פרויקט פינוי-בינוי במתחם רחוב העלייה השנייה (הדמיה: משרד קנפו כלימור אדריכלים)
פרויקט פינוי-בינוי במתחם רחוב העלייה השנייה (הדמיה: משרד קנפו כלימור אדריכלים)

היסטוריה: שתי תוכניות פינוי-בינוי בשכונת בת גלים

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה - חיפה החליטה להפקיד שתי תוכניות פינוי-בינוי, שבמסגרתן ייהרסו 294 דירות בשיכוני רכבת ישנים ונמוכים ובמקומן יוקמו 1,073 דירות חדשות במבנים מודרניים וגבוהים

פורסם בתאריך: 20.6.17 15:20

כ-20 שנה לאחר שהממשלה החליטה על הפעלת מסלולי פינוי-בינוי במתחמי דיור ישנים, לראשונה מאז הפעלת המתווה קודמו סוף סוף שתי תוכניות פינוי-בינוי מתחמיות קונקרטיות בשכונת בת גלים בחיפה. שתי התוכניות שיזם האגף לתכנון עיר בעיריית חיפה מציעות להרוס 294 דירות בשיכוני רכבת ישנים ונמוכים ולהקים במקומן 1,073 דירות חדשות במבנים מודרניים וגבוהים.

בישיבתה אתמול (שני) החליטה ועדת המשנה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה – חיפה להפקיד את שתי התוכניות שהוכנו על ידי משרד קנפו כלימור אדריכלים.

התוכנית הראשונה חלה על מתחם העלייה השנייה הכולל כיום 17 מבני מגורים בגובה של שלוש וארבע קומות, ובהם 175 דירות קטנות ששטחן הממוצע 60 מ"ר. הבניינים במתחם נמצאים ברחוב העליה השנייה 29, 31, 31 א', 33 ו-35 וברחוב שרל לוץ 37-21. במקום המבנים הישנים מציעה התוכנית הקמה של 660 דירות ב-11 מבנים גבוהים, חלקם בגובה של שבע ושמונה קומות וחלקם בגובה של כ-30 קומות מעל חניון תת קרקעי. התוכנית כוללת גם שטחי מסחר ושטחים למבני ציבור. המכפיל המוצע בתוכנית הוא 3.8 (כלומר 3.8 דירות חדשות במקום כל דירה קיימת).

התוכנית השנייה חלה על מתחם חיל הים הכולל כיום תשעה מבני מגורים בגובה של ארבע קומות, ובהם 119 דירות קטנות ששטחן הממוצע 60 מ"ר. הבניינים במתחם נמצאים ברחוב חיל הים 6-2 וברחוב העלייה השנייה 9, 11, 11 א', 11 ב', 13 ו-13 א'. במקום המבנים הישנים מוצע בתוכנית להקים 413 דירות בחמישה מבנים של 29-8 קומות. התוכנית כוללת גם חניונים תת קרקעיים, מבני ציבור ושטחים למסחר. המכפיל המוצע בתוכנית הוא 3.5 (כלומר 3.5 דירות חדשות במקום כל דירה קיימת).

קידומן של שתי התוכניות מהווה היענות של העירייה ללחץ הציבורי לשיפור תנאי הדיור בשיכוני הרכבת הישנים בשכונות החוף. על הצורך בהתחדשות עירונית במתחמי שיכוני הרכבת בבת גלים נכתב בדברי הרקע לשתי התוכניות: "שכונת בת גלים מתאפיינת בקרבתה הנדירה לקו המים של מפרץ חיפה, אבל ניצני ההתחדשות העירונית שחווה השכונה בשנים האחרונות נגזרים בעיקר מיוזמות תמ"א 38 לאורך הטיילת וברחובות הצמודים אליה. התחדשות זאת טרם הגיעה לעורף השכונה".

יצוין כי בין שני המתחמים הכלולים בשתי התוכניות שאושרו להפקדה אין רצף גיאוגרפי ומפריד ביניהם מתחם מבני שיכוני רכבת נוסף שלא נכלל ביוזמה לפינוי-בינוי. על היוזמה להכנת שתי התוכניות דווח בעיתון "כלבו" כבר במאי 2014.

 

פרויקט פינוי-בינוי במתחם רחוב חיל הים (הדמיה: משרד קנפו כלימור אדריכלים)

פרויקט פינוי-בינוי במתחם רחוב חיל הים (הדמיה: משרד קנפו כלימור אדריכלים)

 

העסקה שחלמתם עליה מחכה לכם כאן. היכנסו עכשיו לזירת הנדל״ן של חיפה

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. הגר

    האם ומתי הפרוייקט ימשיך להמשך רחוב העליה השנייה 15 וכן הלאה?

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר