנית?".

 


 

 


 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. מיכאל

    הוא כבר רוצה להכין את התוכניות ליורשים . ישלו עכשו שותפים בצמרת…

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר