קניון עזריאלי חיפה סגור (צילום: סיון אברהם)
קניון עזריאלי חיפה סגור (צילום: סיון אברהם)

הקניונים ומרכזי הקניות שנחלצו לעזרת בעלי העסקים

קניון עזריאלי חיפה העמיד לרשות השוכרים קרן להלוואות ולמענקים, בסיטי סנטר, בסינמול ובביג קריות הפסיקו לגבות דמי שכירות, ובגרנד קניון סירבו להתייחס לעניין ומסרו: "הנושא נמצא בדיונים"

פורסם בתאריך: 7.4.20 20:53

בעקבות הוראות משרד הבריאות, שבמסגרתם נסגרו הקניונים וכך גם בתי העסק הממוקמים בהם, חלק מהנהלות הקניונים ומרכזי הקניות, כמו הסיטי סנטר, ביג קריות והסינמול, נחלצו לעזרתם של בעלי העסקים והם אינם גובים מהם שכר דירה. הגדילה לעשות קבוצת עזריאלי, שעמה נמנה קניון עזריאלי חיפה, שהקימה קרן להלוואות ולמענקים לשוכרים. מהצד השני נמצא עופר גרנד קניון מקבוצת מליסרון שעדיין דנה בנושא.

קניון עזריאלי חיפה: מקבוצת עזריאלי נמסר כי היא הקימה קרן פיננסית בהיקף של 100 מיליון שקל לטובת הלוואות ומענקים לבעלי העסקים בקניונים שברשותה, ונוסף על כך הודיעה על הקלות לשוכרים. "כספי הקרן, שהועמדו לשמירה על ביטחונם הכלכלי של השוכרים ועל ההמשכיות העסקית, יינתנו בדרך של מענקים והלוואות בתנאים מיוחדים שמועד פירעונן יחל בחלוף 12 חודשים ממועד העמדתן, וההחזרים יתפרסו על פני תקופת ארוכה שהיא נגזרת של תקופת הסכם השכירות", מסרה הקבוצה, "פטור מתשלום השכירות ניתן למחצית השנייה של חודש מרץ, ותשלומי דמי השכירות והניהול יוקפאו מתחילת חודש אפריל ועד ליום החזרה לשגרה".

 

קניון עזריאלי חיפה בימי הקורונה (צילום: סיון אברהם)

קניון עזריאלי חיפה בימי הקורונה (צילום: סיון אברהם)

 

ביג קריות: מקבוצת ביג מרכזי קניות נמסר כי היא היתה הראשונה שהודיעה על ביטול שכר הדירה לחודשים מרץ, אפריל ומאי. "לנוכח משבר הקורונה רצינו לשוב ולהזכיר כי קבוצת ביג חרתה מאז ומתמיד על דגלה כפילוסופיה לעמוד לצד שוכריה בזמנים טובים ובעיקר בזמנים קשים. עשינו זאת בעבר בתקופות לחימה שגרמו לסגירה מוחלטת של המרכזים והחנויות, אנו עושים זאת בשוטף כשיש צורך אמיתי, ואנו עושים את זה גם הפעם בשל אירועי הקורונה וההשפעות הנגזרות מהם. אנו תקווה שהאירוע יחלוף במהרה ושהשגרה תשוב למחוזותינו בהקדם. נמשיך להיות לצד שוכרינו עד לסיום המשבר".

 

ביג קריות בימים יפים יותר

ביג קריות בימים יפים יותר

 

סיטי סנטר: "נכון להיום אנחנו לא גובים שכירויות, אבל אנחנו עוקבים אחרי מה שעתיד להתפתח", אומר מנכ"ל הקניון רני בנדר, "אני פשוט לא חושב שזה יהיה הוגן מבחינתנו לגבות שכר דירה כאשר אין עבודה. אנחנו נותנים לשוכרים פלטפורמה של עבודה, ואם הם לא עובדים אני לא יכול לקחת מהם דמי שכירות כי זה לא הוגן. מתחילת המשבר באמצע חודש מרץ הפסקנו לגבות דמי שכירות".

 

הסיטי סנטר (צילום: אסף אורן)

הסיטי סנטר (צילום: אסף אורן)

 

 

הסינמול לב המפרץ: "אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה שדורשת מכולנו לגלות בגרות ואחריות שיובילו אותנו ליציאה מהירה לשגרה שכל כך חסרה", אומר מנכ"ל הקניון דותן שלום, "ב-15 במרץ הוציא הסינמול מכתב לשוכריו שבו נכתב כי מתאריך זה הם לא יחויבו בדמי שכירות. גם בחודש אפריל לא נגבה דמי שכירות ודמי ניהול מעסקים שנכפה עליהם לסגור. בימים אלה אנו בוחנים את המשך ההתייחסות בהתאם להתפתחויות".

 

הסינמול (צילום: תומר נויברג, ג'יני)

הסינמול (צילום: תומר נויברג, ג'יני)

 

עופר גרנד קניון: "בשלב זה אני לא מתייחס לעניין הזה", אומר מנכ"ל הקניון ניר ברקן, "הנושא מנוהל על ידי המטה שלנו בקבוצת מליסרון, אז אני לא יכול להגיב. הנושא נמצא בדיונים, ואין שום דבר מוחלט".

 

הגרנד קניון (צילום: רמי שלוש)

הגרנד קניון (צילום: רמי שלוש)

 

מחוצות המפרץ וממרכז קסטרא לא נמסרה תגובה.

 


 

 


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

4 תגובות
 1. הגרנד והקריון רוצים להמשיך לעקוץ ולעקוץ.... דיי. המשק קורס

  צאו מהסרט

 2. הקניונים יחכו חודשיים ולא יקרה כלום.

  אנחנו בפסח אפילו לא בשיא הצפוי של ההתפרצות.
  תראו מה קרה ב-3 שבועות בבריטניה או בארה"ב בניו יורק.
  מעשרות הרוגים עלו תוך שבוע למאות ואז לאלפים.
  לא ברור מה צפוי כאן, אבל קחו בחשבון חובת הסגר לפחות עד אמצע מאי.
  אנחנו רק עכשיו נכנסים למצב הקריטי שבו המקרים הקשים מוכפלים כל כמה ימים

 3. מכיר את הנפשות הפועלות

  הבעלים החדש של הקסטרא בנאדם איום בלשון המעטה
  ועל מי "שמנהלת" את המקום חבל אפילו לבזבז מילים

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר