דייגים (צילום: רמי שלוש)
דייגים (צילום: רמי שלוש)

הוולחו"ף מבקשת לדחות את עררי הדייגים

בתגובה לחמשת העררים שהגישו הדייגים באזור חיפה נגד איסור הדיג בשטחי תוכנית שמורת הטבע הימית ראש כרמל, מבקשת הוועדה לשמירת הסביבה החופית לדחות אותם בנימוק שלפיו החלטתה לאשר את התוכנית "היא ראויה, נכונה ומידתית"

פורסם בתאריך: 11.2.19 13:46

הוועדה לשמירת הסביבה החופית (הוולחו"ף) מבקשת לדחות את חמשת העררים שהגישו הדייגים באזור חיפה נגד איסור הדיג בשטחי תוכנית שמורת הטבע הימית ראש כרמל, בנימוק שלפיו החלטתה מסוף חודש אוקטובר לאשר את התוכנית "היא החלטה ראויה, נכונה, מידתית ובוודאי מצויה בתחום הסבירות".

התוכנית שיוזמת רשות הטבע והגנים מייעדת לשמורה שטח של כ-50,000 דונם במרחב הימי של חיפה. בעררים שהוגשו לוועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה טענו הדייגים שפגיעת התוכנית בענף הדיג אינה מידתית.

 

 

בכתב תגובתה לעררים כתבה הוולחו"ף: "משמעות ייעוד שטח בים לשמורת טבע, כמתחייב ממצב הדגה, היא שככלל אין לאפשר דיג בשטח המיועד לשמורה. המגבלה על הדיג שנקבעה בתוכנית נעשתה לתכלית ראויה לטובת כלל הציבור ולאישוש משאב הדגה וממילא בהמשך הדרך גם לרווחת העוררים עצמם. ההנחה שלפיה איסור הדיג יפצה את הדייגים בהמשך הדרך, בכך ששפעת הדגים תעלה בעיקר בשולי השמורה בזכות איסור הדיג בשמורה, היא הנחה מבוססת שהוכיחה את עצמה".

תגובת הוולחו"ף מתווספת לתגובות של רשות הטבע והגנים ושל משרד החקלאות לעררים ומשלימה את הליך הגשת כתבי התשובה לעררים לקראת ההכרעה בהם.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כלבו - חיפה והצפון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר