פרויקט תמ"א 38 במסלול עיבוי בנייה שיוזמת חברת ש.דורפברגר ברחוב רות 5 א' בכרמליה
פרויקט תמ"א 38 במסלול עיבוי בנייה שיוזמת חברת ש.דורפברגר ברחוב רות 5 א' בכרמליה

מהנדס העיר ממליץ: לעצור את תמ"א 38 בכרמליה

ההמלצה נמסרה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה שתדון בשבוע הבא בעדכון מסמך המדיניות של העירייה לגבי תמ"א 38. מהנדס העיר אריאל וטרמן: "הגידול במספר הבקשות המוגשות מכוח התמ"א בכרמליה הביא לגל פניות למתן את הקצב"

פורסם בתאריך: 15.5.18 16:37

רעידת אדמה בתחום הליכי אישור הבנייה החדשה בחיפה: מהנדס העיר אריאל וטרמן המליץ לחברי מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לעצור את קידומן של בקשות חדשות להיתרי בנייה מכוח תמ"א 38 בשכונת כרמליה.

ההמלצה היא חלק מהצעת החלטה של מהנדס העיר לעדכון מסמך המדיניות של עיריית חיפה לבחינת בקשות להיתרי בנייה מכוח תמ"א 38 בכל חלקי העיר. הצעת ההחלטה לעדכון המסמך ולעצירת בנייה חדשה בכרמליה כלולות בסדר היום של מליאת הוועדה שהופץ היום (שלישי) לקראת ישיבת הוועדה ביום שלישי הבא.

בהצעה צוין כי עד למועד פרסום ההודעה הרשמית על הכנת התוכנית החדשה לכרמליה, אשר מחריגה את השכונה מהוראות תמ"א 38, "לא יקודמו בקשות חדשות שיוגשו בגבולות התוכנית". חשוב לציין כי ההמתנה למועד פרסום ההודעה עלולה להימשך זמן רב מכיוון שהנוסח המוצע לה טעון הליך לשמיעת התנגדויות, שגם בסיומו לא מן הנמנע שיתקיימו הליכים משפטיים ארוכים.

 

 

דברי הרקע של מהנדס העיר להצעתו מתארים את ריבוי יוזמות הבנייה בכרמליה ואת התסיסה שהתעוררה כתוצאה מכך בשכונה: "מאז אישור התיקון החדש לתמ"א 38 בדצמבר 2016 חל גידול משמעותי במספר הבקשות המוגשות מכוח התמ"א, רבות מהן בתחום שכונת כרמליה. הבנייה המאסיבית בשכונה כוללת תוספת משמעותית של יחידות דיור חדשות והיא בעלת השפעה יומיומית על חיי התושבים. בנייה זו הביאה לגל של תגובות ופניות מצד דיירים בשכונה למתן את קצב תוספת יחידות הדיור עד להסדרת התשתיות הנדרשות לפיתוח האינטנסיבי".

חברת מועצת העיר שרית גולן שטיינברג, אשר מובילה את המאבק לריסון הבנייה בכרמליה ביחד עם חברי ועד השכונה, הביעה שביעות רצון מהצעתו של וטרמן ואמרה: "מדובר בצעד מבורך ומתבקש לנוכח הנתונים המלמדים על תוספת בנייה בהיקפים עצומים בכרמליה מכוח התמ"א. תוספת זו מעמיסה על תשתיות השכונה, ולכן יש לעצור את הבנייה לצורך חשיבה מחודשת עד להכנת התוכנית החדשה לכרמליה ולגיוס תקציבים לתגבור התשתיות הציבוריות בשכונה".

 

עו"ד שרית גולן שטיינברג (צילום: יח"צ)

עו"ד שרית גולן שטיינברג (צילום: יח"צ)

 

העסקה שחלמתם עליה מחכה לכם כאן. היכנסו עכשיו לזירת הנדל״ן של חיפה

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

7 תגובות
 1. דבי

  חבל שלא יישמו את אותה חשיבה גם ברמות רמז ושכונת זיו. הבנייה שם היא בכיה לדורות. כנראה שיש איפה ואיפה בחיפה. יש תושבים חשובים יותר וחשובים פחות.

 2. רמי חן

  צריך לעצור את הבנייה מכוח תמ"א 38 בכל העיר! צריך ולהכין תוכנית לכל שכונה ובכלל, צריך תוכנית מתאר עיר חדשה חפ/2020 המותאמת למצב החדש.
  ובמיוחד צריך להחליף את הנהגה שגרמה לבריחת המוני תושבים מהעיר והביאה אותה לעליבות הקיימת. בושה.

 3. אמיר

  רק שתהיה רעידת אדמה ומאות בתים יפלו כמו מגדלי קלפים תבינו עד כמה אתם טועים.
  נכון שיש אי נוחות מתהליכי הבניה ,אבל יהיה הרבה פחות נוח לראות מאות משפחות לחא בתים עם אלפי הרוגים ברעידת אדמה חזקה שתגיע. וזה עניין של זמן.
  כל הבתים עם קומות עמודים יקרסו.

 4. רמי חן

  תגובה למה שאמיר אומר (אני משער שהוא יזם): דבריו אינם סותרים את הצורך בתכנון בראיה כוללת של העיר, השכונות, התחבורה, הטבע, הנוף, התשתיות וכד'.
  מה שברור לפחות לי הוא, שבין לקחת סיכון שאולי תקרה רעידת האדמה לבין לחיות כל הזמן בעיר ובסביבה לא ראויים (וזה בלשון המעטה), עדיף הראוי היומ-יומי!

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אכן צריך להחליף את ההנהגה בעירייה אך אם זאת יש צורך בקידום פרוייקטים בעיר דבג המשפר את חזות העיר ומעניק לדיירים קצת בטחון מעבר לקיים.
  תמיד כשמבצעים שפוצים יש מישהו שלא נעים לו אבל צריך להתגבר על זה.
  והכי חשוב שהאדם שיושב במנהל הנדסה במשך 54 שנים יוצא בס"ד לפנסיה מאוחרת לאחר 3 שנים והכי בושה שעד היום לא מצאו לו מחליף זו הבושה הכי גדולה.

 6. יונה תעוף כבר

  במקום לחשוב על פתרונות מתאימים הוא תוקע הכל, מהנדס עיר גרוע שהחזיר את חיפה 20 שנה אחורה, שימו לב שכל מחלקת הנדסה לא בנויה מחיפאים

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר