חנייה מאולתרת ברחוב חרוב (צילום: תמיר מירובסקי)
חנייה מאולתרת ברחוב חרוב (צילום: תמיר מירובסקי)

"למה העירייה צריכה 'לשדוד' ממני, מול הבית שלי, 500 שקלים?"

מצוקת החנייה של דיירי רחוב חרוב בכרמל המערבי החמירה לאחרונה בשל עבודות בנייה של שני מיזמי תמ"א, כאשר חניות פרטיות הופקעו באופן זמני לטובת העבודות. דיירי הרחוב סובלים בשקט ומחפשים פתרונות יצירתיים לחנייה, אך לתושב תמיר מירובסקי זה עלה בקנס. העירייה: "השירות המשפטי בוחן את הבקשה לביטול הדוח"

פורסם בתאריך: 13.6.22 16:24

רחוב חרוב בכרמל המערבי הוא רחוב קטן ושקט בימים כתיקונם, אלא שבשנתיים האחרונות סובלים תושביו ממפגעים של אבק, חסימת הכביש והפקעת חניות פרטיות, מה שגורם למצוקת חנייה, שגם ככה לא מצויה ברחוב בשפע, והכל בגלל שני מיזמי תמ"א, שנבנים בבתים 11 ו-13 הצמודים.

תמיר מירובסקי, המתגורר בדיוק מול שני בתים אלו, מספר ל"כלבו – חיפה והקריות", על המציאות היומיומית הלא פשוטה. לטענתו, עיריית חיפה במקום להקל על התושבים, עושה בדיוק ההיפך.

מירובסקי: "מול הבית שלנו מתבצעים שני פרויקטים של תמ"א 38, דבר שגורם לבעיות חנייה מאוד קשות ברחוב. הקבלנים, לצורך הבנייה, ביטלו זמנית את כל החניות הפרטיות ששייכות לדיירי הבניינים של התמ"א. אנו משתדלים להעביר את התקופה הלא פשוטה של שני הפרויקטים האלו, אנו מקבלים אותם בברכה וסובלים בשקט, אבל העירייה במקום לגלות טיפת הבנה רק מזיקה לנו".

תסביר.

"מול הבית אין שילוט האוסר על חנייה. המדרכה שוטחה לטובת שני הפרויקטים, ובסיום יום העבודה של הפועלים, אנחנו, הדיירים, חונים שם את מכוניותינו, בניצב לאותם בניינים, כי אין לנו מקום חנייה אחר. אשתי מחנה כך את רכבה בשנתיים האחרונות, בדיוק כמו השכנים שלנו. אגב, זו חנייה פרטית של אחד הדיירים בבית מספר 11, ואנחנו חונים שם באישורו ובידיעתו. אנחנו חונים בניצב, כדי שכמה שיותר מכוניות יוכלו להיכנס שם. לפני הבנייה, יכולות היו לחנות בין שני הבניינים, במקביל למדרכה, כשתי מכוניות וחצי. היום חונות שם ארבע מכוניות".

ואיך זה קשור לעירייה?

"ביום חמישי, 2 ביוני, אשתי החנתה שם את רכבה למשך הלילה, ואנחנו נסענו לירושלים. הבן שלנו, סטודנט בטכניון, ירד בשעה 08:30 לרכב, כדי לנסוע לטכניון, ולהפתעתו גילה על שמשת המכונית דוח חנייה בסך 500 שקלים מהשעה 08:10 בגין חנייה על המדרכה".

דוח החנייה שקיבל התושב תמיר מירובסקי

דוח החנייה שקיבל התושב תמיר מירובסקי

אז יש שם מדרכה.

"מדרכה שלא רואים, כי שיטחו אותה. זה בדיוק מה שהזוי. נותנים לי דוח על חנייה על מדרכה, שלמעשה בוטלה זמנית עקב הבנייה. אין ויכוח על העובדה שבתכלס זה מדרכה, הוויכוח הוא על זה שלא נותנים דוח ברחוב מגורים בשעה 08:00 בבוקר. עיריית חיפה מבצעת למעשה 'אכיפת חנייה בררנית'. מתברר, שנהג מערבל בטון שהגיע לעבוד בבניין בשעה 07:30, חייג למוקד העירוני והתלונן, כי הרכב מפריע לו לעבוד. הגיע פקח, שבמקום להפעיל טיפת שיקול דעת ולחייג למשטרה ובשנייה הרכב היה זז, בחר בדרך הקלה והמבזה של מתן דוח מתחת לבית שלנו".

איך אתה קובע שזו הייתה אכיפה בררנית?

"בערב שבועות, יומיים אחרי, חייגתי למוקד העירוני והתלוננתי על כך שממש באותו מקום בו חנה הרכב של אשתי, עומדות מכוניות. הפקחים שהגיעו בחרו לא לתת דוחות לרכבים שעמדו שם, כי לא התבצעה כל עבודה בגלל השבת. זו דוגמא קלאסית לאכיפה בררנית. הודעתי להם בעירייה שבכל יום אני אחייג אליהם ב-06:00 בבוקר כשאני בטיול עם הכלב, אצלם ואשלח להם סרטון של המכוניות שעומדות לילה לילה באותו המקום בדיוק. למה העיריה צריכה 'לשדוד' ממני, מתחת לאף, מול הבית שלי 500 שקלים, על מה ולמה? על זה שחונים לנו פה כל היום בעלי מקצוע בחניות הפרטיות שלנו? אז אנחנו מזניקים את העירייה לפה כל יום לתת דוחות ברחוב פנימי חד סטרי? רחוב שהוא כמו כפר, שסובל גם כך מבעיות חניה קשות. אז העירייה במקום להקל מקשה עלינו?".

 

 

מה אמרו לך בעירייה?

"לדאבוני, על מכתב התלונה ששלחתי, קיבלתי בתוך יום תשובה שדוחים את הערעור שלי. אני קורא לאחראי להפעיל את ההיגיון הבריא ולחסוך משני הצדדים את המפגש המיותר בבית המשפט. כשאני בטוח בצדקתי, שום דבר לא יזיז אותי מדרכי. אגב, גם דאבל סמיטריילר היה מצליח לעבור ברחוב, והכי מצחיק שזה לא הפריע לו לעבוד. הוא מיקם את המשאית בסמוך ועבד כרגיל. איפה שיקול הדעת של העירייה? למה האכזריות הזו כלפי תושבים המשלמים בתחתית דרך הים ארנונה של אזור א'?".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "הנושא הועבר לבחינת הגורמים המקצועיים, לרבות השירות המשפטי, אשר בוחן את הבקשה לביטול הדוח".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר