פרויקט התחדשות עירונית ברחוב יציאת אירופה (צילום: דוברות עיריית חיפה)
פרויקט התחדשות עירונית ברחוב יציאת אירופה (צילום: דוברות עיריית חיפה)

בקרוב: מחקר על השפעת מיזמי התחדשות עירונית

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית פרסמה מכרז לביצוע מחקר להערכת ההשפעה של מיזמי התחדשות עירונית במסלול תמ"א 38 ובמסלול פינוי-בינוי. במסמכי המכרז צוין כי "עד כה לא נעשתה בחינה מעמיקה ומקיפה באשר להשפעה שעשויה להיות למיזמי התחדשות עירונית על התושבים ועל סביבתם"

פורסם בתאריך: 26.8.19 09:31

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית פרסמה מכרז שבו הזמינה קבלת הצעות לביצוע מחקר להערכת ההשפעה של מיזמי התחדשות עירונית בשני מסלוליה – תמ"א 38 ופינוי-בינוי. "עד כה לא נעשתה בחינה מעמיקה ומקיפה באשר להשפעה שעשויה להיות למיזמי התחדשות עירונית על התושבים במתחמי ההתחדשות העירונית ועל סביבתם", צוין במסמכי המכרז, שממצאיו יהיו רלוונטיים מאוד לחיפה אשר מתאפיינת בריבוי פרויקטי התחדשות עירונית, בעיקר במסלול תמ"א 38.

המחקר ימפה וינתח את מכלול ההשפעות של מיזמי התחדשות עירונית על המרחב העירוני ויבחן בין השאר כיצד השפיעו המיזמים על התפקוד העירוני במתחם ההתחדשות עצמו ובסביבתו. מתחם הוגדר במסמכי המכרז כמתחם פינוי-בינוי או אזור שבו מבוצעים מיזמי תמ"א 38 בהיקפים גדולים.

 

 

במסגרת זו ייבחנו שינויים במגוון השימושים הקיימים במתחם, במאפייני התחבורה (ציבורית ופרטית), במרחב הציבורי ובאופן השימוש בו (איכות המרחב הציבורי, היקף שטחו והאופן והתדירות של השימוש בו), ובשירותים העירוניים המסופקים במתחם (היקפם, איכותם ותדירותם), ובכלל זה שירותי חינוך, תרבות ושירותים קהילתיים. המחקר יבחן גם את השפעת מיזמי ההתחדשות העירונית על מחירי הדיור בשכונה ובעיר שבהן הם נמצאים.

לפי מסמכי המכרז, המחקר יבוצע בעשרה מתחמי התחדשות עירונית שכבר אוכלסו. השלב האחרון של המחקר יכלול הגשת דוח לסיכום תוצאות המחקר, מסקנותיו והמלצותיו.

 


 

 


 

העסקה שחלמתם עליה מחכה לכם כאן. היכנסו עכשיו לזירת הנדל״ן של חיפה

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר