מעין הספר (צילום: חגית הורנשטיין)
מעין הספר (צילום: חגית הורנשטיין)

"קיבלתי קנס של 5,000 שקל שאין לי מאיפה לשלם"

זאב קרייטנברגר, הבעלים של מעין הספר במרכז זיו, מקפיד לא להכניס לקוחות לחנותו. בשבוע שעבר הצליחה בכל זאת לקוחה להיכנס, ומיד אחריה גם פקח שנתן לו דוח של 5,000 שקל. קרייטנברגר: "ההרגשה שלי היא שהיא התחזתה ללקוחה, והוא ארב לי". בקבוצות הווטסאפ השכונתיות קוראים לסייע לו ולהזמין ממנו מוצרים

פורסם בתאריך: 18.1.21 07:56

נדמה שאין נוה שאנני שאינו מכיר את החנות מעין הספר ברחוב שלום עליכם 2 במרכז זיו. החנות נפתחה לראשונה בשנת 1962 על ידי שלמה קרייטנברגר ז"ל, ובמשך יותר מ-40 שנה ממשיך בנו זאב, 67, את דרכו. זוהי החנות הכי עמוסה והכי מבולגנת שיש, ממש כמו החנויות של פעם, עם מדפים מהרצפה ועד לתקרה הגבוהה שעמוסים לעייפה בספרי קריאה, ספרי לימוד, חוברות צביעה, חוברות עבודה והעשרה, מכשירי כתיבה, ציוד משרדי, צעצועים, משחקי קופסה, מדבקות, ראשי דיו למדפסות, בלוני הליום, מתנות וברכות. קרייטנברגר יודע בדיוק מה יש במלאי והיכן למצוא אותו בתוך כל הבלגן.

מעין הספר היא חנות שכונתית שבה כל לקוח מקבל יחס אישי וכל שאלה נענית באדיבות. מאז שהוטל האיסור על פתיחת חנויות הרחוב שינה קרייטנברג את ההתנהלות. הוא מגיע בכל יום לחנות שסגורה לקהל כדי לקבל הזמנות טלפוניות ולארוז אותן ללקוחות. כשהם מגיעים לאסוף את ההזמנה, הוא מוציא את החבילה לרכבם.

"בשבוע שעבר מישהי דפקה על הדלת ורצתה לקנות קלסר וניילונים, אך ביקשתי ממנה לא להיכנס", הוא מספר, "ברגע שבו היא פתחה את הדלת נכנס אחריה במרוצה פקח עירוני שאמר לי 'אני רואה שאתה פתוח, אז אני רושם לך דוח'. מה שלא אמרתי לו, שום דבר לא עזר. בנדיבותו הוא הציע לי להגיש ערעור ואמר שאולי יבטלו לי את הדוח. בינתיים יש לי ביד קנס של 5,000 שקל שגם ככה אין לי מאיפה לשלם".

 

 

מבחינתו של הפקח, החנות היתה פתוחה ללקוחות.

"פתחתי ב-16:00, וב-16:05 הלקוחה היתה בפנים. הם היו שני פקחים – הראשון נכנס אחריה, והחבר שלו עמד בפתח הדלת כאילו כדי למנוע ממני לברוח. הוא לא רצה לשמוע כלום. זה נראה כאילו שהוא חיפש אותי. ההרגשה שלי היא שהיא התחזתה ללקוחה, והוא ארב לי. זה מה שמרגיז אותי. באותו הזמן עמדה בחוץ אשה שהסתכלה על המתרחש, וגם היא ניסתה לדבר על לבו של הפקח וסיפרה לו שהיא הגיעה לחנות יומיים קודם לכן ושלא נתתי לה להיכנס. היא אמרה לו שמבחינת הגיל אני יכול להיות אבא שלו ושיתחשב בי, אבל שום דבר לא עזר. הוא לא היה מוכן להקשיב, והיא אמרה לו 'אתם עובדים בלי לב'. המצחיק הוא שבחנות שלי, שהיא חנות שכונתית קטנה, יכולים גם ככה להיכנס אולי שני לקוחות באותו הזמן. 50 מטר ממני יש סטוק ונכנסים לשם 20 איש בפעם אחת, והוא מוכר גם את הדברים שאני מוכר, אבל לו מותר ולי אסור. זה ההיגיון שיש פה. אנסה לערער, ואני מקווה שיקבלו את הערעור".

בקבוצות הווטסאפ השכונתיות העבירו את פרטי המקרה עם בקשה להזמין ממך כדי לעזור לך. ידעת על זה?

"לא ידעתי, וזה מרגש מאוד. מה אני אגיד? גם ככה זה לא תענוג כזה גדול להחזיק חנות היום, אני אפילו לא פודה את ההוצאות. אני משלם שכר דירה של 7,000 שקל בחודש, אז מאיפה יהיה לי כסף לשלם את הקנס? מכמה עטים ומחברות שאני מוכר פה?".

הזמנות בטלפון 055-6610490.

 


 

 


 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

29 תגובות
 1. אילנה

  פקח שנכנס כמעט יחד עם 'לקוחה' שנדחפת פנימה בלי רשות- ברור שזה מתוזמן ומבוים.. הפקחים מקבלים בונוס על כל דו"ח?

 2. תשובה לאילנה

  הפתרון פשוט. בעל החנות הרי יודע מיהי הלקוחה. הרי הפקחים היו צריכים לזהות אותה על מנת שתאשר שהיא אכן לקוחה ולא בתו של המוכר. לכן עליו להגיש תביעה קטנה כנגדה שהתפרצה לחנות גורמה לו לנזק. באם אכן היא קשורה עם הפקחים זה יעלה בחקירתה בבית המשפט.

 3. אלון

  איזה נבלות, לא מספיק להם עשרות בעלי עסקים שהתאבדו ( תתפלאו , רק בחודש האחרון התאבדו שלושה בעלי מכוני כושר ). לך לבית משפט , מה יש לך להפסיד.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שלא יחפש הבנה בבית משפט. יושבים שם אטומים וסתומים לא פחות המפקחים החלאות האחה

 5. אילן

  אני בטוח שהפקחים ערבים בהדר הם לא דופקים דוחות
  לעסקים של ערבים

 6. כדאי לשים לב

  בסוף יהיה בלאגן מהדברים האלה.
  לאנשים אין כסף.
  בחייאת רבאק חנות ספרים, בקושי
  סוגר את השכר דירה והוצאות חודשיות.
  איזה שרשרת פיקוד של רפי שכל.
  אנשים בלי ידע, בלי מוח, איזה אפסיות.

 7. מה דעתכם כלבו?

  אולי שוקן הבעלים של הארץ וכלבו יתרום לעסקים כאלו במקום לתרום לארגון ההסתה בצלם?

 8. חנה

  אני לא נוהגת לקלל אבל פקחי עיריית חיפה פחי אשפה ! לכו לעזעזעל ביחד עם העירייה..זבלים ..הרסתם את העיר! אין חניה בכל חיפה חונים על המדרכה אי בצמוד ל..פקחים מגיעים נותנים דוח בשעה 12 אחת בלילה! כאלו מה קורה פה? הרוע גובר על הטוב! שכנים מגעילים של הים מתקשרים לעיריה בשביל להזיק לשכן אחר..אנשים שכחו מה זה להיות נדיב ואדיב איכס ..גועל נפש

 9. אזרח

  מה קשור ערבים תתבייש לך .ראש העיר בלי לב הרבה ערבים קיבלו דוחות מפקחים יהודים.תתבייש אילן

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זאב אדם מקסים וישר.אנחנו קונים אצלו שנים רבות. אנא עזרו במה שאתם יכולים נעזור כולנו
  .

 11. נמאס

  אכן זה שקוף שהגברת שנכנסה אליך לחנות ברור שהיא מתחזה אחרת איך תסביר שהיא לא קיבלה גם קנס הרי היה מקרה דומה במספרה וגם הספר והלקוחות קיבלו קנסות והאי לכם עבודה בעניים!!

 12. בארי

  לא מכובד לנבל את הפה על הפקחים שעושים את מה שביקשו מהם.חמור יותר לעבור על צו השעה למניעת הידבקויות שחלקן מאד מסוכנות.ישנם כאלה שפשוט מתעלמים ומאריכים את זמן הסגר.

 13. ערן

  הקב"ה יעניש את הרשעים, ואנחנו האזרחים ננדה אותם מהחברה לצמיתות.

 14. א ג

  הפקחים של עיריית חיפה ביחד עם המצלמות שלהם וביחד עם כל בפיקוח של העירייה הזאת אנשים רעים והמטרה שלהם לרמוס את האזרחים המסכנים של העיר

 15. הפקחים צודקים,

  החנויות צריכות להיות סגורות.
  כל הכבוד לפקחים. לא להרתע מכתבות מגמתיות

 16. פטיש

  אל תעבור על החוק. לא יקנסו אותך !
  כמה פשוט כמה קל. אני לא יוצא מהבית לא לעבוד ולא לריצה אפילו. אז העסק שלך פגע גם בי !

 17. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  גועל נפש של משטרה וכוחות האכיפה . שכל בתי הכנסת בנוה שאנן פתוחים ועושים סעודית והמשטרה רואה ושותקת

 18. ללא שם

  במרחק לא גדול פתוחה ישיבה. מעניין עם גם שם מחלקים דוחות.
  דרוש קצת שיקול דעת של העירייה במצב העדין שנמצאים בו

 19. אזרח מודאג

  טוב זה לגמרי ברור ,העירייה צריכה לתקצב ב 2 מליון שקל בשנה את מוזיאוני חיפה , שנראים כמו חנות שכונתית אי שם בשנות ה 80 ,מוזנחים , מלוכלכים,ולא מתוחזקים .

 20. אילן

  לאותו אחד שאמר שאני צריך להתבייש אני גר בהדר כמעט
  40 שנה ואני רואה טוב מאוד את כול היחס שמקבלים הערבים
  מהפקחים אחיהם ובמקרה אני גם מבין קצת ערבית

 21. שיר

  זה ידוע שערבים מניחים ברכב עיתון בערבית כדי שהפקח יראה ולא ירשום דוח לאחיו הערבי.
  תפסיקו להיתמם. זה קיים.

 22. אלקנא

  הוא יכול להעמיד פני חרדי ולהגיד שהוא חוזר בתשובה, לנו החרדים לא עושים כלום אף אחד לא יתעסק איתנו אנחנו מסתובבים חופשי לומדים רגיל פותחים חנויות רגיל

 23. ליאת

  גועל נפש של פקחים!
  אדם במצוקה כלכלית עודה ככל שביכולתו להרוויח כמה גרושים והם ארבו לו כנראה בכוונה.
  אנשים-פקחים רעים!
  שכל לילה יתהפכו על משכבם!

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר